Weekend w Szczecinie

Szczecin

Weekend w Szczecinie: Nasze rekomendacje

Dom ∙ 2 gości
Zachód, Szczecin, Polska
od 153 zł
Booking.com
4,1
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Śródmieście-Północ, Szczecin, Polska
od 110 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Centrum, Szczecin, Polska
od 139 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Dom ∙ 4 gości
Zachód, Szczecin, Polska
od 110 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości
Krzekowo-Bezrzecze, Szczecin, Polska
od 161 zł
Booking.com
4,9
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Turzyn, Szczecin, Polska
od 198 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Dom ∙ 2 gości
Płonia-Śmierdnica-Jezierzyce, Prawobrzeże, Szczecin
od 134 zł
Booking.com
4,3
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Śródmieście-Zachód, Szczecin, Polska
od 200 zł
Booking.com
4,3
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Śródmieście-Zachód, Szczecin, Polska
od 348 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Weekend w Szczecinie

Weekend w Szczecinie – znakomite miejsce na pierwsze spotkanie z Polską

Turystyczna przygoda na polsko-niemieckim pograniczu nie może obyć się bez wizyty w jednym z ważniejszych ośrodków portowych – Szczecinie. Przemysł stoczniowy to jeden z tutejszych filarów gospodarki, ale nie tylko on wpływa na wyjątkowy charakter miasta. Szczecin może pochwalić się licznymi zabytkami oraz bogatym życiem kulturalnym. Miasto wyróżnia się gwieździstym układem urbanistycznym, charakterystycznym dla centrum Paryża. Bliskość Zalewu Szczecińskiego i przyroda wokół miasta gwarantują aktywność pełną wrażeń od rana do późnych godzin wieczornych.

Weekend w Szczecinie – szczypta adrenaliny dla całej rodziny

Weekend w Szczecinie to dobry pomysł na rodzinny wypoczynek i połączenie relaksu z aktywnością na świeżym powietrzu. Jezioro Dąbie i Zalew Szczeciński doskonale nadają się na pierwsze szlify w żeglarstwie lub kajakarstwie, a aktywność w wodzie można wzbogacić o rodzinny lot paralotnią z fantastycznym widokiem na liczne wysepki Międzyodrza. Warto również wybrać się na wycieczkę rowerową po Bukowych Wzgórzach i cieszyć atmosferą rodzinnego pikniku pośród przepięknej przyrody.

Nie można przegapić wizyty w Dolinie Siedmiu Młynów, która stanowić będzie przygodę zarówno krajoznawczą, jak i edukacyjną. Znakomitą alternatywą dla nieco mniej aktywnych będzie spacer po Ogrodach Różanych i wycieczka do Papugarni Carmen, które już od progu przeniosą podróżnika w najbardziej odległe zakątki świata.

Weekend w Szczecinie – spacery pełne wrażeń

Przygodę ze Szczecinem należy rozpocząć od Wałów Chrobrego. To tutaj znajduje się kompleks budynków Akademii Morskiej oraz Teatr Współczesny, a spacer urozmaicają tarasy widokowe oraz pobliski park im. Stefana Żeromskiego. Nie można też pominąć bulwarów szczecińskich, które wprawiają w znakomity nastrój zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem.

Poszukiwaczom wrażeń zdecydowanie poleca się zejście do szczecińskich podziemi i zwiedzanie największego na terenie Polski schronu cywilnego. Program Podziemnych Tras Szczecina w emocjonujący sposób przenosi zwiedzających w czasy II wojny światowej oraz w lata Zimnej Wojny. Spacer po podziemnym schronie to przygoda jakich mało!

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Szczecinie Casamundo Noclegi w Szczecinie Interhome Noclegi w Szczecinie TripAdvisor Noclegi w Szczecinie Novasol Noclegi w Szczecinie Wimdu Noclegi w Szczecinie edom Noclegi w Szczecinie HomeAway Noclegi w Szczecinie BookApart.com Noclegi w Szczecinie Noclegowo.pl Noclegi w Szczecinie 9flats.com Noclegi w Szczecinie HouseTrip Noclegi w Szczecinie Belvilla Noclegi w Szczecinie DanCenter Noclegi w Szczecinie IdoSell Booking Noclegi w Szczecinie Holiday Home Noclegi w Szczecinie Inter Chalet Noclegi w Szczecinie only-apartments Noclegi w Szczecinie Migoa Noclegi w Szczecinie