Agroturystyka Wrocław - HomeToGo base64Hash Agroturystyka Wrocław - HomeToGo

Agroturystyka Wrocław

Wrocław
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 500 zł
500 zł - 999 zł
Od 1.000 zł
Recenzje
Doskonała: 4,5+
Bardzo dobra: 4+
Dobra: 3,5+

Agroturystyka we Wrocławiu – pomysł na wytchnienie dla każdego

Serce Dolnego Śląska bije w różnych tonach, a atrakcje, jakie zapewnia, trafiają w gusta każdego obieżyświata, niezależnie od jego wieku i zainteresowań. Na dzieci czekają wesołe krasnale, które pod postacią niewielkich figurek przycupnęły w różnych zakamarkach miasta. Amatorzy gitarowych dźwięków tłumnie przybywają m.in. do agroturystyki w pobliżu Wrocławia, aby wziąć udział w majówkowym festiwalu i corocznego biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa.
Najważniejsze atrakcje dla spędzających czas w agroturystyce we Wrocławiu

Najważniejsze atrakcje dla spędzających czas w agroturystyce we Wrocławiu

Wrocław kusi doskonale zagospodarowanym wybrzeżem Odry, z którego w ciepłe dni i wieczory chętnie korzystają wrocławianie i goście. Pogawędki na bulwarach mogą być miłym przerywnikiem od zwiedzania miasta. Jakie mniej i bardziej znane miejsca warto zobaczyć, wypoczywając w agroturystyce we Wrocławiu?

 • 1. Panorama Racławicka

  to jedna z najpopularniejszych atrakcji miasta. Obraz przedstawiający zwycięską bitwę pod Racławicami, którą stoczono w 1794 roku, malowano przez 9 miesięcy. Dzieło jest nietypowe nie tylko ze względu na ogromne rozmiary (114 m długości i 15 m wysokości), lecz także na sposób przedstawienia, scenografia będącą bezpośrednim przedłużeniem obrazu daje bowiem wrażenie zbliżone do trójwymiarowości.

 • 2. Wieża widokowa Archikatedry pw. św. Jana Chrzciciela

  to platforma umieszczona w XIV-wiecznej świątyni na wysokości 97 metrów. Platforma widokowa działa także na 49. piętrze Sky Tower, który do 2007 roku był najwyższym budynkiem w kraju. Na obie tarasy widokowe można dotrzeć windą.

 • 3. Pomnik Anonimowego Przechodnia

  jest niezwykle ciekawą rzeźbą, składającą się z postaci wychodzących lub schodzących do chodnika. Monument odsłonięto w 2005 roku przy ul. Świdnickiej dość blisko zabytkowego głównego dworca kolejowego, który również warto odwiedzić ze względu na niezwykłej urody architekturę.

 • 4. Hydropolis

  to centrum wiedzy o wodzie, multimedialne muzeum edukacyjne dla zwiedzających w każdym wieku. W trakcie odwiedzin można dowiedzieć się m.in. skąd wzięła się woda na Ziemi i jakie ma znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego.

Pogoda i klimat we Wrocławiu

max.
Min.

-2°
27 dni 27
max.
Min.

-3°
18 dni 18
max.
Min.
10°
16 dni 16
max.
Min.
15°
16 dni 16
max.
Min.
20°
16 dni 16
max.
Min.
23°
12°
19 dni 19
max.
Min.
26°
14°
18 dni 18
max.
Min.
26°
14°
15 dni 15
max.
Min.
20°
10°
15 dni 15
max.
Min.
15°
15 dni 15
max.
Min.
10°
15 dni 15
max.
Min.

-1°
20 dni 20
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Agroturystyka Wrocław - Poznaj inne kierunki

Poznaj najlepsze pomysły na wakacje we Wrocławiu

Poznaj inne pomysły na podróże

image-tag