Noclegi i apartamenty wakacyjne we Włoszech

Porównano 731.746 dostępnych noclegów, znalezionych na 80 stronach rezerwacyjnych
Włochy
Oszczędź nawet do 48%

Najlepsze Okazje - we Włoszech

209 zł
od 109 zł
-48%
30 m² Dom
2
Marina di Modica, Modica, Włochy
Znalezione na
454 zł
od 272 zł
-40%
70 m² Apartament
5 2
Imperia, Prowincja Imperia, Włochy
Znalezione na
633 zł
od 357 zł
-44%
50 m² Apartament
5 3
Lido degli Estensi, Comacchio, Włochy
Znalezione na

Polecane noclegi we Włoszech

Szukaj noclegów we Włoszech: od 106 zł za noc

od 139 zł
30 m² Apartament
2 1
Castano Primo, Mediolan, Włochy
4,2
„Wybitny“ 26 Recenzji
Znalezione na Booking.com
od 136 zł
35 m² Apartament
2 1
Rosignano Solvay, Rosignano Marittimo, Włochy
4,8
„Znakomity“ 6 Recenzji
Znalezione na Booking.com
od 124 zł
55 m² Apartament
6 1
Mascali, Katania, Włochy
4,0
„Bardzo dobry“ 51 Recenzji
Znalezione na Booking.com
od 103 zł
80 m² Apartament
6 2
Armetta, Monte Porzio Catone, Włochy
4,6
„Znakomity“ 10 Recenzji
Znalezione na Booking.com
od 107 zł
100 m² Apartament
5 3
Tonnara di Bonagia, Valderice, Włochy
4,7
„Znakomity“ 7 Recenzji
Znalezione na Booking.com
od 106 zł
38 m² Apartament
3 1
Mazara del Vallo, Prowincja Trapani, Włochy
4,4
„Wybitny“ 69 Recenzji
Znalezione na Booking.com
od 142 zł
19 m² Apartament
5 1
Piana Calzata, Campofelice di Roccella, Włochy
4,4
„Wybitny“ 49 Recenzji
Znalezione na Booking.com
od 136 zł
20 m² Apartament
6
Canneto, Lipari, Włochy
4,1
„Bardzo dobry“ 61 Recenzji
Znalezione na Booking.com
Zobacz wszystkie oferty

 Obiekty z balkonem

od 285 zł
110 m² Apartament
5 2
Centola, Prowincja Salerno, Włochy
4,8
„Znakomity“ 41 Recenzji
Znalezione na Booking.com
od 127 zł
65 m² Dom
4 2
Paestum, Capaccio, Włochy
4,4
„Wybitny“ 21 Recenzji
Znalezione na Booking.com
od 124 zł
39 m² Apartament
2 1
Carrara, Sermoneta, Włochy
4,6
„Znakomity“ 43 Recenzje
Znalezione na Booking.com
od 160 zł
70 m² Dom
2 2
Mondello, Palermo, Włochy
4,9
„Znakomity“
Znalezione na Feries
Zobacz wszystkie oferty

 Domy i apartamenty z basenem

od 216 zł
40 m² Apartament
2 1
Zatybrze, Municipio I, Włochy
5,0
„Znakomity“
Znalezione na Feries
od 140 zł
25 m² Apartament
6 1
Municipio Roma IX, Rzym, Włochy
4,6
„Znakomity“ 51 Recenzji
Znalezione na Booking.com
od 212 zł
60 m² Apartament
6 2
Massa, Prowincja Massa-Carrara, Włochy
4,5
„Znakomity“ 144 Recenzje
Znalezione na Booking.com
od 115 zł
85 m² Apartament
6 2
Mesyna, Sycylia, Włochy
4,8
„Znakomity“ 11 Recenzji
Znalezione na Booking.com
Zobacz wszystkie oferty

 Obiekty przyjazne zwierzętom

od 164 zł
70 m² Dom
4 2
Marina di Mancaversa, Taviano, Włochy
5,0
„Znakomity“
Znalezione na Feries
od 116 zł
80 m² Apartament
4 1
Caronia, Mesyna, Włochy
4,3
„Wybitny“ 10 Recenzji
Znalezione na Booking.com
od 106 zł
60 m² Apartament
2
Chianchitta-pallio, Mesyna, Włochy
5,0
„Znakomity“
Znalezione na Feries
od 106 zł
60 m² Apartament
4 2
Bee, Verbano Cusio Ossola, Włochy
5,0
„Znakomity“
Znalezione na Feries
Zobacz wszystkie oferty

Najczęściej wybierane udogodnienia we Włoszech

 • TV (484.158)
 • Kuchnia (463.059)
 • Internet (391.636)
 • Pralka (329.452)
 • Klimatyzacja (315.551)
 • Balkon/Patio (312.389)
 • Dla niepalących (301.475)
 • Garaż (289.997)
 • Ogród (249.627)
 • Basen (180.930)
 • Grill (167.943)
 • Mikrofalówka (155.390)

Indeks cen i dostępności, Włochy

Wykaz cen apartamentów i domów we Włoszech

Na powyższym wykresie znajdziesz średnie ceny za wynajem domków letniskowych i apartamentów wakacyjnych we Włoszech. Ceny kształtują się na najwyższym poziomie w sierpniu(4.08 - 11.08), kiedy średnie ceny wynoszą 525 zł za noc. Ceny maleją w październiku do średniej 375 zł za noc (6.10 - 13.10).

Informacja o dostępności apartamentów i domów we Włoszech

Nasz wykres pomoże Ci sprawdzić, które miesiące są najbardziej oblegane przez turystów we Włoszech. Marzec (9.03 - 16.03) jest najbardziej obleganym miesiącem w którym tylko 46% obiektów jest dostępnych. Natomiast, najniższa liczba rezerwacji przypada na we wrześniu(15.09 - 22.09).

Wieczne Miasto i piękna Toskania - domki letniskowe we Włoszech

Włochy to słoneczny kraj o długiej i fascynującej historii. Miasta Półwyspu Apenińskiego są pełne niezwykłych pamiątek z dawnych epok, wspaniałych dzieł sztuki oraz restauracji, w których można skosztować specjałów jednej z najlepszych na świecie kuchni. We Włoszech nie brakuje także pięknych krajobrazów, które stanowiły inspirację dla wielu artystów.

Zobacz wszystkie oferty
Dojazd

Jak dotrzeć do Włoch?

Do domku letniskowego we Włoszech można dotrzeć własnym samochodem, ale czas przejazdu pomiędzy Warszawą a Rzymem wynosi 17 godzin, nie licząc postojów. Na taką podróż najlepiej przeznaczyć dwa dni i zaplanować nocleg w jednym z mijanych krajów.

Najwygodniejszym sposobem dotarcia do Włoch jest podróż samolotem. Lot do Rzymu z Warszawy albo Krakowa trwa tylko 2-2,5 godziny. Linie lotnicze umożliwiają bezpośrednią podróż z Polski także do innych włoskich miast, na przykład od Mediolanu i Wenecji. Urlopowicze zmierzający do domu letniskowego we Włoszech pociągiem, mogą pojechać najpierw do Wiednia, a następnie przesiąść się do pociągu do Rzymu. Do Włoch można dotrzeć także autobusem PKS albo busem, korzystając z oferty prywatnych przewoźników.

Kulinaria

Ojczyzna pizzy, makaronów i doskonałych win

Panuje przekonanie, że kuchnia włoska jest znana na całym świecie, jednak prawda jest taka, że dopiero w trakcie pobytu w domku letniskowym we Włoszech można przekonać się, jak smakują oryginalne włoskie potrawy. Zwiedzając Neapol warto wejść do jednej z tutejszych pizzeri, ponieważ to właśnie to miasto jest ojczyzną pizzy. Kuchnia włoska nie jest jednolita, ponieważ każdy region ma własne tradycje kulinarne i charakterystyczne potrawy.

Półwysep Apeniński słynie z takich potraw jak lasagne i tortellini, a także z serów, które nadają wielu daniom wyjątkowy smak. W Lombardii warto spróbować oryginalnej gorgonzoli, natomiast w Kampanii wytwarzanej tutaj mozzarelli. Na uwagę zasługują także wina, które zdobyły popularność na całym świecie. W trakcie pobytu w Toskanii trudno oprzeć się skosztowaniu słynnego Chianti, natomiast w Piemoncie króluje tutejsze Barolo.

Podczas urlopu w domku letniskowym we Włoszech można skosztować także wielu smacznych deserów, szczególnie popularne są panna cotta i tiramisu.

Pogoda i klimat

Pogoda we Włoszech

Włochy znajdują się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, który charakteryzuje się ciepłym, suchym latem oraz łagodną, wilgotną zimą. Jednak można dostrzec pewne różnice pomiędzy warunkami atmosferycznymi w poszczególnych częściach kraju. Najwyższe temperatury są na południu, natomiast najniższe w Alpach. Zdarza się, że alpejskie stoki są pokryte śniegiem już w połowie września.

Najwięcej opadów odnotowuje się we Włoszech wiosną oraz jesienią. Nie dotyczy to Sycylii, gdzie najbardziej intensywne deszcze przypadają na okres zimowy. Najwyższe opady odnotowuje się na zboczach Alp, natomiast najniższe na południu kraju.

Atrakcje turystyczne

Zabytki Wiecznego Miasta

Niewątpliwie jednym z najcenniejszych włoskich zabytków jest Koloseum, amfiteatr zbudowany w I wieku naszej ery, który mieści się przy Piazza del Colosseo. Bilet do Koloseum można kupić w kasie znajdującej się tuż przy wejściu, ale zazwyczaj tworzy się tutaj długa kolejka. Lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z kasy przy wejściu na Forum od strony Via Fori Imperiali albo przy wejściu na Platyn od strony Via San Gregorio. Bilet do Koloseum uprawnia do zwiedzenia także Palatynu i do Forum Romanum, ponieważ do tych trzech zabytków obowiązuje jedna wejściówka.

Kolejny zabytek, który warto zwiedzić podczas urlopu w domku letniskowym we Włoszech, to Forum Romanum. Znajduje się ono w odległości 700 metrów od Piazza del Colosseo. Forum Romanum stanowiło centralną część starożytnego Rzymu. To właśnie tutaj można podziwiać takie pamiątki dawnych epok jak Łuk Tytusa, Świątynia Westy albo Kościół San Luca. Najstarszą budowlą jest świątynia Saturna (Aerarium Populi Romani).

Wycieczki w pobliżu

Urzekająca Toskania

Noclegi we Włoszech, zlokalizowane w malowniczej Toskanii, to idealne miejsce dla wielbicieli przyrody i historii. Jednym z miast znajdujących się w tym regionie jest Montepulciano. Spacerując charakterystycznymi wąskimi i stromymi uliczkami, warto zwrócić szczególną uwagę na renesansowy kościół Madonna di San Biagio z początków XVI stulecia oraz na zbudowany w XV wieku gotycki ratusz Palazzo Comunale, który pełni funkcję siedziby władz.

W odległości 35 km od Montepulciano mieści się miasteczko Asciano, nieopodal którego można podziwiać benedyktyńskie Opactwo Monte Oliveto Maggiore. Na terenie obiektu znajdują się trzy XV-wieczne klasztory, między innymi Wielki Klasztor, którego wnętrze zdobi 36 fresków namalowanych przez Lucę Signorelli oraz Antonio Bazziego. W Opactwie Monte Oliveto Maggiore znajduje się także biblioteka z XVI wieku, w której przechowywane są cenne manuskrypty.

Lokalne wydarzenia

Wyjątkowa propozycja dla pasjonatów kina

Jesienią do Włoch przyjeżdżają znani aktorzy, reżyserzy oraz inne osoby związane z branżą filmową. Od 2006 roku organizowany jest tutaj Rome Film Fest, czyli Rzymski Festiwal Filmowy. Większość filmów walczących o statuetkę Marka Aureliusza prezentowanych jest w Auditorium Parco della Musica. Dobrą informacją dla widzów jest to, że o wyborze zwycięzcy decydują właśnie oni.

Wśród gwiazd, które przybyły na Rome Film Fest, można wymienić Meryl Streep, Ala Pacino oraz Richarda Gere. Wszyscy wielbiciele dobrego kina, którzy chcieliby zobaczyć na żywo swoje ulubione gwiazdy i uczestniczyć w wyborze najlepszego filmu, powinni z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwować nocleg we Włoszech, aby móc wziąć udział w Rzymskim Festiwalu Filmowym.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi we Włoszech Casamundo Noclegi we Włoszech Interhome Noclegi we Włoszech TripAdvisor Noclegi we Włoszech Novasol Noclegi we Włoszech Wimdu Noclegi we Włoszech edom Noclegi we Włoszech HomeAway Noclegi we Włoszech BookApart.com Noclegi we Włoszech Noclegowo.pl Noclegi we Włoszech 9flats.com Noclegi we Włoszech HouseTrip Noclegi we Włoszech Belvilla Noclegi we Włoszech DanCenter Noclegi we Włoszech IdoSell Booking Noclegi we Włoszech Holiday Home Noclegi we Włoszech Inter Chalet Noclegi we Włoszech only-apartments Noclegi we Włoszech Migoa Noclegi we Włoszech