Agroturystyka Bory Tucholskie - HomeToGo base64Hash Agroturystyka Bory Tucholskie - HomeToGo

Agroturystyka Bory Tucholskie

Tuchola
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 500 zł
500 zł - 999 zł
Od 1.000 zł
Odległość od centrum
Max. 1 km
Max. 2 km
Max. 5 km
Recenzje
4,5+
4+
3,5+
Sypialnie
Dowolna liczba
1 sypialnia
2 sypialnie

Agroturystyka w Polsce? Bory Tucholskie spełnią wszystkie twoje oczekiwania!

Bory Tucholskie to unikat nie tylko w skali Polski. Chodzi o niemal jednolity bór sosnowy oraz zachowane do dziś relikty dawnej szaty roślinnej w postaci rozległych i cennych lasów mieszanych zamienionych w ciągu ostatnich lat na rezerwaty przyrody, świadczące o naturalnym istnieniu bezkresnych puszcz pomorskich w dawnych czasach. Wielka część tego obszaru stanowi teren Parku Narodowego Bory Tucholskie.
Zobacz wszystkie oferty

Popularne udogodnienia dla Agroturystyka Bory Tucholskie

Znajdź idealny dom na swój pobyt

Agroturystyka z basenem

Agroturystyka z basenem

Agroturystyka rybacki(a)

Agroturystyka rybacki(a)

Agroturystyka z kuchnią

Agroturystyka z kuchnią

Agroturystyka z jacuzzi

Agroturystyka z jacuzzi

Bory Tucholskie – tu agroturystyka jest prawdziwą przyjemnością

Bory Tucholskie – tu agroturystyka jest prawdziwą przyjemnością

Na terenie Parku Narodowego Bory Tucholskie bez trudu można trafić na urokliwe jeziora, a malowniczo wijąca się Struga łączy ze sobą wiele z nich. Wśród najpiękniejszych znalazły się między innymi jeziora Ostrowite, Zielone, Główka czy Skrzynka-Mielnica. Bardzo interesującą grupę akwenów na tym obszarze stanowią też zbiorniki bezodpływowe wyróżniające się niezwykle czystą, krystaliczną wodą. Są to zbiorniki lobeliowe, na przykład Wielkie Gacno, Nierybno czy Głucho. To prawdziwa gratka dla miłośników przyrody i dla tych osób, które wiedzą, że zdecydowanie najlepiej wypoczywa się na łonie natury.

  • 1. Bartuś

    to pieszczotliwa nazwa jednego z najważniejszych pomników przyrody w Borach Tucholskich. Jest to 600-letni dąb szypułkowy rosnący nad Jeziorem Płęsno. Jego obwód wynosi aż ponad sześć metrów! Nieopodal znajduje się kolejny ważny pomnik przyrody, czyli stanowisko zimoziołu północnego leżące na wschodnim brzegu Jeziora Zielonego.

  • 2. Uroczysko Piekiełko

    to z pewnością atrakcja jedyna w swoim rodzaju, a krajobraz po prostu zapiera dech w piersiach. W tym miejscu rzeka Brda przepływa krętym korytem, tworząc liczne malownicze zakola. Promienie słoneczne przebijające się przez korony drzew tworzą niezwykły nastrój i atmosferę pełną tajemniczości i bajkowości.

  • 3. Rezerwat Cisy Staropolskie im. Leona Wyczółkowskiego

    zwany inaczej Uroczysko Wierzchlas lub Cisowym Borem jest absolutnym must-see dla wszystkich miłośników przyrody i wspaniałych krajobrazów uformowanych przez naturę. Rezerwat leży nad Jeziorem Mukrzańskim i zajmuje powierzchnię ponad 90 hektarów. Jako że powstał w latach 20. XIX wieku, jest on prawdopodobnie najstarszym rezerwatem w Polsce!

Szukasz czegoś innego?

Znajdź więcej interesujących miejsc na pobyt w Tucholi

Kemping

Kemping

Apartament

Apartament

Hotel

Hotel

image-tag