Noclegi, domki i apartamenty w Szczawnicy

Porównano 745 dostępnych noclegów, znalezionych na 22 stronach rezerwacyjnych
Szczawnica
Oszczędź nawet do 38%

Najlepsze Okazje w Szczawnicy

-38%
Apartament ∙ 6 gości ∙ 2 sypialnie
Szczawnica, nowotarski, Polska
od 495 zł 795 zł
IdoSell Booking
Zobacz ofertę

Zarezerwuj perfekcyjny obiekt noclegowy w cenie od 71 zł za noc, przeszukując 745 noclegów oferowanych w Szczawnicy. Porównywarka noclegów w kilka sekund porównuje dostępne obiekty, pozwalając zaoszczędzić nawet 38%!

Polecane noclegi w Szczawnicy

Zarezerwuj nocleg w Szczawnicy: od 71 zł za noc

Dom ∙ 2 gości
Szczawnica, nowotarski, Polska
od 73 zł
Airbnb
5,0
Zobacz ofertę
Dom ∙ 2 gości
Szczawnica, nowotarski, Polska
od 76 zł
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Dom ∙ 4 gości
Szczawnica, nowotarski, Polska
od 140 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Dom ∙ 3 gości
Szczawnica, nowotarski, Polska
od 241 zł
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Szczawnica, nowotarski, Polska
od 140 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Dom ∙ 3 gości
Szczawnica, nowotarski, Polska
od 268 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Dom ∙ 4 gości
Szczawnica, nowotarski, Polska
od 199 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Dom ∙ 4 gości
Szczawnica, nowotarski, Polska
od 317 zł
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Dom ∙ 3 gości
Szczawnica, nowotarski, Polska
od 120 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty z balkonem

Balkon/Patio
Apartament ∙ 5 gości
Szczawnica, nowotarski, Polska
od 305 zł
Booking.com
4,3
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Dom ∙ 3 gości
Krościenko nad Dunajcem, nowotarski, Polska
od 104 zł
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Agroturystyka ∙ 3 gości
Obidza, Piwniczna-Zdrój, Polska
od 149 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Najczęściej wybierane udogodnienia w Szczawnicy

 • Internet (700)
 • TV (660)
 • Garaż (609)
 • Kuchnia (603)
 • Dla niepalących (512)
 • Balkon/Patio (482)
 • Ogród (459)
 • Grill (437)
 • Przyjazny zwierzętom (352)
 • Mikrofalówka (246)
 • Łowienie ryb (222)
 • Pralka (160)
W Szczawnicy, jest bardzo dużo ofert, jeśli szukasz noclegu chętnie goszczącego zwierzęta. Domy stanowią najbardziej przyjazny zwierzętom rodzaj noclegu w Szczawnicy. Dodatkowo, noc w przyjaznym zwierzętom domu lub apartamencie tutaj kosztuje przeciętnie 269 zł. Możesz również porównać różne opcje zakwaterowania, jeśli wolisz zostać blisko centrum, gdyż kilka obiektów do 2 km od centrum miasta jest przyjazne zwierzętom.

Pogoda i klimat w Szczawnicy


-8°

-7°

-3°
14°
18°
21°
23°
11°
24°
10°
19°
12°

-1°

-5°
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Powyżej przedstawiamy wykres pogodowy na cały rok. Najwyższe średnie temperatury są w sierpniu. Tymczasem, tempertura spada poniżej -8° w styczniu. Najbardziej deszczowym miesiącem roku jest sierpień. Natomiast najmniejszych opadów deszczu można spodziewać się w sierpniu.

Noclegi w Szczawnicy

Domek w Szczawnicy - pobyt w dolinie oplecionej Dunajcem

Gdzieś na południu Polski rzeka Dunajec swoim wartkim nurtem przecina dolinę otoczoną malowniczymi wzgórzami dumnych Pienin. Z źródeł wytryskuje woda zdrojowa, która okazuje się mieć niezwykle pozytywny wpływ na organizm człowieka, górale nazywają ją szczawami. I tak w jednym z najpiękniejszych miejsc Małopolski powstaje miejscowość Szczawnica, która niedługo potem otrzyma zaszczytny tytuł Zdrój i stanie się mekką kuracjuszy z całej Polski.

Zobacz wszystkie oferty
Dojazd

Jak dojechać do Szczawnicy?

Miejscowość położona jest na południu Polski, tuż przy granicy ze Słowacją. Podróżujący do noclegów w Szczawnicy samochodem będą mieli okazję do podziwiania po drodze malowniczych tras. Jadąc z kierunku Krakowa najłatwiej dojechać najpierw do Nowego Targu, gdzie znajduje się zjazd na drogę 969 prowadzącą bezpośrednio do celu. Podróżując ze wschodu Polski można dojechać A4 do Brzeska, skąd wyłania się droga 75 w kierunku Nowego Sącza. Dalej należy jechać przez Stary Sącz, aż do 969, która poprowadzi do uzdrowiska.

Do domku letniskowego w Szczawnicy wygodnie dojedziemy także komunikacją zbiorową. Do miejscowości z łatwością można dostać się z Krakowa, z którego odjeżdża w tym kierunku mnóstwo autokarów oraz busów. Do miasteczka dojeżdżają także autobusy sieci „Polonus” z Warszawy.

Szczawnica nie posiada połączeń kolejowych z innymi częściami Polski. Istnieje jednak możliwość dotarcia pociągiem do najbliżej położonych miejscowości: Nowego Targu lub Nowego i Starego Sącza. Stamtąd do celu można z łatwością dostać się busami.

Uzdrowisko przyciąga swoim urokiem podróżnych z najdalszych zakątków. Mogą oni skorzystać z połączeń lotniczych. Najłatwiej i najszybciej można dostać się do celu z portów Kraków Balice (około 115 km) oraz Katowice Pyrzowice (około 185 km).

Pogoda i klimat

Szczawnica na zdrowie – wyjątkowy klimat uzdrowiska

Noclegi w Szczawnicy pozwalają na spędzenie urlopu w wyjątkowych warunkach natury. Specyficzny mikroklimat miejsca oraz bogactwo wód mineralnych doskonale sprawdzają się w leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych.

Miejscowość położona jest w dolinie Grajcarka w otoczeniu Pasma Radziejowej i Małych Pienin. Dzięki górom zbudowanym z łupków, piaskowców i wapieni Szczawnica obfituje w źródła wód mineralnych, które pozwoliły na budowę kompleksu uzdrowisk i rozsławienie kurortu wśród kuracjuszy z całego kraju.

Większość obszarów miasta porośnięta jest drzewami, co zapewnia niezwykle czyste powietrze wolne od wiatrów oraz przepiękne krajobrazy. Przebywając w domku letniskowym w Szczawnicy mogą Państwo liczyć na dużą ilość słońca i niewielkie prawdopodobieństwo przymusu sięgnięcia po parasol.

Zimą panują tu doskonałe warunki do białego szaleństwa, dlatego wielu fanów śniegu, właśnie o tej porze roku, rezerwuje sobie domek letniskowy. Ukształtowanie terenu Szczawnicy pozwoliło na wybudowanie stoków, które zadowolą najbardziej wytrawnych narciarzy.

Atrakcje turystyczne

Sekrety jednego z najstarszych uzdrowisk w Polsce

Niespełna 200 lat temu do Szczawnicy zawitał Józef Stefan Szalay, a wraz z jego przybyciem miejscowość zaczyna nabierać znamion uzdrowiska. W 1839 roku wybudował on dworek, w którym gościli najznamienitsi przedstawiciele świata sztuki i kultury. Odrestaurowany budynek może być alternatywą dla gości, którzy zamiast domku letniskowego w Szczawnicy zapragną wybrać nocleg w romantycznej scenerii. Osobliwym sposobem zwiedzania miasteczka może być spacer szlakiem oryginalnych herbów wiszących nad wejściem do wielu domów. Zwyczaj ich nadawania rozpoczął Szalay, a kontynuują ją mieszkańcy pragnący kultywować najpiękniejsze tradycje regionu.

Podróżni zainteresowani sztuką sakralną z pewnością chętnie odwiedzą cerkiew w Jaworkach, w której można podziwiać barokowy ikonostas.

Ciekawa zabudowa znajduje się także w zdrojach wód mineralnych Walerii i Szymona. Fani delektowania się smakami leczniczych wód koniecznie muszą zajrzeć do pijalni. Budynek został odbudowany w 2008 roku w miejscu, gdzie wcześniej wznosił się zabytkowy gmach strawiony przez pożar.

Sentymentalną podróżą w przeszłość może być odpoczynek na ławeczce Placu Dietla, który otoczony jest zabytkowymi willami z XIX wieku.

Wycieczki w pobliżu

Na rowerze, konno, a może tratwą?

Niewielka miejscowość sławę na całym świecie zdobyła dzięki niepowtarzalnej atrakcji, jaką jest Spływ Przełomem Dunajca. Górska rzeka meandrami wciska się pomiędzy pienińskie wzgórza tworząc 15 kilometrową trasę o zapierających dech w piersiach widokach. 3 godziny spędzone na tratwie, w towarzystwie flisaków o świetnym poczuciu humoru, pozwala na kontakt z dziewiczą naturą w jej najpiękniejszej formie. Tylko z perspektywy spływu ma się okazję na zobaczenie Trzech Koron w tak pięknym ujęciu.

Rwący nurt rzeki jest zachętą dla śmiałków, którzy chętnie zmierzą się z jego siłą. Miłośnicy nieco bardziej aktywnego podziwiania widoków mogą więc spróbować swoich sił pokonując spływ z użyciem kajaku.

Pobyt w domku letniskowym w Szczawnicy można wykorzystać także na rowerowe wycieczki. Piękne trasy przystosowane do dwóch kółek rozciągają się między innymi brzegiem Dunajca zapewniając kontakt z naturą i piękne krajobrazy roztaczające się wokoło.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby uzdrowiskowe obrazki podziwiać z grzbietu konia. W Szczawnicy znajdują się szlaki przystosowane do jeździectwa, które prowadzą przez najpiękniejsze doliny i wzgórza regionu.

Zwiedzanie i atrakcje w Szczawnicy

Szczawnica – rodzinne wakacje w małopolskim mieście zdrojowym

Trzy Korony

Najwyższy szczyt w paśmie Pienin Środkowych o wysokości 982 m n.p.m. Dzika przyroda i rwące potoki gwarantują aktywny wypoczynek i udane wakacje.

Kościół św. Jana Chrzciciela w Jaworkach

Dawna cerkiew greckokatolicka z 1680 roku. Oryginalnie drewniana, ale po pożarze z XVIII wieku wzniesiona ponownie, ale już jako świątynia murowana. Na uwagę zasługuje wspaniały ikonostas.

Pieniński Park Narodowy – Centrum Informacji Turystycznej

Centrum Informacji Turystycznej Pienińskiego Parku Narodowego jest malowniczo położone u zbocza góry i otoczone terenem leśnym. Uzyskasz tutaj wszelkie niezbędne informacje na temat zasad obowiązujących na obszarze chronionym parku narodowego.

Wąwóz Homole

Rezerwat przyrodniczy na obszarze wsi Jaworki. Strome zbocza, pokryte gęstym lasem mieszanym i szumiące potoki stanowią znakomity pretekst na długą rodzinną wyprawę.

Pieniński Park Narodowy

Najstarszy park narodowy w Polsce, założony w 1932 roku. Na obszarze rezerwatu możesz podziwiać niezliczone gatunki fauny i flory. To doskonała okazja na poszukanie tropów rysia lub żbika i lekcję o przyrodzie.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Szczawnicy Casamundo Noclegi w Szczawnicy Interhome Noclegi w Szczawnicy TripAdvisor Noclegi w Szczawnicy Novasol Noclegi w Szczawnicy edom Noclegi w Szczawnicy HomeAway Noclegi w Szczawnicy BookApart.com Noclegi w Szczawnicy Noclegowo.pl Noclegi w Szczawnicy 9flats.com Noclegi w Szczawnicy HouseTrip Noclegi w Szczawnicy Belvilla Noclegi w Szczawnicy DanCenter Noclegi w Szczawnicy IdoSell Booking Noclegi w Szczawnicy Holiday Home Noclegi w Szczawnicy Inter Chalet Noclegi w Szczawnicy Only-apartments Noclegi w Szczawnicy Migoa Noclegi w Szczawnicy

Więcej miejscowości w okolicy