Wieżyca na narty

Wieżyca
Dowolne daty
2 gości

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 100 zł
100 zł - 199 zł
Od 200 zł
Odległość od centrum
Max. 1 km
Max. 2 km
Max. 5 km
Recenzje
Doskonała: 4,5+
Bardzo dobra: 4+
Dobra: 3,5+

Narty na Kaszubach? Wieżyca i inne ośrodki czekają nie tylko na zapalonych narciarzy

Czy wiesz, że Kaszuby bywają nazywane małą Szwajcarią? Nic dziwnego! Choć jest to obszar leżący w sąsiedztwie Pomorza, ukształtowanie terenu oraz jego charakterystyczna rzeźba i bajkowe krajobrazy sprawiają, że poczujesz się tutaj niczym w innym wymiarze. Kaszuby potrafią zaskoczyć, oferując wiele atrakcji zarówno latem, jak i zimą.

Najlepsze miejsca na narty na Kaszubach

Szkliste, czyste powietrze i delikatny biały puch - czy nie tak brzmi definicja perfekcyjnych warunków narciarskich, jakie odwiedzającym może zaoferować Wieżyca? Znakomity, zbawienny dla zdrowia, mikroklimat, świetnie utrzymane trasy zjazdowe i biegowe oraz brak kolejek do wyciągów to tylko niektóre z zalet ośrodka. Aby zagwarantować dobry standard niezależnie od pogody, ośrodki dysponują armatkami śnieżnymi, a stoki są oświetlone i dokładnie ratrakowane. Narty na Kaszubach czy też na pobliskich Mazurach z pewnością pozytywnie zaskoczą odwiedzających i sprawią, że będą oni przyjeżdżać tu nie tylko latem, aby pożeglować na jeziorach, ale również zimą, aby nacieszyć się sporą dawką białego szaleństwa z dala od tłumów.

  • 1. Koszałkowo-Stężyca

    Wieżyca Koszałkowo-Stężyca to znany ośrodek narciarski w tym regionie dysponujący czterema wyciągami o długości kilkuset metrów. Są także dwa krótsze wyciągi dla dzieci i osób dopiero stawiających pierwsze kroki na nartach. Ciekawostką są wyciągi do snowtubingu, czyli tras zjazdowych dla dętek i pontonów. Nie musisz przywozić całego sprzętu ze sobą, gdyż na miejscu jest duża, dobrze wyposażona wypożyczalnia, zarówno dla narciarzy, jak i dla snowboardzistów.

  • 2. Góra Czubatka

    Góra Czubatka we wsi wygoda to jeden z mniej znanych stoków. Choć nie jest ona wysoka (około 274 m n.p.m.) to bywa wymagająca i liczy sobie pół kilometra. Leży na terenie Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich, około 10 km od Lubawy. Ze szczytu rozpościera się niesamowity widok, niektórym przypominający Bieszczady. Miejsce to z pewnością spodoba się wszystkim fanom dzikości i osobom, które nie przepadają za miejscami z tłumami przyjezdnych. W okolicy próżno szukać baru after-ski czy też szykownych klubów, za to w weekendy na szczycie stoku jest organizowane ognisko. Wcześniej w pobliskiej wsi Wysokie warto więc zaopatrzyć się w kiełbaski, a w mroźne dni nie zapomnieć o termosie z gorącą herbatą.

  • 3. Piękna Góra

    Piękna Góra w Gołdapi to kolejne eldorado w regionie Mazur i Kaszub dla wszystkich fanów turystyki aktywnej. Znajdziesz tam trzy znakomicie utrzymane trasy narciarskie, które tworzą wspólny kompleks Ski Arena. Każdy stok jest oświetlony i sztucznie dośnieżany w razie potrzeby. Do wyboru jest trasa niebieska i czerwona, a w sąsiedztwie znajduje się atrakcyjny zwłaszcza dla najmłodszych snowpark. Jest także 2-osobowa kolejka krzesełkowa.

Pogoda i klimat w Wieżycy


-4°

-2°

11°
17°
20°
11°
22°
13°
22°
13°
17°
12°


STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Wieżyca na narty - Inspiracje

image-tag