Camping Kołobrzeg

Kołobrzeg
Dowolne daty
2 gości

Camping w Kołobrzegu – Bałtyk w przepięknej odsłonie

Kołobrzeg to przede wszystkim znane uzdrowisko w województwie pomorskim, którego ważnym elementem jest kołobrzeski port leżący tuż przy ujściu Parsęty do morza. Jest to największa w Polsce przystań, w której cumują statki pasażerskie, skąd można też dostać się na wyspę Bornholm. Jednak Kołobrzeg słynie przede wszystkim ze swoich właściwości leczniczych, a ilość jodu w powietrzu może przyprawić o zawrót głowy! Jeśli wybierzesz camping w miejscowości Kołobrzeg, z pewnością na miejsce będzie można odetchnąć pełną piersią.

Kołobrzeg to miejsce, gdzie camping jest czystą przyjemnością

Kołobrzeg jest przede wszystkim miastem portowym, w związku z tym główną atrakcją są wielkie okręty wojskowe zacumowane w porcie Marynarki Wojennej. Można zwiedzać te wszystkie statki giganty w trakcie obchodów Dni Morza oraz w niektóre święta państwowe. Wielką atrakcją, uwielbianą przez gości, są rejsy wycieczkowe organizowane na żaglowcach stylizowanych na starodawne. Dodatkową przynętą dla turystów jest dostępność świeżych ryb prosto z kutra. Z Kołobrzegiem są związane również inne ciekawe miejsca i interesujące społeczności, które warto samodzielnie odkryć.

  • 1. Muzeum 6D - Maszoperia

    to jedyne w swoim rodzaju muzeum opowiadające o maszopskiej społeczności, które niegdyś zamieszkiwała te tereny. Można tu nawet usłyszeć szum morza, krzyki mew, poczuć wiatr we włosach i zasiąść przy biesiadnym stole z rybakami. Tu po prostu trzeba zobaczyć to na własne oczy.

  • 2. Bindaż

    w Kołobrzegu to atrakcja jedyna w swoim rodzaju i dość rzadki przykład architektury parkowej. Jest to rodzaj wyjątkowego, zielonego tunelu, który został spopularyzowany w najbardziej znanych ogrodach doby baroku. Długi i gęsty szpaler drzew z charakterystycznym sklepieniem na górze jest wzmocniony specjalną kratownicą i nienagannie utrzymany. Nie ma lepszego miejsca na romantyczny spacer.

  • 3. Latarnia Morska

    zbudowana tuż po II Wojnie Światowej to chyba najbardziej charakterystyczny punkt Kołobrzegu i absolutne must-see. Szczególnie warto wejść na jej taras widokowy, skąd roztaczają się niesamowite widoki na panoramę całej okolicy.

Pogoda i klimat w Kołobrzegu


-1°


12°
18°
12°
20°
15°
23°
17°
23°
17°
19°
13°
13°


STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Camping: Odkryj więcej popularnych kierunków

image-tag