To istny raj dla doświadczonych i wytrawnych narciarzy. Ten wznoszący się na wysokość 1959 m n.p.m. szczyt oferuje trasy zjazdowe, które zapewnią niesamowite wrażenia z jazdy. Na górę miłośników szusowania zawozi całoroczna kolej linowa. Na miejscu roztacza się zachwycająca panorama Czerwonych Wierchów i Tatr Wysokich, ale to nie koniec atrakcji. Na narciarzy czekają bowiem do wyboru dwie wymagające trasy – w Kotle Gąsiennicowym i Kotle Goryczkowym. Obie są niezwykle malownicze, jednakże miejscami naprawdę trudne i wymagające. Trasa na Halę Gąsiennicową zaczyna się stromym spadkiem, druga trasa jest nieco łatwiejsza, ale za to znacznie dłuższa. Prowadzi aż do dolnej stacji w Kuźnicach. Opłata za karnet przy zjazdach bez limitów to koszt ponad 150 złotych od osoby, ale naprawdę jest on wart swojej ceny.
To doskonały obszar dla narciarzy i snowboardzistów. Góra wznosi się niemalże w samym centrum Zakopanego i jest częścią wzgórz leżących na przedmurzu Tart. Trasy narciarskie są tu łagodne, szerokie i dobrze oświetlone. Zadowolą zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych narciarzy. Trasa główna z Gubałówki ma długość 1600 metrów i jest średnio trudna, druga z górnej polany osiąga długość 300 metrów i stanowi dobre miejsce dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w tym sporcie. Dodatkową atrakcją Gubałówki jest specjalnie przygotowana rynna snowboardowa o długości 100 metrów i nachyleniu 16%. Warto dodać, że na górę prowadzi kolej linowo-torowa, a wizyta na Gubałówce to nieomal żelazny punkt na liście każdego odwiedzającego Zakopane.
Ośrodek ten oferuje zróżnicowane pod względem trudności trasy zjazdowe oraz trasy biegowe i skiturowe. Do najtrudniejszych należy trasa FIS oznaczona kolorem czarnym, która z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających narciarzy. Jej długość to 800 metrów, a różnica wzniesień wynosi 197 metrów. Jest też trasa średnio-trudna o długości 900 metrów, a dla mniej doświadczonych fanów zjazdów przygotowano dwie trasy średnio-łatwe o łącznej długości około 1000 metrów i różnicy wzniesień 100 metrów. Trasy obsługiwane są przez cztery wyciągi orczykowe i jedną cztreoosobową kolej krzesełkową. Dzienny karnet na zjazdy z Harendy to koszt około 95 złotych.