Agroturystyka Wrocław

wrocławski
Dowolne daty
2 gości

Agroturystyka we Wrocławiu – pomysł na wytchnienie dla każdego

Serce Dolnego Śląska bije w różnych tonach, a atrakcje, jakie zapewnia, trafiają w gusta każdego obieżyświata, niezależnie od jego wieku i zainteresowań. Na dzieci czekają wesołe krasnale, które pod postacią niewielkich figurek przycupnęły w różnych zakamarkach miasta. Amatorzy gitarowych dźwięków tłumnie przybywają m.in. do agroturystyki w pobliżu Wrocławia, aby wziąć udział w majówkowym festiwalu i corocznego biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa.

Najważniejsze atrakcje dla spędzających czas w agroturystyce we Wrocławiu

Wrocław kusi doskonale zagospodarowanym wybrzeżem Odry, z którego w ciepłe dni i wieczory chętnie korzystają wrocławianie i goście. Pogawędki na bulwarach mogą być miłym przerywnikiem od zwiedzania miasta. Jakie mniej i bardziej znane miejsca warto zobaczyć, wypoczywając w agroturystyce we Wrocławiu?

 • 1. Panorama Racławicka

  to jedna z najpopularniejszych atrakcji miasta. Obraz przedstawiający zwycięską bitwę pod Racławicami, którą stoczono w 1794 roku, malowano przez 9 miesięcy. Dzieło jest nietypowe nie tylko ze względu na ogromne rozmiary (114 m długości i 15 m wysokości), lecz także na sposób przedstawienia, scenografia będącą bezpośrednim przedłużeniem obrazu daje bowiem wrażenie zbliżone do trójwymiarowości.

 • 2. Wieża widokowa Archikatedry pw. św. Jana Chrzciciela

  to platforma umieszczona w XIV-wiecznej świątyni na wysokości 97 metrów. Platforma widokowa działa także na 49. piętrze Sky Tower, który do 2007 roku był najwyższym budynkiem w kraju. Na obie tarasy widokowe można dotrzeć windą.

 • 3. Pomnik Anonimowego Przechodnia

  jest niezwykle ciekawą rzeźbą, składającą się z postaci wychodzących lub schodzących do chodnika. Monument odsłonięto w 2005 roku przy ul. Świdnickiej dość blisko zabytkowego głównego dworca kolejowego, który również warto odwiedzić ze względu na niezwykłej urody architekturę.

 • 4. Hydropolis

  to centrum wiedzy o wodzie, multimedialne muzeum edukacyjne dla zwiedzających w każdym wieku. W trakcie odwiedzin można dowiedzieć się m.in. skąd wzięła się woda na Ziemi i jakie ma znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego.

Agroturystyka Wrocław: Najlepsze oferty

Agroturystyka ∙ 6 gośći ∙ 1 sypialnia
Polakowice, Żórawina, wrocławski
od 369 zł
Interhome
3,5
Zobacz ofertę
Dom ∙ 6 gośći ∙ 1 sypialnia
Polakowice, Żórawina, wrocławski
Sprawdź cenę
Casamundo
3,5
Zobacz ofertę
Agroturystyka ∙ 5 gośći ∙ 3 sypialnie
Pruszowice, wrocławski, Polska
od 167 zł
Airbnb
5,0
Zobacz ofertę

Agroturystyka: Odkryj więcej popularnych kierunków