Weekend w Warszawie

Warszawa

Weekend w Warszawie: Nasze rekomendacje

Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Szmulowizna, Praga-Północ, Warszawa
od 141 zł
Booking.com
4,1
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Pelcowizna, Praga-Północ, Warszawa
od 166 zł
Booking.com
4,3
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Odolany, Wola, Warszawa
od 123 zł
Booking.com
4,2
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Zawady, Wilanów, Warszawa
od 209 zł
Booking.com
4,2
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Powązki, Wola, Warszawa
od 136 zł
Booking.com
4,2
Zobacz ofertę
Dom ∙ 2 gości
Rakowiec, Ochota, Warszawa
od 143 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Muranów, Śródmieście, Warszawa
od 115 zł
Booking.com
4,1
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości
Śródmieście Południowe, Śródmieście, Warszawa
od 99 zł
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Weekend w Warszawie

Warszawa – europejska stolica, która nie nudzi nawet przy setnej wizycie!

Warszawa rozkwita, urzekając i zaskakując swoich gości ilością imprez kulturalnych, architekturą oraz atmosferą Mariensztatu, bulwarów wiślanych i Placu Zamkowego. Weekend w polskiej stolicy to nie tylko nie lada gratka dla podróżników, zafascynowanych burzliwą historią Europy Środkowo-Wschodniej. Warszawa to weekendowy strzał w dziesiątkę dla wszystkich, którzy poszukują czegoś innego od urlopu i pragną po prostu dobrze się bawić.

Weekend w Warszawie – garść atrakcji na wyciągnięcie ręki

Weekend w Warszawie warto rozpocząć od pominięcia utartego schematu ze spacerem po Łazienkach Królewskich, zwiedzaniem Pragi i kolacją na Rynku Starego Miasta w roli głównej. Warszawa oferuje swoim gościom znacznie więcej! Aby się o tym przekonać, warto w pierwszej kolejności skierować swoje kroki do Hal Mirowskich, gdzie oprócz targowisk z przedwojenną tradycją, można skosztować najlepszej zupy rybnej w mieście i obserwować przekrój społeczny dzisiejszych Warszawiaków.

Ważnym punktem na historycznej mapie Warszawy są Filtry, których praca trwa nieprzerwanie od XIX wieku oraz Cytadela Warszawska – carska twierdza wybudowana w pierwszych latach po upadku Powstania Listopadowego. Warto też zwiedzić carskie fortyfikacje, z których najciekawszą jest zrewitalizowany Fort Mokotów – kulturalne zagłębie dzielnicy Mokotów i miejsce spotkań młodych Warszawiaków.

Wyjątkowy weekend w Warszawie nad Wisłą

Szczęśliwie dla swoich gości, Warszawa ponownie odwróciła się frontem do Wisły. Bulwary nad Wisłą przeżywają swoją drugą młodość i bezspornie stanowią jedno z najciekawszych alternatywnych centrów kulturalnych na turystycznej mapie stolicy. Liczne kluby, kawiarnie i miejsca do aktywności sportowej działają w najlepsze od maja do września, a przyjemny szum rzeki, szampańska atmosfera i gwar do późnych godzin nocnych na długo pozostają w pamięci.

Równie ciekawym miejscem jest, nieco spokojniejszy, praski brzeg Wisły w okolicach Mostu Poniatowskiego. To tutaj znajduje się najpopularniejsza z warszawskich plaż z miejscami na ogniska i boiskami do piłki plażowej. Rodzinne grillowanie uprzyjemnia wspaniały widok na Zamek Królewski oraz zabudowania Starego Miasta.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Warszawie Casamundo Noclegi w Warszawie Interhome Noclegi w Warszawie TripAdvisor Noclegi w Warszawie Novasol Noclegi w Warszawie Wimdu Noclegi w Warszawie edom Noclegi w Warszawie HomeAway Noclegi w Warszawie BookApart.com Noclegi w Warszawie Noclegowo.pl Noclegi w Warszawie 9flats.com Noclegi w Warszawie HouseTrip Noclegi w Warszawie Belvilla Noclegi w Warszawie DanCenter Noclegi w Warszawie IdoSell Booking Noclegi w Warszawie Holiday Home Noclegi w Warszawie Inter Chalet Noclegi w Warszawie only-apartments Noclegi w Warszawie Migoa Noclegi w Warszawie