Sylwester w Szczecinie

Szczecin

Sylwester w Szczecinie: Nasze rekomendacje

Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Śródmieście-Zachód, Szczecin, Polska
od 250 zł
Booking.com
4,3
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Śródmieście-Zachód, Szczecin, Polska
od 222 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości
Krzekowo-Bezrzecze, Szczecin, Polska
od 161 zł
Booking.com
4,9
Zobacz ofertę
Dom ∙ 2 gości
Podjuchy, Prawobrzeże, Szczecin
od 273 zł
Booking.com
4,2
Zobacz ofertę
Dom ∙ 2 gości
Zachód, Szczecin, Polska
od 156 zł
Booking.com
4,1
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Niebuszewo, Szczecin, Polska
od 160 zł
Booking.com
4,2
Zobacz ofertę
Dom ∙ 2 gości
Płonia-Śmierdnica-Jezierzyce, Prawobrzeże, Szczecin
od 132 zł
Booking.com
4,3
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Niebuszewo-Bolinko, Szczecin, Polska
od 177 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Sylwester w Szczecinie

Sylwester w Szczecinie, na Pomorzu to jest to!

Szczecin to miasto specyficzne ze wszech miar. Niektórzy mówią, że bliżej stąd do Niemiec niż do reszty polskich miast. Według osób, które nigdy tu nie były, Szczecin jest uważany za kulturalną pustynię i miasto składające się wyłącznie z portu. Ten, kto jednak Szczecin odwiedzi, łatwo i szybko przekona się, że te stwierdzenia zupełnie nie pokrywają się z rzeczywistością. Warto więc przyjechać do tego portowego miasta na kilka dni, na przykład na sylwestra, aby zobaczyć prawdziwe oblicze tej fascynującej metropolii.

Sylwester w Szczecinie – między lądem a morzem

Wbrew pozorom stolica województwa zachodniopomorskiego cieszy się bogatą ofertą kulturalną. Do najciekawszych aktywności należy wizyta w Teatrze Współczesnym sygnowanym nazwiskiem Anny Augustynowicz. Nie mniej ciekawa może okazać się seans w najstarszym kinie świata, czyli w "Pionierze".

Po tej dawce kultury można już z czystym sumieniem udać się choćby do "Odra Zoo", która jest klubokawiarnią i galerią jednocześnie, które z powodzeniem prowadzone są przez malarza (Macieja Osmyckiego) i muzyka (Ludwika Przełomskiego). Ze względu na bliskość Akademii Sztuk Pięknych naturalnie głównymi gośćmi bywają młodzi, dobrze zapowiadający się artyści. W Szczecinie zresztą sztuka jakby sama wychodzi na ulicę, czego świetnym przykładem są graffiti na filarach Trasy Zamkowej lub ciekawy, ekologiczny mural przy alei Wyzwolenia.

Szczecin – sylwester, czyli trochę kultury, trochę zabawy

Ostatnia noc w roku powinna odbyć się w wielkim stylu. Dlatego też warto wybrać się do jednej z wykwintnych restauracji przy Placu Grunwaldzkim, aby skosztować np. zupy sygietyńskiej oraz pysznych ostryg. Zagłębie klubów mieści się natomiast w pobliżu dworca kolejowego. Lokalni mieszkańcy szczególnie polecają City Hall & Tanz Bar.

Gdy przy okazji mają Państwo ochotę na zwiedzanie, ciekawym pomysłem na spacer z dreszczykiem mogą być podziemne trasy turystyczne. Zwiedzający mogą na przykład zobaczyć poniemiecki schron przeciwlotniczy z 1941 roku. Po wojnie był to natomiast największy w Polsce cywilny schron przeciwatomowy (przygotowany na ponad 5000 osób). Daj sobie czas na odkrycie stolicy Pomorza Zachodniego!

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Szczecinie Casamundo Noclegi w Szczecinie Interhome Noclegi w Szczecinie TripAdvisor Noclegi w Szczecinie Novasol Noclegi w Szczecinie Wimdu Noclegi w Szczecinie edom Noclegi w Szczecinie HomeAway Noclegi w Szczecinie BookApart.com Noclegi w Szczecinie Noclegowo.pl Noclegi w Szczecinie 9flats.com Noclegi w Szczecinie HouseTrip Noclegi w Szczecinie Belvilla Noclegi w Szczecinie DanCenter Noclegi w Szczecinie IdoSell Booking Noclegi w Szczecinie Holiday Home Noclegi w Szczecinie Inter Chalet Noclegi w Szczecinie only-apartments Noclegi w Szczecinie Migoa Noclegi w Szczecinie