Aleja Gwiazd Sportu to gratka dla fanów dopingowania słynnych, polskich znamienitości. Na deptaku znajdują się pamiątkowe tablice z nazwiskami największych sportowców. Idealne miejsce na wykonanie fotografii. Warto także wejść do położonego w pobliżu Domu Zdrojowego, w którego wnętrzu można stanąć oko w oko z Adamem Małyszem wykonanym z... czekolady! Postać prezentuje się na tyle apetycznie, że jeden z fanów ponoć połakomił się na jej ucho.
Muzeum Beskidzkie jest świetnym miejscem do zapoznania się bliżej z lokalnym kolorytem. Prezentowany tu eksponaty zamykają w sobie historię regionu i pozwalają na odbycie krótkiej podróży w przeszłość, by zobaczyć, jak niegdyś żyli okoliczni mieszkańcy. Do muzeum należy także pobliska Enklawa Budownictwa Drewnianego, w skład której wchodzą m.in. kuźnia, gdzie można na żywo zobaczyć pracę kowala, a także chałupę komornika oraz pasterską.
Skocznia Małysza w Malince to obiekt, który musi zobaczyć każdy fan najsłynniejszego polskiego skoczka. To właśnie tutaj rozpoczynał on swoją przygodę ze skakaniem na starej skoczni, a dzisiaj nowoczesny obiekt stał się miejscem treningu najmłodszych adeptów zimowego sportu. Podróżni mogą podziwiać kunszt architektów, a przy odrobinie szczęścia podpatrywać zmagania młodych skoczków podczas konkursów. Skocznia jest również miejscem, w którym odbywa się od kilku lat inauguracja pucharu świata w tej dziedzinie.
Rezerwat leśny Barania Góra to malownicze miejsce, w którym swój początek bierze największa z polskich rzek. Warto wybrać się tutaj na spacer nawet zimą. W dolinie Białej Wisełki można podziwiać majestatyczne wodospady należące do największych w całym Beskidzie.
Izba Leśna na Przysłopiu to najstarszy, drewniany budynek na terenie miejscowości. Leśniczówkę wzniesiono w 1863 roku, a obecnie stała się ona miejscem gromadzenia interesujących eksponatów. Można tu podziwiać obiekty obrazujące występujące w regionie gatunki flory nie fauny, a także przedmioty związane z bezpieczeństwem i turystyką górską.