Sylwester we Wiedniu

Wiedeń

Sylwester we Wiedniu: Nasze rekomendacje

-13%
Apartament ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Hietzing, Wiedeń, Austria
od 251 zł 289 zł
Wimdu
4,7
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Brigittenau, Wiedeń, Austria
od 299 zł
Wimdu
4,6
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Brigittenau, Wiedeń, Austria
od 345 zł
9flats.com
5,0
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 6 gości ∙ 2 sypialnie
Hernals, Wiedeń, Austria
od 357 zł
Booking.com
4,3
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Leopoldstadt, Wiedeń, Austria
od 336 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Ottakring, Wiedeń, Austria
od 224 zł
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 7 gości ∙ 2 sypialnie
Mariahilf, Wiedeń, Austria
od 374 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 5 gości ∙ 1 sypialnia
Leopoldstadt, Wiedeń, Austria
od 301 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Sylwester we Wiedniu

Sylwester w Wiedniu – wspaniały wieczór w wielkim stylu

Austriacka stolica 31 grudnia świętuje, a centralnym wydarzeniem i punktem kulminacyjnym wieczoru i całego roku jest tak zwany Silvesterpfad na wiedeńskiej Starówce, czyli liczne koncerty, tańce i pyszne przekąski. Wiedeńczycy uwielbiają się bawić, więc miłą atmosferę odnajdą Państwo wszędzie – podczas balu, na sali koncertowej, w operze czy w modnym barze.

Stare Miasto – tu wszystko się zaczyna

Wszystko, czyli cała masa przeróżnych eventów, imprez i koncertów dla publiczności w każdym wieku, niezależnie od gustów muzycznych. Sylwestrowy szlak w Austrii koncentruje się w samym centrum Wiednia, zwłaszcza na reprezentacyjnym Placu Ratuszowym i na Praterze. Program rozrywkowy jest naprawdę imponujący. Znajdziemy tu wszystko od operetki po imprezy techno.

Jak na Wiedeń przystało, co roku największą popularnością, zarówno wśród stałych mieszkańców, jak i przyjezdnych, cieszy się "Klassikmeile", czyli strefa muzyki klasycznej umiejscowiona przy ulicy Graben. Nowością jest specjalny program taneczny przygotowywany przez szkoły tańca oraz specjalne, krótkie kursy dla uczestników imprez. Dzięki temu cała wiedeńska Starówka na tę jedną noc zamienia się w jeden, wielki parkiet na świeżym powietrzu. Zwieńczeniem wieczoru jest oczywiście niezwykły pokaz sztucznych ogni na placu Rathausplatz.

Sylwester w Wiedniu to idealna propozycja dla wielbicieli klasyki

Choć w stolicy Austrii nie brak atrakcji każdego typu, to jednak Wiedeń już od dawna słynie ze wspaniałych koncertów, wśród których prym wiedzie tradycyjny Koncert Noworoczny. 1 stycznia równie dużą popularnością cieszą się wycieczki statkiem po Dunaju, bal cesarski na zamku Hofburg oraz gal sylwestrowe w wiedeńskim ratuszu.

Zgodnie z wieloletnią tradycją w Wiedeńskiej Operze Narodowej corocznie jest wykonywany repertuar autorstwa Johanna Straussa lub innych, współczesnych jemu twórców. Pierwszego stycznia zawsze można też obejrzeć transmisję na telebimach na placu Rathausplatz. Sylwester w Wiedniu to crème de la crème elegancji i przepychu.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Wiedniu Casamundo Noclegi w Wiedniu Interhome Noclegi w Wiedniu TripAdvisor Noclegi w Wiedniu Novasol Noclegi w Wiedniu Wimdu Noclegi w Wiedniu edom Noclegi w Wiedniu HomeAway Noclegi w Wiedniu BookApart.com Noclegi w Wiedniu Noclegowo.pl Noclegi w Wiedniu 9flats.com Noclegi w Wiedniu HouseTrip Noclegi w Wiedniu Belvilla Noclegi w Wiedniu DanCenter Noclegi w Wiedniu IdoSell Booking Noclegi w Wiedniu Holiday Home Noclegi w Wiedniu Inter Chalet Noclegi w Wiedniu only-apartments Noclegi w Wiedniu Migoa Noclegi w Wiedniu