Świeradów-Zdrój noclegi z basenem - HomeToGo base64Hash Świeradów-Zdrój noclegi z basenem - HomeToGo

Świeradów-Zdrój noclegi z basenem

Świeradów-Zdrój
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 100 zł
100 zł - 199 zł
Od 200 zł
Odległość od centrum
Max. 1 km
Max. 2 km
Max. 5 km
Recenzje
Doskonała: 4,5+
Bardzo dobra: 4+
Dobra: 3,5+

Świeradów-Zdrój i noclegi z basenem – czysta przyjemność!

Świeradów-Zdrój położony w sercu Gór Izerskich jest spokojną miejscowością wypoczynkową, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Woda o zbawiennych właściwościach, podobnie jak urokliwy park zdrojowy składają się na kurort o korzystnym dla zdrowia mikroklimacie i miłej atmosferze.

Świeradów-Zdrój – noclegi z basenem to najlepszy pomysł na wakacje

Świeradów-Zdrój – noclegi z basenem to najlepszy pomysł na wakacje

Oprócz wędrówek po Górach Izerskich samo miasteczko również ma swoim gościom wiele do zaoferowania. Kąpiele i relaks w basenie to dopiero początek prawdziwej, wakacyjnej przygody.

  • Punkt antygrawitacyjny w Świeradowie-Zdroju

    , czyli według jednych anomalia grawitacyjna, a według drugich złudzenie optyczne, jest usytuowany około 500 metrów od dolnej stacji kolejki gondolowej. Na czym polega "magia" tego miejsca? Otóż postawiony na "na luzie" pojazd zaczyna, ku zaskoczeniu kierowców i pasażerów, jechać... pod górkę! Doświadczenie tego zjawiska na długo zapada w pamięć i jest największą ciekawostką tego regionu. Izerski punkt antygrawitacyjny jest zlokalizowany na trasie tak zwanego Szlaku Izerskich Tajemnic i, aby nikt go nie przeoczył, został wyraźnie oznakowany kamiennym głazem.

  • Mini muzeum szachów

    to kolejne niezwykle ciekawe miejsce w samym sercu Świeradowa-Zdroju. Zwiedzający mogą podziwiać interesującą wystawę artefaktów i przeróżnych przedmiotów związanych z tą grą, która do dziś uchodzi za elitarną i wymagającą. Ekspozycja obejmuje różnorodne plansze, szklane, drewniane i kamienne pionki, zegary, stopery i czasomierze oraz zdjęcia i literaturę fachową na temat szachów i innych pokrewnych rozrywek. Co ciekawe, wszystkie wystawione do oglądania eksponaty są własnością właściciela domu i szachisty Wacława Romualda Kuśnierza. Zresztą do dziś, od czasu do czasu, rozgrywają się tutaj turnieje szachowe.

  • Fontanna z żabkami

    to coś z zupełnie innej beczki. Powstała ona w 2010 roku i znajduje się w centrum, w pobliżu parku zdrojowego. Dlaczego żabki? Otóż są one związane z legendą opowiadającą czasy założenia Świeradowa. Podobno pewien niemiecki medyk znalazł w tutejszym potoku znakomicie zakonserwowaną żabkę. Po zbadaniu składu chemicznego wody lekarz stwierdził, że musi ona mieć właściwości lecznicze. Tak powstało świeradowskie uzdrowisko.

Pogoda i klimat w Świeradowie-Zdroju

max.
Min.

-1°
10 dni 10
max.
Min.

2 dni 2
max.
Min.
10°
7 dni 7
max.
Min.
14°
5 dni 5
max.
Min.
18°
11°
7 dni 7
max.
Min.
21°
14°
5 dni 5
max.
Min.
25°
18°
5 dni 5
max.
Min.
23°
16°
5 dni 5
max.
Min.
20°
13°
6 dni 6
max.
Min.
12°
10 dni 10
max.
Min.

6 dni 6
max.
Min.

3 dni 3
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Świeradów-Zdrój noclegi z basenem - Inspiracje

Najlepsze pomysły na urlop w Świeradowie-Zdroju

Odkryj inne podróżnicze inspiracje

image-tag