Noclegi, domy i apartamenty w Suwałkach

Porównano 108 dostępnych noclegów, znalezionych na 14 stronach rezerwacyjnych
suwalski

108 różnorodnych obiektów noclegowych z 14 portali partnerskich jest dostępnych w Suwałkach w cenie od 65 zł za noc. Zestawiając te obiekty, HomeToGo wybiera najlepsze oferty i najlepiej oceniane obiekty w Suwałkach.

Polecane noclegi w Suwałkach

Zarezerwuj nocleg w Suwałkach: od 65 zł za noc

Dom ∙ 2 gości
Jeleniewo, suwalski, Polska
od 90 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Dom ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Smolniki, Rutka-Tartak, suwalski
od 200 zł
Booking.com
5,0
Zobacz ofertę
Agroturystyka ∙ 2 gości
Wiżajny, Suwałki, Polska
od 351 zł
Booking.com
4,3
Zobacz ofertę
Dom ∙ 4 gości
Adamowizna, Szypliszki, suwalski
od 111 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Dom ∙ 10 gości ∙ 3 sypialnie
Ługiele, Wiżajny, Polska
od 276 zł
Booking.com
4,0
Zobacz ofertę
Dom ∙ 10 gości ∙ 4 sypialnie
Bakałarzewo, suwalski, Polska
od 446 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Agroturystyka ∙ 4 gości
Potopy, Rutka-Tartak, suwalski
od 151 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Agroturystyka ∙ 2 gości
Przełomka, Przerośl, suwalski
od 101 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 7 gości ∙ 3 sypialnie
Okliny, suwalski, Polska
od 140 zł
Booking.com
5,0
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty z balkonem

Balkon/Patio
Agroturystyka ∙ 2 gości
Stara Pawłówka, Przerośl, suwalski
od 60 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Agroturystyka ∙ 2 gości
Becejły, Szypliszki, suwalski
od 80 zł
Booking.com
4,7
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Apartament ∙ 4 gości
Jasionowo, Szypliszki, suwalski
od 100 zł
Booking.com
4,7
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi w pobliżu idealnych miejsc na wędkowanie

Łowienie ryb
Dom ∙ 3 gości
Becejły, Szypliszki, suwalski
od 70 zł
Booking.com
4,7
Zobacz ofertę
Łowienie ryb
Dom ∙ 4 gości
Becejły, Szypliszki, suwalski
od 129 zł
Booking.com
4,7
Zobacz ofertę
Łowienie ryb
Agroturystyka ∙ 2 gości
Kaletnik, Szypliszki, suwalski
od 100 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty przyjazne zwierzętom

Przyjazny zwierzętom
Dom ∙ 3 gości
Bakałarzewo, suwalski, Polska
od 103 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Przyjazny zwierzętom
Agroturystyka ∙ 8 gości ∙ 2 sypialnie
Zaboryszki, Szypliszki, suwalski
od 229 zł
Booking.com
4,1
Zobacz ofertę
Przyjazny zwierzętom
Dom ∙ 8 gości ∙ 2 sypialnie
Becejły, Szypliszki, suwalski
od 364 zł
Booking.com
4,9
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Najczęściej wybierane udogodnienia w Suwałkach

 • Garaż (72)
 • Dla niepalących (69)
 • Ogród (66)
 • Balkon/Patio (63)
 • Grill (63)
 • Kuchnia (60)
 • Internet (60)
 • TV (59)
 • Przyjazny zwierzętom (56)
 • Łowienie ryb (41)
 • Sauna (33)
 • Pralka (24)
Jeśli chcesz podróżować z psem, łatwo znajdziesz w Suwałkach obiekty chętnie goszczące zwierzęta. Nie musisz szukać zakwaterowania na obrzeżach, gdyż 0% ofert znajduje się niedaleko centrum miasta (do 2 km od centrum). Możesz również sprawdzić przyjazne zwierzętom noclegi, które są położone w centrum. Kilka tego typu ofert w Suwałkach zlokalizowanych jest niedaleko centrum miasta (do 2 km od centrum).

Pogoda i klimat w Suwałkach

-3°
-5°
-1°
-4°

-1°
12°
19°
22°
12°
24°
14°
24°
14°
18°
10°
11°


-1°
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Powyżej przedstawione są warunki pogodowe panujące w Suwałkach przez cały rok. Lipiec jest najcieplejszym miesiącem w roku w Suwałkach ze średnimi temperaturami na poziomie 24°. Tymczasem, tempertura spada poniżej -5° w styczniu. Najbardziej deszczowym miesiącem roku jest lipiec. Natomiast najmniejszych opadów deszczu można spodziewać się w sierpniu.

Noclegi w Suwałkach

W Suwałkach, domy są najpopularniejszym zakwaterowaniem wakacyjnym. Co więcej, domy dostępne w tej lokalizacji kosztują przeważnie około 250 zł za dobę i mają 42 m². Warto wiedzieć, że ten rodzaj noclegów jest świetny dla rodzin i grup, ponieważ w większości domy mogą ugościć 5 gości. Możesz również poznać inne noclegi w Suwałkach. Na przykład obiekty agroturystyczne to kolejny typowy typ noclegu tutaj z liczbą proponowanych ofert na poziomie 27. Średni metraż noclegu typu: obiekty agroturystyczne to 26 m², w cenie 174 zł za noc.

Lasy, jeziora i czyste powietrze – domki letniskowe w Suwałkach

Suwałki to miasto położone na Podlasiu, które nie bez powodu nazywane jest Zielonymi Płucami Polski. Piękne jeziora, malownicze lasy oraz bogactwo fauny i flory regionu to główne powody, dla których domki letniskowe położone w Suwałkach cieszą się ogromną popularnością wśród urlopowiczów, ceniących sobie wypoczynek na łonie natury.

Zobacz wszystkie oferty
Dojazd

Jak najszybciej dojechać do Suwałk?

Do domków letniskowych w Suwałkach można bez problemu dotrzeć własnym samochodem. Przez podlaskie miasto przebiega droga krajowa numer 8, która jest częścią S61. Podróżni powinni dojechać DK16 lub europejską trasą E67 do Augustowa, a następnie kontynuować jazdę krajową ósemką w kierunku Suwałk.

Urlopowicze udający się do zarezerwowanych domków letniskowych w Suwałkach środkami transportu publicznego także nie powinni napotkać na żadne komplikacje. PKP umożliwia dojazd do miasta bezpośrednio z Warszawy, Krakowa, Gdyni oraz Bydgoszczy. Obszerniejszą ofertą przygotowało przedsiębiorstwo PKS, które realizuje połączenia także na takich trasach jak Suwałki-Wrocław, Suwałki-Poznań oraz Suwałki-Katowice. Urlopowiczów przybyłych pociągiem lub autobusem, ucieszy fakt, że w mieście funkcjonuje dobrze rozwinięta komunkacja miejska.

Kulinaria

Specjały podlaskiej kuchni

Ze względu na lokalizację Podlasia w tutejszej kuchni regionalnej widoczne są wpływy litewskie, białoruskie i rosyjskie. Jednym ze specjałów, których warto spróbować w Suwałkach, podczas urlopu w domku letniskowym, jest sękacz. To wypiek z ciasta biszkoptowo-tłuszczowego pieczony nad otwartym ogniem. Do przygotowania sękacza potrzeba odpowiedniego sprzętu, takiego jak drewniany wałek, stawidełka oraz elektryczne grzałki.

Popularną potrawą na Suwalszczyźnie są także kartacze, które znajdują się na liście potraw narodowych Litwy, gdzie nazywa się je cepeliami. To potrwa przyrządzona z mielonego mięsa wieprzowego i masy ziemniaczanej lub mączno- ziemniaczanej. Wegetarianie mogą wybrać wersję alternatywną kartaczy, w której mięso zastępują na przykład grzyby i kiszona kapusta. Danie podawane jest z zasmażką, którą zazwyczaj przygotowuje się z smażonej cebuli i boczku.

Atrakcje dla rodziny

Śladami baśni „O krasnoludkach i sierotce Marysi”

Z Suwałk pochodziła znana pisarka i poetka Maria Konopnicka. Miasto uczciło jej pamięć na wiele sposobów, między innymi poprzez utworzenie szlaku turystycznego „Krasnoludki są na świecie”. To trasa miejska, na której znajduje się 10 figurek z baśni „O krasnoludkach i sierotce Marysi”.

Krasnoludki zostały wykonane z brązu na wzór ilustracji Jana Marcina Szancera. Figurki znajdują się w najciekawszych miejscach Suwałk, między innymi na placu Marii Konopnickiej. Krasnoludkowy szlak to ogromna atrakcja nie tylko dla najmłodszych.

W mieście znajduje się także Muzeum im. Marii Konopnickiej, w którym odbywają się zajęcia edukacyjne dla dzieci. Aby wziąć w nich udział, należy dwa dni wcześniej zgłosić chęć uczestnictwa.

Lokalne wydarzenia

Wyjątkowa atrakcja dla fanów bluesa

W drugi weekend lipca noclegi w Suwałkach w znacznej części są zajęte przez fanów bluesa, którzy przyjeżdżają na organizowany tutaj Suwałki Blues Festival. To jedna z największych imprez bluesowych w Polsce, podczas której można posłuchać na żywo znanych gwiazd, a także odkryć wiele nowych talentów. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miejski oraz Suwalski Ośrodek Kultury.

W trakcie trwającego trzy dni festiwalu odbywają się liczne koncerty plenerowe, koncerty nocne połączone z jam sessiosn, konkurs zespołów bluesowych oraz śniadania bluesowe. Wszyscy pasjonaci tego gatunku powinni zarezerwować domek letniskowy w Suwałkach jeszcze przed wakacjami, aby móc uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Zwiedzanie i atrakcje w Suwałkach

Rodzinny wypoczynek na czarującym Podlasiu

Park wodny w Suwałkach

Zabawa i odprężenie dla całej rodziny. Oprócz basenów dostosowanych do potrzeb każdego z gości, atrakcję dodatkową stanowi strefa saun i grota solna.

Muzeum Okręgowe w Suwałkach

Jedno z najprężniej działających muzeów na Podlasiu. Ekspozycje są podzielone na wystawy tematyczne. Znajdziesz tu zbiory archeologiczne oraz bogate materiały historyczne. Jest też interesująca wystawa polskiego malarstwa i sztuki użytkowej.

Rzeka Czarna Hańcza

Lewy dopływ Niemna i największa rzeka Suwalszczyzny, która rozsławia Suwałki. Rzeka słynie z przepięknych szlaków kajakowych, które prowadzą przez obszar Wigierskiego Parku Narodowego i Puszczy Augustowskiej. To po tej rzece chętnie spływał w młodości papież Jan Paweł II.

Wigierski Park Narodowy

Należy do największych parków narodowych w Polsce. Występują tu aż 22 gatunki przepięknych storczyków. Park jest naturalnym siedliskiem dla ponad 200 gatunków ptaków i 46 gatunków ssaków. Tutaj przekonasz się o walorach turystyki odpowiedzialnej.

Konkatedra św. Aleksandra

Katedra z 1825 roku, wybudowana w stylu klasycystycznym. Malowidła wewnątrz świątyni upamiętniają martyrologię rodzin zamieszkujących Suwalszczyznę.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Suwałkach Casamundo Noclegi w Suwałkach Interhome Noclegi w Suwałkach TripAdvisor Noclegi w Suwałkach Novasol Noclegi w Suwałkach edom Noclegi w Suwałkach HomeAway Noclegi w Suwałkach BookApart.com Noclegi w Suwałkach Noclegowo.pl Noclegi w Suwałkach 9flats.com Noclegi w Suwałkach HouseTrip Noclegi w Suwałkach Belvilla Noclegi w Suwałkach DanCenter Noclegi w Suwałkach IdoSell Booking Noclegi w Suwałkach Holiday Home Noclegi w Suwałkach Inter Chalet Noclegi w Suwałkach Only-apartments Noclegi w Suwałkach Migoa Noclegi w Suwałkach