Agroturystyka Bory Tucholskie

Tuchola
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 100 zł
100 zł - 199 zł
Od 200 zł
Odległość od centrum
Max. 1 km
Max. 2 km
Max. 5 km
Recenzje
Doskonała: 4,5+
Bardzo dobra: 4+
Dobra: 3,5+

Agroturystyka w Polsce? Bory Tucholskie spełnią wszystkie twoje oczekiwania!

Bory Tucholskie to unikat nie tylko w skali Polski. Chodzi o niemal jednolity bór sosnowy oraz zachowane do dziś relikty dawnej szaty roślinnej w postaci rozległych i cennych lasów mieszanych zamienionych w ciągu ostatnich lat na rezerwaty przyrody, świadczące o naturalnym istnieniu bezkresnych puszcz pomorskich w dawnych czasach. Wielka część tego obszaru stanowi teren Parku Narodowego Bory Tucholskie.

Bory Tucholskie – tu agroturystyka jest prawdziwą przyjemnością

Na terenie Parku Narodowego Bory Tucholskie bez trudu można trafić na urokliwe jeziora, a malowniczo wijąca się Struga łączy ze sobą wiele z nich. Wśród najpiękniejszych znalazły się między innymi jeziora Ostrowite, Zielone, Główka czy Skrzynka-Mielnica. Bardzo interesującą grupę akwenów na tym obszarze stanowią też zbiorniki bezodpływowe wyróżniające się niezwykle czystą, krystaliczną wodą. Są to zbiorniki lobeliowe, na przykład Wielkie Gacno, Nierybno czy Głucho. To prawdziwa gratka dla miłośników przyrody i dla tych osób, które wiedzą, że zdecydowanie najlepiej wypoczywa się na łonie natury.

  • Bartuś

    to pieszczotliwa nazwa jednego z najważniejszych pomników przyrody w Borach Tucholskich. Jest to 600-letni dąb szypułkowy rosnący nad Jeziorem Płęsno. Jego obwód wynosi aż ponad sześć metrów! Nieopodal znajduje się kolejny ważny pomnik przyrody, czyli stanowisko zimoziołu północnego leżące na wschodnim brzegu Jeziora Zielonego.

  • Uroczysko Piekiełko

    to z pewnością atrakcja jedyna w swoim rodzaju, a krajobraz po prostu zapiera dech w piersiach. W tym miejscu rzeka Brda przepływa krętym korytem, tworząc liczne malownicze zakola. Promienie słoneczne przebijające się przez korony drzew tworzą niezwykły nastrój i atmosferę pełną tajemniczości i bajkowości.

  • Rezerwat Cisy Staropolskie im. Leona Wyczółkowskiego

    zwany inaczej Uroczysko Wierzchlas lub Cisowym Borem jest absolutnym must-see dla wszystkich miłośników przyrody i wspaniałych krajobrazów uformowanych przez naturę. Rezerwat leży nad Jeziorem Mukrzańskim i zajmuje powierzchnię ponad 90 hektarów. Jako że powstał w latach 20. XIX wieku, jest on prawdopodobnie najstarszym rezerwatem w Polsce!

Pogoda i klimat w Tucholi

max.
Min.

-3°
21 dni 21
max.
Min.

-3°
13 dni 13
max.
Min.

15 dni 15
max.
Min.
15°
14 dni 14
max.
Min.
20°
14 dni 14
max.
Min.
23°
12°
13 dni 13
max.
Min.
25°
14°
17 dni 17
max.
Min.
25°
13°
12 dni 12
max.
Min.
20°
12 dni 12
max.
Min.
13°
14 dni 14
max.
Min.

17 dni 17
max.
Min.

18 dni 18
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Agroturystyka Bory Tucholskie - Inspiracje

Najlepsze pomysły na urlop w Tucholi

Odkryj inne podróżnicze inspiracje

image-tag