Noclegi i apartamenty wakacyjne Sztum

Porównano 12 dostępnych noclegów, znalezione na 2 stronach rezerwacyjnych
Sztum

Najczęściej wybierane udogodnienia w Sztumie

 • Internet (8)
 • Kuchnia (8)
 • Garaż (8)
 • TV (8)
 • Dla niepalących (8)
 • Ogród (8)
 • Przyjazny zwierzętom (7)
 • Balkon/Patio (7)
 • Grill (7)
 • Mikrofalówka (5)
 • Łowienie ryb (4)
 • Zmywarka (1)

Pogoda w Sztumie


-4°

-2°

11°
17°
20°
11°
22°
13°
22°
13°
17°
12°


STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Powyższy wykres przedstawia wykres pogodowy na cały rok w Sztumie. Lipiec jest najcieplejszym miesiącem w roku w Sztumie ze średnimi temperaturami na poziomie 22°. Tymczasem, tempertura spada poniżej -4° w styczniu. Podczas gdy najbardziej deszczowym miesiącem jest styczeń w sierpniu pada tylko przez 12 dni.

Noclegi w Sztumie − fascynującym mieście blisko Bałtyku i Malborka

Wypoczynek w Sztumie to prawdziwa gratka dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu. W mieście i jego najbliższych okolicach nie brakuje jezior ani lasów, przebiega przez nie także międzynarodowa trasa rowerowa. Wszystkie te cechy sprawiają, że nocleg w Sztumie co roku wybiera wielu kolarzy, biegaczy, fanów pływania i biegania, a także zapalonych piechurów. Co poza urzekającą przyrodą przyciąga tutaj obieżyświatów?

Zobacz wszystkie oferty
Kultura i sztuka

Zamek krzyżacki w Sztumie

Nocując w Sztumie, dobrze poznać tutejszy zamek, który był letnią rezydencją Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego. Obiekt wzniesiono w XIV wieku, a dzisiejsze pozostałości pozwalają wyobrazić sobie jego dawną świetność.

W otoczeniu zamku Bractwo Rycerzy Ziemi Sztumskiej organizuje pokazy walk rycerskich, z kolei na dziedzińcu zamkowym goszczą plenery malarskie. Zabytek jest siedzibą oddziału Muzeum Zamkowego w Malborku.

Atrakcje dla rodziny

Wycieczka z dziećmi szlakiem gotyckich zamków

Największą atrakcją trasy dla nocujących w Sztumie jest bez wątpienia zespół zamkowy w oddalonym o 14 km Malborku, wpisany na Listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. To właśnie tutaj przed wiekami tętniło serce Państwa Krzyżackiego. Zamek z ogromną ekspozycją (m.in. sztuki użytkowej) warto zwiedzić za dnia, a po zmroku wziąć udział w spektaklu typu światło i dźwięk, który na pewno zachwyci najmłodszych.

Kolejne zabytki tego typu znajdują się w odległym o około 40 km Gniewie (zamek pełni funkcję hotelu) i o 25 km Kwidzynie (zamek jest siedzibą muzeum z bogatymi zbiorami artystycznymi, archeologicznymi, etnograficznymi i przyrodniczymi).

Wycieczki w pobliżu

Gdańsk i Toruń, czyli miasta, które trzeba zobaczyć

Położenie Sztumu to jedna z ogromnych zalet, które zachęcają miłośników zwiedzania do wynajęcia noclegu. Sztum przyciąga wieloma atrakcjami, a oddalone odpowiednio o 69 i 126 km Gdańsk i Toruń są bogate w zabytki i zlokalizowane na tyle niedaleko, że nadają się idealnie na jednodniową wycieczkę.

W Gdańsku i Toruniu wielką popularnością wśród gości cieszą się tamtejsze starówki. W Gdańsku warto jeszcze spędzić trochę czasu nad Bałtykiem, a w Toruniu zjeść pierniki oraz zobaczyć ruiny zamku krzyżackiego i miejsca związane z życiem Mikołaja Kopernika.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Sztumie Casamundo Noclegi w Sztumie Interhome Noclegi w Sztumie TripAdvisor Noclegi w Sztumie Novasol Noclegi w Sztumie Wimdu Noclegi w Sztumie edom Noclegi w Sztumie HomeAway Noclegi w Sztumie BookApart.com Noclegi w Sztumie Noclegowo.pl Noclegi w Sztumie 9flats.com Noclegi w Sztumie HouseTrip Noclegi w Sztumie Belvilla Noclegi w Sztumie DanCenter Noclegi w Sztumie IdoSell Booking Noclegi w Sztumie Holiday Home Noclegi w Sztumie Inter Chalet Noclegi w Sztumie only-apartments Noclegi w Sztumie Migoa Noclegi w Sztumie

Więcej miejscowości w okolicy