Narty w Turcji - HomeToGo base64Hash Narty w Turcji - HomeToGo

Narty w Turcji

Turcja
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 500 zł
500 zł - 999 zł
Od 1.000 zł
Recenzje
4,5+
4+
3,5+

Turcja w zimowej odsłonie - dokąd wybrać się na narty?

O tym, że Turcja jest świetnym kierunkiem na letnie wakacje, wiedzą wszyscy. Tylko niektórzy odkryli jednak drugie oblicze tego kraju i wiedzą, że jest znakomitym miejscem dla narciarzy. Setki kilometrów tras zjazdowych, wysokiej klasy hotele z prywatnymi wyciągami i doskonałe warunki dla rodzin z dziećmi to dopiero początek atrakcji. Narty w Turcji to więcej niż białe szaleństwo, to fantastyczna przygoda!

Narty w Turcji: Nasze rekomendacje

Apartament Kayseri
159 zł za noc
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Kayseri, Turcja
Więcej
Vrbo
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Domek w stylu alpejskim Kayseri
1.276 zł za noc
Domek w stylu alpejskim ∙ 10 gości ∙ 4 sypialnie
Kayseri, Turcja
Więcej
Vrbo
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Hotel apartamentowy Sarıkamış
159 zł za noc
Hotel apartamentowy ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Sarıkamış, Kars, Turcja
Więcej
HomeToGo
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Najlepsze miejsca na narty w Turcji

Najlepsze miejsca na narty w Turcji

Powodem, dla którego warto wybrać się na narty do Turcji, są nie tylko liczne i doskonale utrzymane trasy zjazdowe. Nie zapominaj o tym, że jest to kraj kojarzony z ciepłym, lazurowym morzem. Co to oznacza w praktyce? Szlaki narciarskie nie są oblegane, więc możesz w pełni delektować się szusowaniem. Bez względu na to, czy dopiero stawiasz pierwsze kroki na nartach, czy znakomicie opanowałeś jazdę, w kurortach znajdziesz idealne miejsce dla siebie. Klimat Turcji zapewni Ci fantastyczną zabawę od grudnia do połowy maja. Dodatkowo możesz liczyć na piękne widoki ośnieżonych górskich szczytów prezentujących się malowniczo w blasku słońca. Bo w Turcji nawet zimą panuje rewelacyjna pogoda.

  • 1. Palandoken

    kusi doskonałymi warunkami do jazdy na nartach. Kontynentalny klimat sprawia, że śnieg pokrywający górskie zbocza jest lekki i suchy - wprost idealny dla fanów białego szaleństwa. Większość tras prowadzi przez szeroko otwarte stoki przedzielone centralną granią. Różnica poziomów między dolną i górną stacją wyciągów wynosi ponad 1000 m, dzięki czemu w pełni poczujesz przyjemność z jazdy. A jeżeli zechcesz zasmakować mocniejszych wrażeń, możesz zjechać trasą slalomową FIS albo zagrać w curling w nowoczesnym centrum sportów zimowych w Erzurum oddalonym o około 5 km od Palandoken. W przerwie między pokonywaniem kolejnych tras zwiedzisz meczet oraz twierdzę majestatycznie górującą nad miastem, zaś wieczorem, po dniu pełnym wrażeń, zapalisz fajkę wodną, odprężając ciało i umysł.

  • 2. Kayseri

    jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich, skupionym wokół wygasłego wulkanu Erciyes. Położony w samym sercu Kapadocji, oferuje trasy o różnym stopniu trudności. Większość szlaków zjazdowych jest regularnie ratrakowana, dośnieżana i oświetlana. Oznacza to, że szusować możesz również po zmroku. Nigdy tego nie próbowałeś? Czas najwyższy - mocne wrażenia gwarantowane! Jeżeli chcesz poczuć zastrzyk adrenaliny, wybierając narty w Turcji w Erciyes, przetrzesz nowe szlaki, najlepiej z przewodnikiem off-piste. Atrakcje czekają też na fanów krajobrazów. Ze szczytu wulkanu roztacza się fantastyczny widok - z jednej strony na Morze Czarne, z drugiej - na Morze Śródziemne. Z kolei u stóp góry możesz podziwiać tufy wulkaniczne, czyli skalne kominy ukształtowane miliony lat temu przez wulkaniczną lawę.

  • 3. Sarikamis

    leży w pobliżu granicy z Armenią. Trasy kryje rzadko spotykany krystaliczny śnieg, którego pokrywa może przekraczać nawet 2 metry grubości. W kurorcie panują doskonałe warunki do szusowania. Trasy otaczają gęste lasy sosnowe osłaniające zbocza przed działaniem wiatru. Możesz także odpocząć od stoku i wybrać się do oddalonego o około 50 km miasta Kars. Jakie atrakcje czekają tam na Ciebie? Przede wszystkim okazała twierdza na szczycie wzgórza, z której roztacza się panorama miasta.

Narty w Turcji - Najlepsze oferty

Hotel apartamentowy Sarıkamış
337 zł za noc
Hotel apartamentowy ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Sarıkamış, Kars, Turcja
Więcej
HomeToGo
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Hotel apartamentowy Yeni Mahallesi
192 zł za noc
Hotel apartamentowy ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Yeni Mahallesi, Sarıkamış, Turcja
Więcej
HomeToGo
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Hotel apartamentowy Sarıkamış
243 zł za noc
Hotel apartamentowy ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Sarıkamış, Kars, Turcja
Więcej
HomeToGo
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę

Narty w Turcji: najważniejsze informacje

😎 Miesiąc z największym obłożeniem Wrzesień
🥳 Miesiąc z najmniejszym obłożeniem Luty
🛏️ Popularne typy domów Apartamenty i Willa
🌡️ Najgorętsze miesiące 32 °C w Lipiec i Sierpień
❄️ Najzimniejsze miesiące -4 °C w Styczeń i Grudzień
🌧️ Deszczowe miesiące Marzec i Maj

Narty - Inne popularne kierunki

Poznaj najlepsze pomysły na wakacje w Turcji

Poznaj inne pomysły na podróże

Pokaż więcej
image-tag