Wieżyca na narty

Wieżyca

Wieżyca na narty: Nasze rekomendacje

Dom ∙ 2 gości ∙ 2 sypialnie
Szymbark, Stężyca, Polska
od 355 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Szymbark, Stężyca, Polska
od 139 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Dom ∙ 6 gości ∙ 2 sypialnie
Piotrowo, Somonino, Polska
od 364 zł
Booking.com
4,7
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Piotrowo, Somonino, Polska
od 171 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 5 gości ∙ 1 sypialnia
Potuły, Stężyca, Polska
od 250 zł
Booking.com
4,9
Zobacz ofertę
Domek letniskowy ∙ 6 gości
Piotrowo, Somonino, Polska
od 231 zł
Booking.com
4,7
Zobacz ofertę
Domek w stylu alpejskim ∙ 5 gości ∙ 2 sypialnie
Piotrowo, Somonino, Polska
od 238 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Bed & Breakfast ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Piotrowo, Somonino, Polska
od 188 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Wieżyca na narty

Narty na Kaszubach? Dlaczego nie?

Chcą Państwo wybrać się na narty w miejsce zupełnie nowe i całkowicie oryginalne? A czy zastanawiali się Państwo nad szusowaniem na Kaszubach? To właśnie tutaj znajduje się Wieżyca, najwyższy szczyt pasma Wzgórz Szymbarskich, o wysokości ponad 320 m n.p.m. Jest to przy tym najwyższe wzniesienie polskich pojezierzy i całego Niżu Polskiego.

Wieżyca na narty – dyskretny urok wzgórz morenowych

Choć pojezierskie krajobrazy charakteryzują się bardziej występowaniem wzgórz niż gór, okolice wokół Wieżycy są niezwykle urokliwe i widokowe. Na samym jej szczycie wzniesiono także ponad 30-metrową wieżę z tarasem widokowym, z którego rozpościera się wspaniały widok na pobliskie Wzgórza Szymbarskie, Koło Raduńskie oraz Drogę Kaszubską.

Stoki pokryte są lasami bukowymi, co zimą tworzy magiczną, bajkową aurę, a latem stanowi znakomity plener na fotografię przyrodniczą czy spacer. Drewniany taras na Wieżycy jest nazwany imieniem Jana Pawła II i zbudowano go mniej więcej na przełomie XX i XXI wieku. Przez środek stoku prowadzi turystyczny Szlak Wzgórz Szymbarskich.

Narty dla początkujących – Wieżyca zaprasza!

Ze względu na łagodny kąt nachylenia, szerokość tras i jej kilkusetmetrową długość, Wieżyca i wypad na narty to dobrana para. Miejsce jest idealne dla początkujących narciarzy lub tych osób, które pragną podszkolić się w narciarskiej technice. To wszystko sprawia, że ten rejon Kaszub stał się wyjątkowo popularny wśród rodzin z małymi dziećmi. Maluchy, które jeszcze nie przypinają nart, mogą za to oddać się emocjonującej jeździe na sankach. Brak muld i stromizn zapewni im maksimum bezpieczeństwa nawet przy niemałej prędkości.

Centrum sportów zimowych to Koszałkowo, gdzie działa sztuczne naśnieżanie dzięki armatkom śnieżnym i ratrakom. Dla dzieci przewidziano pontony do tak uwielbianego snowtubingu. Stok jest również oświetlony do późnych godzin wieczornych, a wokół niego powstała przyjazna narciarzom infrastruktura w postaci wypożyczalni sprzętu, szkółek narciarskich czy punktów gastronomicznych. Dla początkujących dzieci przewidziano profesjonalne przedszkole, w którym można uprawiać sporty zimowe, w tym jazdę na nartach. Wieżyca to idealny start na narciarski wyjazd z przepięknymi krajobrazami w tle.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi Wieżyca Casamundo Noclegi Wieżyca Interhome Noclegi Wieżyca TripAdvisor Noclegi Wieżyca Novasol Noclegi Wieżyca Wimdu Noclegi Wieżyca edom Noclegi Wieżyca HomeAway Noclegi Wieżyca BookApart.com Noclegi Wieżyca Noclegowo.pl Noclegi Wieżyca 9flats.com Noclegi Wieżyca HouseTrip Noclegi Wieżyca Belvilla Noclegi Wieżyca DanCenter Noclegi Wieżyca IdoSell Booking Noclegi Wieżyca Holiday Home Noclegi Wieżyca Inter Chalet Noclegi Wieżyca only-apartments Noclegi Wieżyca Migoa Noclegi Wieżyca