Agroturystyka Wisła - HomeToGo base64Hash Agroturystyka Wisła - HomeToGo

Agroturystyka Wisła

Wisła
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 500 zł
500 zł - 999 zł
Od 1.000 zł
Odległość od centrum
Max. 1 km
Max. 2 km
Max. 5 km
Recenzje
Doskonała: 4,5+
Bardzo dobra: 4+
Dobra: 3,5+

Zaplanuj fenomenalne wakacje dla całej rodziny w malowniczej Wiśle

Wisła, zwana perłą Beskidu Śląskiego, to urocze miasteczko, które o każdej porze roku oferuje odwiedzającym szereg niespotykanych atrakcji. Latem odnaleźć tu można m.in. liczne szlaki piesze i rowerowe, a w zimie okoliczne szczyty przysypane grubą warstwą białego puchu zapraszają do szusowania na całego. Dużą popularnością cieszy się tu niezmiennie agroturystyka, dzięki której Wisła jeszcze bardziej zyskuje na atrakcyjności.
Najlepsze atrakcje w Wiśle podczas pobytu w agroturystyce

Najlepsze atrakcje w Wiśle podczas pobytu w agroturystyce

Marzysz o błogim relaksie na łonie natury i do tego kochasz góry? Twoje oczekiwania z pewnością spełni agroturystyka oraz przepiękna Wisła oczywiście. Jest to bowiem wyjątkowa miejscowość rekreacyjna, w której pooddychasz świeżym górskim powietrzem, zakochasz się w kojących krajobrazach i odkryjesz lokalny folklor. Ponadto, zobaczysz tu fantastyczne wodospady, zwiedzisz ciekawe zabytki oraz poznasz fascynującą historię narciarstwa.

 • 1. Barania Góra

  to jeden z głównych celów pieszych wędrówek w okolicy Wisły. Podziwiać tu można cudowne widoki oraz odkryć fenomenalne Kaskady Rodła, czyli zapierające dech w piersi naturalne wodospady. U stóp szczytu na polanie Przysłop znajduje się natomiast interesujące Muzeum Turystyki Górskiej oraz komfortowe schronisko stanowiące idealny punkt wypadowy na dłuższe wyprawy.

 • 2. Muzeum Beskidzkie

  przyciąga niepowtarzalnym rękodziełem i barwnym folklorem. W sezonie regularnie odbywają się tu liczne imprezy kulturalne, a wśród wystaw warto zobaczyć m.in. ekspozycję stałą poświęconą tradycyjnemu życiu śląskich górali. Dużą popularnością cieszy się również tutejsza kuźnia prezentująca na pracę kowala na żywo.

 • 3. Drewniany pałacyk myśliwski Habsburgów

  to doskonały przykład dawnej drewnianej architektury tyrolskiej. Wybudowano go pod koniec XIX wieku i wciąż ma on swój niepowtarzalny urok i piękno. Wewnątrz zachowano pierwotny układ pomieszczeń, z zewnątrz uwagę przykuwają liczne zdobienia.

 • 4. Wielki Stożek

  kusi amatorów narciarstwa zjazdowego i zaskakuje wspaniałymi widokami. Przy sprzyjającej pogodzie dostrzec można stąd nawet zarys Tatr majaczących daleko na horyzoncie. Kolej krzesełkowa prowadząca na Stożek czynna jest zaś zarówno zimą, jak i latem. Ze szczytu wytyczono też trasę zjazdową dla rowerów, ale uwaga jest to opcja dla osób o nerwach ze stali.

Pogoda i klimat w Wiśle

max.
Min.

-4°
27 dni 27
max.
Min.

-4°
19 dni 19
max.
Min.

-1°
16 dni 16
max.
Min.
14°
18 dni 18
max.
Min.
19°
18 dni 18
max.
Min.
22°
11°
18 dni 18
max.
Min.
25°
13°
18 dni 18
max.
Min.
25°
13°
14 dni 14
max.
Min.
19°
15 dni 15
max.
Min.
14°
14 dni 14
max.
Min.

14 dni 14
max.
Min.

-2°
21 dni 21
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Agroturystyka Wisła - Poznaj inne kierunki

Poznaj najlepsze pomysły na wakacje w Wiśle

Poznaj inne pomysły na podróże

image-tag