Noclegi, domki i apartamenty w Ustce

Porównano 1.120 dostępnych noclegów, znalezionych na 35 stronach rezerwacyjnych
Ustka

Polecane noclegi w Ustce

Szukaj noclegów w Ustce: od 81 zł za noc

Apartament ∙ 6 gości
Ustka, Słupsk, Polska
od 129 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Ustka, Słupsk, Polska
od 287 zł
Booking.com
4,3
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Ustka, Słupsk, Polska
od 304 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 6 gości ∙ 1 sypialnia
Ustka, Słupsk, Polska
od 159 zł
Booking.com
4,3
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 3 gości
Ustka, Słupsk, Polska
od 200 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 6 gości ∙ 1 sypialnia
Ustka, Słupsk, Polska
od 93 zł
Booking.com
4,3
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 5 gości ∙ 1 sypialnia
Ustka, Słupsk, Polska
od 316 zł
Booking.com
4,9
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Ustka, Słupsk, Polska
od 250 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

  Obiekty z balkonem

Pokój ∙ 5 gości ∙ 1 sypialnia
Ustka, Słupsk, Polska
od 81 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Ustka, Słupsk, Polska
od 111 zł
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Ustka, Słupsk, Polska
od 145 zł
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Ustka, Słupsk, Polska
od 130 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Najczęściej wybierane udogodnienia w Ustce

 • TV (899)
 • Dla niepalących (850)
 • Kuchnia (650)
 • Balkon/Patio (630)
 • Internet (539)
 • Ogród (525)
 • Grill (510)
 • Garaż (376)
 • Basen (326)
 • Pralka (324)
 • Mikrofalówka (293)
 • Łowienie ryb (142)

Pogoda w Ustce


-3°


12°
17°
19°
11°
23°
14°
23°
14°
19°
10°
12°


STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Sprawdź wykres pogodowy w Ustce na cały rok. W najbliższych 6 miesiącach, lipiec będzie miesiącem z najwyższymi temperaturami. Natomiast, wzrostu temperatur nie można spodziewać się w styczniu, kiedy średnie temperatury zazwyczaj wahają się w okolicach -3°. Styczeń jest najbardziej deszczowym miesiącem roku. Powinieneś go unikać jeśli zależy Ci na ładnej pogodzie.

Wynajmij domek w Ustce, nad którą czuwa piękna syrenka

Ustka, o której pierwsza wzmianka pojawiła się w źródle historycznym z 1337 roku, jest znanym i lubianym letniskiem. Razem z oddalonym o 18 km Słupskiem tworzy tzw. Dwumiasto, które wspiera się w rozwoju i promocji. Ustka, pomimo swojej popularności, zachowała klimat dawnego kaszubskiego miasteczka rybackiego z niezwykłą ofertą dla wszystkich odwiedzających, niezależnie od ich wieku i ulubionych form wypoczynku. Jakie atrakcje czekają nad morzem, jeżeli zarezerwujesz domek lub apartament w Ustce?

Zobacz wszystkie oferty
Dojazd

Jak dojechać do Ustki?

Podróż nad Bałtyk może być szybka i wygodna – do ujścia Słupi łatwo dotrzeć nie tylko własnym samochodem, ale też autobusem i pociągiem. Ustka jest świetnie skomunikowana z nieodległym Słupskim – obie miejscowości łączy droga krajowa nr 21, prowadząca z Miastka do Ustki. Do Ustki można dojechać także, skręcając w drogę krajową nr 21 z drogi krajowej nr 6, która łączy Szczecin z Trójmiastem.

Do domku letniskowego w Ustce można dotrzeć autobusem nie tylko ze Słupska, ale też z dalszych miast, takich jak Warszawa, Jelenia Góra czy Hrubieszów. Latem zwiększa się liczba połączeń i ich częstotliwość – korzystając z autobusów, można wybrać się w podróż nad morze m.in. z Łodzi i Kłodzka.

Pociągi, które zatrzymują się na zabytkowym dworcu usteckim z końca XIX wieku, łączą uzdrowisko z dalszymi zakątkami Polski. Na tablicy przyjazdów wypatrzysz np. relacje z Krakowa lub Warszawy.

Atrakcje turystyczne

Co warto zobaczyć w Ustce? Najważniejsze atrakcje

Ustka podzielona jest na część zachodnią i część wschodnią, które od kilku lat w okolicy wyjścia z portu łączy ruchomy most. Przy plaży zachodniej widać wpływy Niemców, którzy w latach 30. minionego stulecia wybudowali tutaj bunkry i fortyfikacje. Bunkry Blüchera można zwiedzać. Przy zachodniej plaży rozpoczęto także budowę dużego portu, z którego pozostało tzw. III molo.

Wschodnia część Ustki przepełniona jest zabudową willową i rybacką. Najwięcej ciekawych miejsc wypatrzysz wzdłuż Promenady Nadmorskiej i w Parku Zdrojowym, a także w ścisłym centrum miasta. Kiedy spędzasz czas w domku letniskowym w Ustce, poza wypoczynkiem na plaży wybierz się też na spacer wzdłuż wybrzeża. Z nadmorskiej promenady, z którą sąsiadują XIX- i XX-wieczne wille uzdrowiskowe, rozciąga się przepiękny widok na Bałtyk.

W pobliżu deptaka ustawiono pomnik Fryderyka Chopina autorstwa Ludwiki Krasowskiej-Nitschowej, która stworzyła także warszawską syrenkę. W Parku Zdrojowym czeka z kolei wyjątkowa postać, którą znają wszyscy fani serialu „Czterdziestolatek” – w Ustce upamiętniono odtwórczynię roli Kobiety Pracującej, stawiając pomnik Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej.

Odchodząc od portu, warto skierować swoje kroki za kapitanat – to właśnie w tym miejscu zaczynają się zabytkowe zabudowania Ustki. Kaszubskie domki rybaków można zobaczyć w rejonie ulic Marynarki Wojennej i Kosynierów. Warto przejść również przez skwer im. Jana Pawła, który dawniej nazywano Zaułkiem Kapitańskim – niegdyś mieszkali tutaj najbogatsi mieszkańcy, dzisiaj w okolicy podróżujący mogą wybrać jeden z wielu noclegów w Ustce.

Na uwagę zasługuje także najstarsza zachowana do dzisiaj ustecka świątynia – neogotycki kościół pw. Najświętszego Zbawiciela z XIX wieku. We wnętrzach zwróć uwagę na organy z manufaktury Völknera, a także na dwa obrazy, które w XVII stuleciu ufundowała rodzina Kalffów.

Atrakcje dla rodziny

Usteckie atrakcje, które zachwycą najmłodszych

Dzieciom, które wypoczywają nad morzem, niewiele potrzeba do szczęścia. Wypoczynek na złotym piasku przy akompaniamencie fal warto jednak urozmaicić, przyglądając się usteckiej syrence, wdrapując na latarnię morską albo podziwiając wyjątkową ekspozycję muzealną.

Na falochronie po wschodniej stronie portu usiadła ustecka syrenka – pociecha może zadzwonić do dziadków albo przyjaciół i poprosić, aby w internecie podejrzeli obraz z falochronu transmitowany na żywo. Warto stanąć przy syrence wieczorem na początku lipca w trakcie kilkudniowego Festiwalu Sztucznych Ogni – to jedyne tego typu wydarzenie w naszym kraju.

Tuż przy porcie w starszej części miasta stoi murowana latarnia morska, którą wybudowano w 1892 roku. Atrakcję o wysokości zaledwie 19,5 metrów powinni zdobyć i starsi, i młodsi, którzy zdecydowali się na noclegi w Ustce.

Wynajęcie domku letniskowego w Ustce pozwala też na poznanie historii i specyfiki piekarnictwa – w letnisku swoją siedzibę ma jedyne w Polsce Muzeum Chleba. Prywatną placówkę prowadzą właściciele najstarszej piekarni w Ustce, która działa nieprzerwanie od 1945 roku.

Wynajęcie domku letniskowego w Ustce to sposób na udane wakacje spędzone w rodzinnym gronie. Dogodny dojazd, mnóstwo atrakcji, piękne plaże, Park Zdrojowy i niedaleki Słupsk, który warto odwiedzić podczas urlopu nad Bałtykiem, to najważniejsze cechy Ustki, którymi na pewno będziesz zachwycony.

Wycieczki w pobliżu

Zamek Książąt Pomorskich i dzieła Witkacego, czyli co warto zobaczyć w Słupsku

Słupsk obfituje w atrakcje, dlatego najlepiej poznać to miasto podczas dłuższego wypoczynku. Natomiast wybierając się na jednodniową wycieczkę z Ustki do Słupska, warto poświęcić kilka godzin na zwiedzanie renesansowego Zamku Książąt Pomorskich, w którym prezentowana jest ekspozycja Muzeum Pomorza Środkowego.

Na najwyższym piętrze zamku przedstawiono największy na świecie zbiór prac plastycznych Stanisława Ignacego Witkiewicza. Choć do tej pory nie znaleziono wiarygodnych źródeł potwierdzających, że Witkacy kiedykolwiek był w Słupsku, to miłośnicy jego twórczości powinni obejrzeć wszystkie eksponaty.

Zwiedzanie i atrakcje w Ustce

Ustka i moc wakacyjnych emocji nad Morzem Bałtyckim

Bunkry Bluchera w Ustce

Kompleks umocnień niemieckich z czasów drugiej wojny światowej. Znakomicie zachowane pomieszczenia oraz baterie artylerii pozwalają na spojrzenie na wojnę ze strony wojsk okupujących Polskę.

Latarni Morska w Ustce

Ważny punkt na szlaku latarni morskich wybrzeża Morza Bałtyckiego. Latarnia ma wysokość niecałych 20 metrów, a od strony morza jej światło jest widoczne z odległości ponad trzydziestu kilometrów.

Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej

Ławeczka pełni funkcję atrakcji turystycznej oraz jest formą artystycznego upamiętnienia postaci Ireny Kwiatkowskiej – wybitnej polskiej aktorki teatralnej i filmowej, która często odwiedzała Ustkę.

Port morski Ustka

Port znajduje się w ujściu rzeki Słupi i obsługuje mniejsze jednostki pływające – kutry rybackie, jednostki sportowe i statki turystyczne. Znakomite miejsce na zakup pierwszej flądry i zakochanie się w smaku bałtyckich ryb.

Plaża w Ustce

Jedna z najsłynniejszych plaż nad Morzem Bałtyckim. Długa, piaszczysta i bardzo szeroka. Nie ma lepszego miejsca na rodzinny wypoczynek i radosną aktywność w bałtyckich falach.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Ustce Casamundo Noclegi w Ustce Interhome Noclegi w Ustce TripAdvisor Noclegi w Ustce Novasol Noclegi w Ustce Wimdu Noclegi w Ustce edom Noclegi w Ustce HomeAway Noclegi w Ustce BookApart.com Noclegi w Ustce Noclegowo.pl Noclegi w Ustce 9flats.com Noclegi w Ustce HouseTrip Noclegi w Ustce Belvilla Noclegi w Ustce DanCenter Noclegi w Ustce IdoSell Booking Noclegi w Ustce Holiday Home Noclegi w Ustce Inter Chalet Noclegi w Ustce only-apartments Noclegi w Ustce Migoa Noclegi w Ustce

Więcej miejscowości w okolicy