Agroturystyka Suwalszczyzna - HomeToGo base64Hash Agroturystyka Suwalszczyzna - HomeToGo

Agroturystyka Suwalszczyzna

Suwałki
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 100 zł
100 zł - 199 zł
Od 200 zł
Odległość od centrum
Max. 1 km
Max. 2 km
Max. 5 km
Recenzje
Doskonała: 4,5+
Bardzo dobra: 4+
Dobra: 3,5+

Agroturystyka w Polsce? Suwalszczyzna spełni wszystkie twoje oczekiwania

Suwalszczyzna to kraina, której uroki potrafili już docenić królowie polscy oraz książęta litewscy. Upodobali sobie oni te okolice, głównie jako bazę wypadową na polowania i miejsce odpoczynku. Dziś za to zjeżdżają tutaj goście z całej Polski i nie tylko po to, aby podziwiać przepiękne krajobrazy polodowcowe. A to dopiero początek przygody.

Suwalszczyzna – tu agroturystyka jest po prostu stylem życia

Suwalszczyzna – tu agroturystyka jest po prostu stylem życia

Głównym must-see w tym regionie jest Jezioro Wigierskie, wokół którego usytuowane są inne atrakcje z pokamedulskim klasztorem w Wigrach, który jest uważany za najcenniejszy zabytek Suwalszczyzny. To może być wspaniały początek dalszego zwiedzania tych okolic oraz wycieczek po lasach otaczających wigierski zbiornik wodny. Co jeszcze można zobaczyć?

  • Wigierska kolej wąskotorowa

    liczy sobie już ponad sto lat! Do końca lat 80. XX wieku służyła do transportu drewna, a następnie zaczęła przewozić gości na trasie Płociczno - Krusznik. Zabytkową kolejką wąskotorową można odbyć niezapominaną przejażdżkę po Puszczy Augustowskiej lub po Wigierskim Parku Narodowym. Po drodze jest kilka punktów widokowych

  • Sływ kajakowy Czarną Hańczą i Kanałem Augustowskim

    jest jedną z najbardziej znanych i lubianych tras kajakowych w Polsce. Zresztą sam Kanał Augustowski jest wspaniałym zabytkiem hydrotechnicznym sam w sobie i jednocześnie prawdziwym cudem techniki na skalę nie tylko Polski, ale i Europy. Kanał wykorzystuje specyficzne obniżenie rynnowe, które z kolei tworzy pasmo jezior augustowskich oraz dwie doliny: rzeki Netty i Czarnej Hańczy. Długość kanału wynosi ponad 100 km, z czego 80% znajduje się na terenie Polski.

  • Bliźniacze mosty tuż za wsią Stańczyki

    są malowniczo położone wśród łąk i wzgórz. Dawniej służyły do przewozów pasażerskich i towarowych. Należą one do najwyższych kolejowych mostów w Polsce i z daleko wyglądają zjawiskowo niczym z bajki. Ich specyficzną na naszej szerokości geograficznej architekturę zawdzięczamy temu, iż projekt został powierzony włoskim architektom, a wiele elementów zostało bezpośrednio zaczerpniętych z rzymskich akweduktów.

Agroturystyka Suwalszczyzna - Inspiracje

Najlepsze pomysły na urlop w Suwałkach

Odkryj inne podróżnicze inspiracje

image-tag