Agroturystyka Łódzkie - HomeToGo base64Hash Agroturystyka Łódzkie - HomeToGo

Agroturystyka Łódzkie

województwo łódzkie
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 100 zł
100 zł - 199 zł
Od 200 zł
Recenzje
Doskonała: 4,5+
Bardzo dobra: 4+
Dobra: 3,5+

Agroturystyka w łódzkiem - Najlepsze kierunki:

Województwo łódzkie – agroturystyka w nieoczywistych plenerach dla wszystkich

Region łódzki, choć znajduje się w samym centrum Polski, jest turystyczną terra incognita. Większość podróżników, będąc w okolicy, kieruje swoje kroki do stolicy województwa, czyli do Łodzi. Tymczasem oprócz wizyty w głównym mieście, warto też poznać okolicę i przyjrzeć się jej z bliska. Największe atrakcje i zabytki regionu z pewnością cię nie zawiodą.

Łódzkie i wszystkie jego tajemnice

Łódzkie i wszystkie jego tajemnice

Z czym kojarzy się ten region? Na pewno w pierwszej kolejności przychodzą ci na myśl przestrzenie industrialne, fabryki, kominy oraz XIX-wieczne pałace wybudowane przez ówczesne elity finansowe. Oprócz Piotrkowskiej, głównej łódzkiej promenady, w Łódzkim na pewno nie będziesz narzekać na monotonię. Wystarczy, że odwiedzisz jedno z proponowanych poniżej miejsc. Baw się dobrze!

  • Pałac w Nieborowie

    nie wymaga żadnych rekomendacji, gdyż jest atrakcją znaną w całym kraju. Jednak nie wszyscy wiedzą, że leżąca niedaleko pałacu w Nieborowie Arkadia to jeden z najbardziej urokliwych parków w Polsce. Kompleks parkowy został założony w 1778 roku przez księżną Helenę Radziwiłłówną. Na terenie ogrodu powstały tak unikalne obiekty, jak świątynia Diany czy malowniczy akwedukt, który jest jakby miniaturą leżącego na południu Francji Pont du Gard.

  • Oporów

    jest znany od połowy XIV wieku i jest gminą przypominającą o chlubnej i bogatej przeszłości oraz wszystkich zabytkach, jakie oferowało Łódzkie. Agroturystyka w pobliżu imponującego parku na wysepce pozwoli ci dodatkowo zwiedzić gotycki zamek przypominający filmową makietę ze względu na niezbyt duże rozmiary.

  • Rezerwat Niebieskie Źródła

    znajduje się niedaleko Tomaszowa Mazowieckiego. Wspomniane akweny to m.in. wywierzyska, w których pulsuje kilkanaście gejzerów, a drgający piasek można godzinami obserwować poprzez taflę wody. Kolor źródeł jest też uzależniony od pogody i kąta padania promeni słonecznych. Ponadto możesz tu zwiedzić unikalny rezerwat i prawdziwe muzeum na świeżym powietrzu w postaci skansenu rzeki Pilicy, który prezentuje historyczne i przyrodnicze bogactwo całej doliny.

Pogoda i klimat w łódzkiem

max.
Min.

-4°
23 dni 23
max.
Min.

-2°
17 dni 17
max.
Min.

-1°
16 dni 16
max.
Min.
14°
15 dni 15
max.
Min.
20°
13 dni 13
max.
Min.
23°
12°
14 dni 14
max.
Min.
25°
14°
15 dni 15
max.
Min.
25°
13°
10 dni 10
max.
Min.
19°
10°
15 dni 15
max.
Min.
13°
14 dni 14
max.
Min.

18 dni 18
max.
Min.

19 dni 19
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Agroturystyka Łódzkie - Inspiracje

Najlepsze pomysły na urlop w łódzkiem

Odkryj inne podróżnicze inspiracje

image-tag