Majówka w górach

tatrzański
Majówka w górach

Pomysł na krótki wypad w polskie góry

Kiedy wiosna kwitnie wkoło, warto wybrać się na majówkę w góry, by móc cieszyć się kontaktem z przyrodą i czerpać energię z imponujących krajobrazów. W Polsce podróżni mogą wybierać spośród wielu górskich regionów, w których warto aktywnie spędzić czas. Różnorodność szlaków pod względem trudności ich pokonania pozwoli na dostosowanie wędrówek do umiejętności każdego.

Aktywny weekend majowy w górach

Wiosenny wypad w góry to idealny pomysł dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu. O tej porze roku łąki położone w cieniu szczytów rozkwitają tysiącem barw, a pogoda sprzyja długim wędrówkom. Warto wybrać się wtedy w Bieszczady, do Soliny, by móc cieszyć się energią płynącą z budzącej się do życia natury. Nad Jeziorem Solińskim podróżni mają okazję nie tylko do długich spacerów, ale także do żeglowania po jednym z największych sztucznych zbiorników w Polsce.

Podczas majówki w górach spędzanej w Karpaczu można wybrać się natomiast na wycieczkę po cudownym Karkonoskim Parku Narodowym i podziwiać piękne wodospady. Imponującymi widokami można cieszyć się także podczas wędrówki przez Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego w Szczyrku.

Majówka w górach dla całej rodziny

Górskie regiony oferują mnóstwo ciekawych atrakcji dla całych rodzin. Niezapomnianym przeżyciem dla dużych i małych podróżnych będzie z pewnością wizyta w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie mieści się słynny kompleks basenów Bukovina. Ciepłe wody termalne w połączeniu z szalonymi zjeżdżalniami zapewnią świetną rozrywkę najmłodszym i relaks nieco starszym gościom.

Fantastyczną majówkę w górach z bliskimi warto także spędzić w Szklarskiej Porębie. Oprócz niesamowitej natury, którą można podziwiać w rezerwacie Śnieżne Kotły, miejscowość oferuje także wyjątkowe atrakcje przygotowane specjalnie dla najmłodszych, takie jak Rodzinny Park Rozrywki Esplanada lub Park Dinozaurów Fantasiapark. Wiosna w górach zachęca do przebywania na świeżym powietrzu i długich wędrówek krajoznawczych, co z pewnością spodoba się lubiącym aktywny wypoczynek rodzinom.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Tatrach Casamundo Noclegi w Tatrach Interhome Noclegi w Tatrach TripAdvisor Noclegi w Tatrach Novasol Noclegi w Tatrach Wimdu Noclegi w Tatrach edom Noclegi w Tatrach HomeAway Noclegi w Tatrach BookApart.com Noclegi w Tatrach Noclegowo.pl Noclegi w Tatrach 9flats.com Noclegi w Tatrach HouseTrip Noclegi w Tatrach Belvilla Noclegi w Tatrach DanCenter Noclegi w Tatrach IdoSell Booking Noclegi w Tatrach Holiday Home Noclegi w Tatrach Inter Chalet Noclegi w Tatrach only-apartments Noclegi w Tatrach Migoa Noclegi w Tatrach