Noclegi w Wałbrzychu

Porównano 67 dostępnych noclegów, znalezionych na 7 stronach rezerwacyjnych
Wałbrzych
Dowolne daty
2 gości

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 100 zł
100 zł - 199 zł
Od 200 zł
Typy obiektów
Apartament
Pokój
Dom
Recenzje
Doskonała: 4,5+
Bardzo dobra: 4+
Dobra: 3,5+

Porównaj i wybierz najlepszy dom nawet od 72 zł za noc, przeglądając 66 obiektów znajdujących się w Wałbrzychu. Zestawiając te noclegi, HomeToGo wybiera najniższe ceny, a także najwyżej oceniane noclegi w Wałbrzychu.

Polecane noclegi w Wałbrzychu

Zarezerwuj nocleg w Wałbrzychu: od 72 zł za noc

Apartament Wałbrzych 2
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Wałbrzych, wałbrzyski, Polska
od 184 zł
Casamundo
4,0
Zobacz ofertę
Apartament Wałbrzych 3
Apartament ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Wałbrzych, wałbrzyski, Polska
od 121 zł
Airbnb
4,8
Zobacz ofertę
Apartament Wałbrzych 2
Apartament ∙ 2 gości ∙ 2 sypialnie
Wałbrzych, wałbrzyski, Polska
od 96 zł
Airbnb
5,0
Zobacz ofertę
Apartament Wałbrzych 4
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Wałbrzych, wałbrzyski, Polska
od 132 zł
Airbnb
4,8
Zobacz ofertę
Apartament Wałbrzych 5
Apartament ∙ 5 gości ∙ 1 sypialnia
Wałbrzych, wałbrzyski, Polska
od 127 zł
Airbnb
4,9
Zobacz ofertę
Apartament Wałbrzych 2
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Wałbrzych, wałbrzyski, Polska
od 117 zł
Airbnb
5,0
Zobacz ofertę
Apartament Wałbrzych 4
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Wałbrzych, wałbrzyski, Polska
od 108 zł
Airbnb
4,9
Zobacz ofertę
Apartament Wałbrzych 4
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Wałbrzych, wałbrzyski, Polska
od 626 zł
Airbnb
5,0
Zobacz ofertę
Apartament Wałbrzych 4
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Wałbrzych, wałbrzyski, Polska
od 217 zł
Airbnb
5,0
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty przyjazne zwierzętom

Apartament Przyjazny zwierzętom Wałbrzych
Przyjazny zwierzętom
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Wałbrzych, wałbrzyski, Polska
od 131 zł
Airbnb
4,8
Zobacz ofertę
Apartament Przyjazny zwierzętom Wałbrzych
Przyjazny zwierzętom
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Wałbrzych, wałbrzyski, Polska
od 252 zł
Vrbo
4,8
Zobacz ofertę
Pokój Przyjazny zwierzętom Wałbrzych
Przyjazny zwierzętom
Pokój ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Wałbrzych, wałbrzyski, Polska
od 96 zł
Airbnb
4,5
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Najczęściej wybierane udogodnienia w Wałbrzychu

 • Internet (47)
 • Garaż (46)
 • Dla niepalących (44)
 • TV (41)
 • Zwierzę dozwolone (28)
 • Kuchnia (28)
 • Pralka (24)
 • Balkon/Patio (16)
 • Ogród (13)
 • Grill (12)
 • Zmywarka (12)
 • Łóżeczko (9)

Urlop w Wałbrzychu stanowi świetny pomysł dla właścicieli zwierzaków, ponieważ wiele obiektów w Wałbrzychu akceptuje posiadanie psa. Nie musisz szukać zakwaterowania na obrzeżach, ponieważ 0% ofert znajduje się w samym centrum miasta (do 2 km od centrum). Możesz również porównać różne opcje zakwaterowania, jeśli wolisz być w centrum miasta, ponieważ kilka noclegów w promieniu do 2 km od centrum miasta jest przyjazne czworonogom.

Pogoda i klimat w Wałbrzychu


-3°

-2°

15°
20°
23°
12°
26°
14°
26°
13°
21°
10°
14°


-1°
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Powyższy wykres przedstawia wykres pogodowy na cały rok w Wałbrzychu. Lipiec jest najcieplejszym miesiącem w roku w Wałbrzychu ze średnimi temperaturami na poziomie 26°. Temperatura w Wałbrzychu spada poniżej -3° w styczniu. Najbardziej deszczowym miesiącem roku jest styczeń. Natomiast najmniejszych opadów deszczu można spodziewać się w sierpniu.

Noclegi na twoje wakacje w Wałbrzychu

23 z 66 dostępnych obiektów w Wałbrzychu stanowią hotele. Reprezentują one jedna trzecia noclegów dla tego miejsca docelowego. Ponadto, średnia cena za noc to 270 zł, za hotele dostępne w Wałbrzychu o powierzchni 18 m². Warto wiedzieć, że te obiekty są najlepsze dla par i małych grup, ponieważ tyle osób mogą przyjąć hotele w Wałbrzychu. Apartamenty stanowią drugi najbardziej typowy rodzaj zakwaterowania w Wałbrzychu. Średni metraż noclegu typu: apartamenty to 46 m², w cenie 214 zł za noc.

Noclegi w Wałbrzychu to doskonały początek przygody z Dolnym Śląskiem

Wałbrzych należy z pewnością do atrakcji spod znaku off the beaten path, czyli z dala od utartych szlaków. Nie oznacza to jednak, że nie warto się tu wybrać na przynajmniej kilka noclegów. Jest to bowiem jeden z najważniejszych i najpiękniejszych miast województwa dolnośląskiego. Leży ono w Kotlinie Wałbrzyskiej, w samym sercu Sudetów Środkowych. Najwyższym szczytem jest tak zwana Borowa licząca 853 m n.p.m.

Wałbrzych jest miastem założonym już na początku XIV wieku, a od XIX wieku dynamicznie rozwijał się tu przemysł, głównie górnictwo. Warto dodać, że Wałbrzych jest znakomitym punktem wypadowym w Sudety, a do wielu atrakcji dzieli nas zaledwie kilkadziesiąt kilometrów.

Zobacz wszystkie oferty
Czego warto spróbować w Wałbrzychu?

Kuchnia dolnośląska ma się dobrze!

Jednym ze specjałów regionu jest świeży i pyszny twaróg sudecki, wytwarzany w Kamiennej Górze od 1945 roku, według tajemnej tradycyjnej receptury. Może być on składnikiem wielu prostych potraw, takich jak ziemniaki z olejem lnianym i twarogiem. Dawniej był to przysmak tkaczy lnu, którzy zamieszkiwali te tereny.

Niewiele osób słyszały o winie śląskim, a pierwsze o nim wzmianki pochodzą już ze Średniowiecza. Uprawiano tu liczne krzewy winne, głównie na potrzeby kultowe. Potem na kilka wieków zaprzestano produkcji wina, ale dziś wielu ludzi stara się wrócić do tradycji, dzięki czemu można tu spotkać takie szczepy jak Chardonnay, Traminer, Merlot czy Sauvignon Blanc.

Jakie są najlpesze atrakcje dla rodzin z dziećmi w Wałbrzychu?

Najmłodsi na pewno nie będą się nudzić

Explorapark w Wałbrzychu to miejsce niezwykłe, które jednocześnie potrafi bawić i zachęcać do dalszej nauki. Znajduje się tu całe mnóstwo edukacyjnych wystaw interaktywnych z zakresu techniki i nowych technologii. To wszystko tylko zachęca małego eksploratora do samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki. Można tu na przykład poznać zasady działania Liczydła Chińskiego czy Lejka Grawitacyjnego. Inną atrakcją jest zobaczenie, czym tak naprawdę jest złudzenie optyczne i symetria logiczne. Żadne pytanie na pewno nie pozostanie bez odpowiedzi.

Po dniu pełnym wrażeń warto jeszcze odwiedzić Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, gdzie można obejrzeć nie tylko spektakle teatralne, ale także wziąć udział w wielu ciekawych wydarzeniach dla małych i dużych.

Jakie są najlepsze atrakcje w Wałbrzychu?

Wyjątkowe atrakcje Wałbrzycha na wakacje i nie tylko

Zamek w Książu

Ta wspaniała i okazała budowla znajduje się jeszcze w granicach miasta. Ciekawostką może być fakt, iż jest to największy zamek na Dolnym Śląsku oraz trzeci co do wielkości w Polsce. Goście głównie zachwycają się przepychem barokowych komnat i bogatymi zdobieniami. Historia zamku sięga aż do pierwszej połowy XII wieku, kiedy książę świdnicko-jaworski, Bolko I Surowy, rozpoczął jego budowę na miejscu wcześniejszego, śródleśnego grodu. Później zamek ten przechodził kolejno w ręce Czechów i Węgrów, aby ostatecznie wrócić we władanie polskie. Największy wpływ na wygląd tej budowli miała rodzina Hochbergów, która zarządzała tym zamkiem przez ponad czterysta lat.

Park Lisi Kamień

Ta przewrotna nazwa dotyczy szczytu położonego w północnej części Gór Wałbrzyskich. Tworzy on wraz z Ptasią Kopą oraz Czarnotą pewien wyrównany grzbiet, porośnięty lasami świerkowymi z domieszką drzew liściastych. Na zboczach gór można natknąć się też na rudy srebra, które wydobywano w tym miejscu już od XIV wieku. Na stokach ciągle leżą głazy narzutowe, które są namacalnym śladem zasięgu lodowca.

Pałac w Czernicy

Wyjątkowy budynek z XVI wieku do dziś stanowi nie lada atrakcję turystyczną, dzięki której warto spędzić w okolicy przynajmniej jeden nocleg. Niegdyś pałac należał do rodziny Schaffgotschów, a budowla zasłynęła z faktu, że była miejscem ważnych spotkań o wysokiej randze oraz siedzibą rozważań teologicznych. Natomiast podczas stanu wojennego znajdował się tu garnizon i koszary ZOMO. Dziś zespół pałacowy jest już własnością prywatną, ale właściciele chętnie udostępniają go turystom, podobnie jak Dolinę Pałaców i Ogrodów.

Kościół Aniołów Stróżów

Ten wyjątkowy i imponujący budynek stoi w samym sercu miasta, reprezentując spektakularny styl neogotycki, pochodzący z przełomu XIX i XX wieku. Ta strzelista (licząca ponad 20 metrów wysokości), okazała świątynia powstała wtedy w miejscu dawnego kościółka z połowy XV wieku. Kościół ten jest zlokalizowany niedaleko wałbrzyskiego Rynku. Głównym budulcem jest czerwona cegła, charakterystyczna dla architektury tego regionu.

Ogrody w zamku Książ

Parki zamku są jednymi z najpiękniejszych w całej Polsce, a swoją wyjątkową urodę zawdzięczają one księżnej Daisy, czyli Marii Teresie Cornwallis-West, która w XIX w. nakazała całkowitą przebudowę parku. W tym celu sprowadziła ogrodnika ze swojego rodzinnego miasta Newlands aby urządził tu ogród w stylu angielskim. Specjalnie po to w pobliskim Lubiechowie wybudowano ogromne szklarnie, gdyż roczne zapotrzebowanie wynosiło niemal 40 tysięcy roślin!

Na zamku do dziś zachowały się pełne uroku tarasy: Taras Wejściowy, Taras Bogini Flory, Taras Prochowy, Taras Orzechowy, Taras Wodny, Taras Podkowiasty, Taras Środkowy, Taras Różany, Kasztanowcowy, Taras Zachodni, Taras Północny oraz Taras Arkadowy. Na Tarasie Różanym znajduje się ponadto piękna kaskadowa fontanna, przy której stoją rzeźby pochodzące z dawnej galerii skrzydła frontowego. Na pozostałych tarasach znajdują się również niezwykłe formy roślinne, choćby symetryczny labirynt z krzewów bukszpanu. Cały kompleks jest pełen urokliwych fontann lub innych perełek architektonicznych.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Wałbrzychu Casamundo Noclegi w Wałbrzychu Interhome Noclegi w Wałbrzychu Airbnb Noclegi w Wałbrzychu TripAdvisor Noclegi w Wałbrzychu Novasol Noclegi w Wałbrzychu edom Noclegi w Wałbrzychu HomeAway Noclegi w Wałbrzychu BookApart.com Noclegi w Wałbrzychu Noclegowo.pl Noclegi w Wałbrzychu 9flats.com Noclegi w Wałbrzychu HouseTrip Noclegi w Wałbrzychu Belvilla Noclegi w Wałbrzychu DanCenter Noclegi w Wałbrzychu IdoSell Booking Noclegi w Wałbrzychu Holiday Home Noclegi w Wałbrzychu Inter Chalet Noclegi w Wałbrzychu Only-apartments Noclegi w Wałbrzychu Migoa Noclegi w Wałbrzychu
image-tag