Noclegi, apartamenty i campingi Sycylia

Porównano 141.911 dostępnych noclegów, znalezionych na 66 stronach rezerwacyjnych
Sycylia
Oszczędź nawet do 34%

Najlepsze Okazje na Sycylii

-26%
Dom ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Cinisi, Prowincja Palermo, Sycylia
od 2.148 zł 2.910 zł
RedAwning
Zobacz ofertę
-23%
Dom ∙ 5 gości ∙ 2 sypialnie
Punta Braccetto, Ragusa, Sycylia
od 638 zł 830 zł
RedAwning
Zobacz ofertę
-34%
Dom ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Scicli, Prowincja Ragusa, Sycylia
od 917 zł 1.397 zł
RedAwning
Zobacz ofertę

Porównaj zaledwie jednym kliknięciem 141.911 różnorodnych ofert na Sycylii, znajdujących się na 66 stronach rezerwacyjnych, między innymi Booking.com i TripAdvisor. Strona HomeToGo szybko porównuje wszystkie dostępne obiekty, pozwalając zaoszczędzić nawet 34%!

Polecane noclegi na Sycylii

Zarezerwuj nocleg na Sycylii: od 98 zł za noc

Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Roccalumera, Mesyna, Sycylia
od 122 zł
Airbnb
4,5
Zobacz ofertę
Dom ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Caltanissetta, Prowincja Caltanissetta, Sycylia
od 131 zł
Airbnb
4,5
Zobacz ofertę
Dom ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Letojanni, Mesyna, Sycylia
od 160 zł
Airbnb
4,5
Zobacz ofertę
Dom ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Donnalucata, Scicli, Sycylia
od 103 zł
Airbnb
5,0
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Palermo, Prowincja Palermo, Sycylia
od 240 zł
Booking.com
4,1
Zobacz ofertę
Willa ∙ 5 gości ∙ 2 sypialnie
Marsala, Prowincja Trapani, Sycylia
od 97 zł
Airbnb
4,5
Zobacz ofertę
Dom ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Sferracavallo, Palermo, Sycylia
od 86 zł
Airbnb
4,0
Zobacz ofertę
Dom ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Sferracavallo, Palermo, Sycylia
od 150 zł
Airbnb
4,5
Zobacz ofertę
Dom ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
San Leone, Agrygent, Sycylia
od 94 zł
Airbnb
4,0
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty z balkonem

Balkon/Patio
Apartament ∙ 6 gości ∙ 2 sypialnie
Trappeto, Prowincja Palermo, Sycylia
od 108 zł
Booking.com
4,1
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Dom ∙ 2 gości
Katania, Sycylia, Włochy
od 129 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Marsala, Trapani, Sycylia
od 365 zł
Booking.com
4,7
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty przyjazne zwierzętom

Przyjazny zwierzętom
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Caltanissetta, Prowincja Caltanissetta, Sycylia
od 110 zł
Airbnb
5,0
Zobacz ofertę
Przyjazny zwierzętom
Dom ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Vulcano Porto, Isole Eolie, Sycylia
od 98 zł
Airbnb
4,5
Zobacz ofertę
Przyjazny zwierzętom
Willa ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Mascalucia, Katania, Sycylia
od 200 zł
Airbnb
5,0
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Domy i apartamenty z basenem

Basen
Dom ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Piana Calzata, Campofelice di Roccella, Sycylia
od 130 zł
Booking.com
5,0
Zobacz ofertę
Basen
Dom ∙ 5 gości ∙ 2 sypialnie
Piana Calzata, Campofelice di Roccella, Sycylia
od 101 zł
Airbnb
5,0
Zobacz ofertę
Basen
Namiot ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Syrakuzy, Prowincja Syrakuzy, Sycylia
od 89 zł
Airbnb
4,5
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Najczęściej wybierane udogodnienia na Sycylii

 • Kuchnia (120.213)
 • TV (108.263)
 • Klimatyzacja (95.262)
 • Internet (90.547)
 • Pralka (76.913)
 • Garaż (56.291)
 • Balkon/Patio (53.013)
 • 1 zwierzę dozwolone (48.423)
 • Dla niepalących (43.338)
 • Ogród (40.091)
 • Grill (32.811)
 • Mikrofalówka (25.782)
Na Sycylii, jest wiele opcji, jeśli poszukujesz zakwaterowania akceptującego zwierzęta. Jeśli to jest dla Ciebie najważniejsze, przejrzyj domy na Sycylii. Stanowią one najbardziej przyjazne zwierzętom obiekty. Znajdziesz również różne typy zakwaterowania, jeśli wolisz być w centrum miasta, gdyż kilka noclegów w promieniu do 2 km od centrum miasta jest przyjazne zwierzętom.

Indeks cen i dostępności, Sycylia

Wykaz cen apartamentów i domów na Sycylii

Dane podane na powyższym wykresie pozwolą Ci sprawdzić ceny na Sycylii. Najwięcej za nocleg na Sycylii trzeba zapłacić w lipcu (27.07 - 3.08). Z drugiej strony, najniższe ceny występują w tygodniu przypadającym na grudzień(7.12 - 14.12).

Informacja o dostępności apartamentów i domów na Sycylii

Sprawdź procent dostępnych obiektów na Sycylii na powyższym wykresie. Tydzień w którym jest najmniej dostępnych ofert przypada na grudzień (7.12 - 14.12), kiedy tylko 68% obiektów wakacyjnych nie jest objętych rezerwacją. Turyści rzadziej odwiedzają Sycylia w kwietniu (27.04 - 4.05), więc tylko 12% ofert jest zarezerwowanych w tym miesiącu.

Pogoda i klimat na Sycylii


-2°

-6°
12°
18°
25°
13°
29°
17°
31°
18°
30°
17°
26°
13°
18°
10°

-2°
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Powyższy wykres przedstawia wykres pogodowy na cały rok na Sycylii. Lipiec jest najcieplejszym miesiącem w roku na Sycylii ze średnimi temperaturami na poziomie 31°. Temperatura na Sycylii spada poniżej -6° w lutym. Najbardziej deszczowym miesiącem roku jest lipiec. Natomiast najmniejszych opadów deszczu można spodziewać się w lipcu.

Noclegi na Sycylii

Niemal połowa dostępnych ofert (43.45%) na Sycylii stanowią domy. Są one w tej lokalizacji najbardziej dostępnym typem noclegu. Co więcej, standardowa powierzchnia obiektów typu: domy na Sycylii to 107 m² z przeciętną ceną 546 zł za noc. Warto również wiedzieć, że ten rodzaj zakwaterowania jest najlepszym wyborem dla rodzin i grup, gdyż w większości domy mogą pomieścić 5 gości. Możesz również porównać inne obiekty na Sycylii. Na przykład apartamenty to drugi typowy rodzaj zakwaterowania w tej lokalizacji z liczbą proponowanych ofert na poziomie 49.709. Przeciętny metraż noclegu typu: apartamenty to 68 m², w cenie 426 zł za dobę.

Słoneczna wyspa z potężnym wulkanem – wczasy na Sycylii

Włochy to nie tylko Półwysep Apeniński. Państwo obejmuje także liczne wyspy, między innymi Sycylię. Największa wyspa Morza Śródziemnego ma za sobą wspaniałą historię, o której przypominają liczne zabytki, wzbudzające podziw wśród urlopowiczów. To wyspa, na której można wypoczywać na słonecznej plaży, a także zdobyć szczyt wulkanu.

Zobacz wszystkie oferty
Dojazd

Jak dotrzeć na Sycylię?

Do noclegu na Sycylii można dotrzeć samochodem, korzystając z przeprawy promowej. Czas przejazdu pomiędzy Warszawą a Palermo bez postojów wynosi 27 godzin, dlatego warto zaplanować nocleg na trasie. Najbardziej komfortowym sposobem podróży na Sycylię jest przelot samolotem. Bezpośredni lot trwa niecałe trzy godziny.

Samochód jest bardzo przydatny podczas urlopu w apartamencie na Sycylii, ponieważ sieć połączeń kolejowych jest słabo rozbudowana, natomiast autobusy jeżdżą rzadko i nie zawsze punktualnie. Podróżni, którzy mają w planach zwiedzanie odległych od siebie miast, powinni rozważyć wypożyczenie pojazdu. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla osób podróżujących w grupie. Samochód klasy C można wypożyczyć na tydzień w cenie niższej niż 700 złotych, co po rozłożeniu kosztów na cztery osoby oznacza wydatek mniejszy niż 175 złotych.

Kulinaria

Smaki Sycylii

Korzystając z noclegów na Sycylii nie można nie skosztować specjałów tutejszej kuchni, która jest połączeniem tradycyjnej kuchni włoskiej z wpływami greckimi i arabskimi. Sycylijczycy jedzą dużo owoców i warzyw, a jedną z najpopularniejszych warzywnych potraw jest caponata. To danie wielowarzywne, ale główną rolę odgrywa bakłażan. Na smak potrawy ważny wpływ mają dodane do niej zioła i przyprawy.

Bakłażan jest także jednym ze składników spaghetti alla Norma. To danie z makaronu, bakłażana, pomidorów, sera ricotta oraz bazylii. Spośród dań makaronowych szczególnie popularne jest spaghetti al nero di sepia, czyli makaron z kałamarnicami o charakterystycznym czarnym zabarwieniu.

Jednym deserów, których warto spróbować w trakcie urlopu w domku letniskowym na Sycylii, jest cassata. To ciasto biszkoptowe z kremem z ricotty, z dodatkiem marcepanu i kandyzowanych owoców. Dla ochłody można zamówić granitę, czyli popularny na Sycylii sorbet owocowy.

Atrakcje turystyczne

Śladami dawnych epok

Sycylia to skarbnica pamiątek z epoki starożytnej i średniowiecza. W Palermo znajduje się między innymi Pałac Normanów, czyli Pallazzo dei Normanni, którego najstarsza część pochodzi z IX wieku. Na szczególną uwagę zasługuje kaplica królewska – Capella Palatina, na ścianach której można podziwiać mozaikę nawiązującą do ikonografii bizantyjskiej, natomiast na drzwiach dekoracje w stylu normańskim. Na sklepieniu w formie ornamentu stalaktytowego namalowane zostały sceny z życia codziennego, a także ornamenty zoomorficzne i roślinne.

W stolicy Sycylii znajduje się także Cattedrale di Palermo – katedra zbudowana w 1185 roku przez Waltera Ophamila. Pod koneic XVIII wieku świątynia przeszła przebudowę, która nadała jej charakter neoklasycystyczny. We wnętrzu katedry znajdują się cenne rzeźby i obrazy, między innymi marmurowa figura Madonny z Dzieciątkiem z XV wieku oraz polichromia z XIII wieku. Na uwagę zasługują również pozostałości drewnianego chóru, wybudowanego w 1466 roku.

Dla pasjonatów teatru urlop w domku letniskowym na Sycylii stanowi doskonałą okazję do zwiedzenia odeonu greckiego w Taorminie, który został zbudowany przez kolonistów z Naxos w III wieku p.n.e. Do czasów współczesnych bardzo dobrze zachowały się mury otaczające widownię oraz proscenium z tylną ścianą sceny. Teatr zbudowano na wzgórzu, z którego roztacza się wspaniały widok na Taorminę i okolice tego miasta.

Wycieczki w pobliżu

Zdobycie szczytu Etny

Podczas wypoczynku w apartamencie lub na campingu na Sycylii można zdecydować się na zdobycie szczytu najwyższego w Europie wulkanu, czyli Etny. Etna ma wysokość 3 350 m n.p.m. Wejście zazwyczaj rozpoczyna się w pobliżu schroniska Rifugio Sapienza, które znajduje się na wysokości około 2000 m. Czas dotarcia na szczyt wynosi mniej więcej 3 godziny, natomiast zejścia na dół 1,5 godziny.

Na szczycie wulkanu temperatura jest znacznie niższa niż na dole, dlatego należy zabrać ze sobą ciepłe ubranie, na przykład nieprzewiewną kurtkę albo polar. Na Etnę można wjechać kolejką albo terenowym samochodem, ale wejście na szczyt nie przekracza możliwości osoby o przeciętnej kondycji. Widok z wulkanu jest zachwycający, szczególnie przy ładnej pogodzie.

Lokalne wydarzenia

Festiwal muzyki filmowej w starożytnym teatrze

Starożytny teatr w Taorminie to miejsce, w którym organizowanych jest wiele ciekawych wydarzeń, między innymi coroczny festiwal muzyki filmowej Taormina FilmFest. Teatr zachował znakomitą akustykę i jest w stanie pomieścić aż 19 tysięcy widzów, dlatego jest idealnym miejscem do organizacji takiego wydarzenia.

Na festiwal muzyki filmowej przybywają twórcy różnych gatunków. W trakcie dotychczasowych edycji Taormina FilmFest miasto odwiedziło wiele gwiazd, między innymi Ennio Morricone, Donatella Finocchiaro, Massimiliano Bruno, Pupi Avati oraz Sophia Loren. Wielbiciele kina i muzyki filmowej, którzy chcieliby wziąć udział w tym wspaniałym festiwalu, powinni z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwować nocleg na Sycylii, aby nie przegapić kolejnej edycji Taormina FilmFest.

Zwiedzanie i atrakcje na Sycylii

Sycylia — Wyspa Słońca

Etna

Nad wyspą dominuje największy oraz najwyższy czynny wulkan na świecie — Etna. Obecnie ma on wysokość około 3350 m n.p.m, a na jego szczycie przez siedem miesięcy w roku zalega śnieg, dzięki czemu miejsce to przyciąga miłośników narciarstwa zjazdowego.

Dolina Świątyń

Jest to zespół świątyń greckich, spośród których najlepiej zachowaną jest Świątynia Zgody (Tempio della Concordia). Najpiękniej prezentuje się ona o zmroku, gdy oświetlona jest tysiącem reflektorów.

Rezerwat Cygana

Park ten to najstarszy rezerwat przyrody na wyspie. Na odwiedzających czeka tu pięć malowniczych szlaków idealnych do pieszych wędrówek. Jeden z nich oferuje zapierające dech w piersi nadmorskie widoki.

Villa Romana del Casale

W środkowej Sycylii, z dala od głównych ośrodków miejskich, leży willa letniskowa z czasów Cesarstwa Rzymskiego. Willa zaprasza podróżników do obejrzenia ciekawych mozaik, które prezentują sceny z życia codziennego ówczesnej klasy rządzącej.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi na Sycylii Casamundo Noclegi na Sycylii Interhome Noclegi na Sycylii TripAdvisor Noclegi na Sycylii Novasol Noclegi na Sycylii edom Noclegi na Sycylii HomeAway Noclegi na Sycylii BookApart.com Noclegi na Sycylii Noclegowo.pl Noclegi na Sycylii 9flats.com Noclegi na Sycylii HouseTrip Noclegi na Sycylii Belvilla Noclegi na Sycylii DanCenter Noclegi na Sycylii IdoSell Booking Noclegi na Sycylii Holiday Home Noclegi na Sycylii Inter Chalet Noclegi na Sycylii Only-apartments Noclegi na Sycylii Migoa Noclegi na Sycylii

Popularne kierunki podróży

Sprawdź inne popularne miejsca na wakacje