Camping Stegna - HomeToGo base64Hash Camping Stegna - HomeToGo

Camping Stegna

Stegna
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 500 zł
500 zł - 999 zł
Od 1.000 zł
Odległość od centrum
Max. 1 km
Max. 2 km
Max. 5 km
Recenzje
Doskonała: 4,5+
Bardzo dobra: 4+
Dobra: 3,5+

Camping Stegna – Bałtyk w przepięknej odsłonie

Stegna to mała miejscowość nadbałtycka położona w województwie pomorskim nad Zatoką Gdańską, nieopodal Kątów Rybackich i w rejonie Mierzei Wiślanej. Główną jej atrakcją są, rzecz jasna, szerokie i długie piaszczyste plaże, które uchodzą za jedne z najlepszych na polskim wybrzeżu. Drugim ogromnym walorem tego miejsca jest wspaniały mikroklimat sprawiający, że licznie zjeżdżają tutaj również osoby pragnące nieco podreperować swoje zdrowie.
Stegna to miejsce, gdzie camping jest czystą przyjemnością

Stegna to miejsce, gdzie camping jest czystą przyjemnością

Kiedy warto przyjechać do Stegny? Najważniejszym eventem odbywającym się każdego roku jest prestiżowy Festiwal Organowy organizowany od lat przez Filharmonię Bałtycką imienia Fryderyka Chopina. Dodatkową atrakcją jest fakt, że wszystkie koncerty odbywają się w urokliwym i kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Stegna jest również ważnym węzłem turystycznej kolei wąskotorowej. Można stąd dojechać aż do Nowego Dworu Gdańskiego i Sztutowa, a to wszystko w odkrytych wagonach Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Ciekawym punktem na trasie jest też Mikoszewo, gdzie można zobaczyć miejsce, gdzie Wisła wpada do Bałtyku.

  • 1. Muzeum Bursztynu w Stegnie

    jest miejscem unikatowym i do tego szczególnie miłym dla oka. Zbiory muzeum pochodzą z prywatnej kolekcji jego właściciela i obejmują one zwłaszcza inkluzje, czyli owady i rośliny zaklęte w bursztynie. Zwiedzający mogą ponadto podziwiać bryły bursztynu różnych rozmiarów, kolorów i kształtów oraz liczne obiekty wykonane z bursztynu. Do najbardziej okazałych zaliczyć można model statku oraz miniaturę kościoła w Stegnie.

  • 2. Lunapark w Stegnie

    jest natomiast atrakcją uwielbianą przez dzieci. Do wyboru mają one liczne karuzele, zjeżdżalnie oraz dmuchane zamki i wiele innych możliwości zabawy. Park rozrywki jest zlokalizowany przy wjeździe od strony Elbląga.

  • 3. Park linowy w Stegnie

    powstał w 2010 roku i do dziś jest bardzo interesującym miejscem, w którym nie sposób się nudzić. W parku znajdziemy kilka tras o różnym stopniu trudności. Tworzą one znakomitą ofertę dla chętnych, niezależnie od wieku i w każdej kondycji. Najmłodsi mają natomiast do dyspozycji multikolorowy plac zabaw.

Pogoda i klimat w Stegnie

max.
Min.

-4°
23 dni 23
max.
Min.

-3°
17 dni 17
max.
Min.

-1°
16 dni 16
max.
Min.
12°
14 dni 14
max.
Min.
18°
13 dni 13
max.
Min.
20°
10°
17 dni 17
max.
Min.
22°
14°
17 dni 17
max.
Min.
22°
13°
13 dni 13
max.
Min.
18°
14 dni 14
max.
Min.
12°
15 dni 15
max.
Min.

17 dni 17
max.
Min.

-1°
21 dni 21
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Camping Stegna - Poznaj inne kierunki

Pokaż więcej

Poznaj najlepsze pomysły na wakacje w Stegnie

Pokaż więcej

Poznaj inne pomysły na podróże

Pokaż więcej
image-tag