Noclegi i agroturystyka Srebrna Góra

Porównano 44 dostępnych noclegów, znalezionych na 5 stronach rezerwacyjnych
Srebrna Góra

Najczęściej wybierane udogodnienia w Srebrnej Górze

 • Internet (39)
 • Garaż (39)
 • Grill (37)
 • Dla niepalących (36)
 • Przyjazny zwierzętom (33)
 • TV (33)
 • Ogród (33)
 • Balkon/Patio (29)
 • Sauna (6)
 • Kuchnia (5)
 • Łowienie ryb (4)
 • Kominek (2)

Pogoda w Srebrnej Górze


-3°

-1°

14°
19°
23°
12°
26°
14°
26°
13°
20°
10°
15°


STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Sprawdź nasz wykres pogodowy by wybrać najbardziej odpowiedni miesiąc na swoje wakacje. Średnio najgorętszym miesiącem jest lipiec. Tymczasem, najchłodniejszym miesiącem jest styczeń. Zgodnie z wykresem pogodowym, styczeń będzie najbardziej deszczowym miesiącem w ciagu najbliższych 6 miesięcy.

Srebrna Góra, czyli nocleg w cieniu Gór Sowich

Srebrna Góra to niewielka miejscowość położona w Kotlinie Kłodzkiej, dosłownie na granicy Gór Bardzkich i Sowich w województwie dolnośląskim. Miasteczko to leży między Nową Rudą a Ząbkowicami Śląskimi. Srebrna Góra już w dawnych czasach szeroko zasłynęła w Polsce i w Europie dzięki przemysłowi wydobywczemu. Pierwsza kopania powstała w tym miejscu już w XIV wieku, a głównym surowcem był galen, z którego następnie pozyskiwano srebro. Jego ślady można znaleźć do tej pory. Może właśnie to jest czynnikiem tak silnie przyciągającym podróżników?

Zobacz wszystkie oferty
Kulinaria

Nocleg w Srebrnej Górze – a może by tak pójść do nieba?

Śląskie niebo to nie mit, a nazwa potrawy, którą na pewno zna każdy prawdziwy Ślązak. Głównym składnikiem jest uwędzone lub peklowane, gotowane mięso wieprzowe albo wołowe, które następnie polewa się specjalnym sosem na bazie suszonych owoców. Jeśli chodzi o te ostatnie, panuje zupełna dowolność, choć śląskie gospodynie najchętniej skłaniają się ku świeżym lub suszonym jabłkom, gruszkom, śliwkom i morelom. Ta tradycyjna śląska potrawa jest serwowana najczęściej razem z kluskami na parze, czyli tak zwanymi buchtami.

Kultura i sztuka

Twierdza w sercu gór

Twierdza srebrnogórska to niekwestionowana wizytówka tego miasteczka. Zbudowano ją w połowie XVIII wieku według projektu pruskich inżynierów, ale nadzór nad projektem objął sam Fryderyk Wielki. Twierdzę wzniesiono głównie po to, aby zabezpieczała ona Śląsk przed najazdami z zewnątrz. Nie bez powodu więc te olbrzymie fortyfikacje rozciągają się na dwóch najwyższych w okolicy wzniesieniach. Sama twierdza jest złożona aż z sześciu fortów, a konstrukcja całego kompleksu trwała ponad dziesięć lat z udziałem kilku tysięcy robotników. Finansowanie budowy zapewnił specjalny podatek, nazwany "dopustem srebrnogórskim".

Atrakcje dla rodziny

Srebrna Góra zaprasza dzieci

Noclegi w Srebrnej Górze to z pewnością świetny pomysł na krótki, rodzinny wyjazd. Do dłuższych wędrówek w gronie najbliższych zachęcają łagodne zbocza Gór Sowich, a małym podróżnikom z pewnością spodoba się podziemne miasto Osówka. Pobyt w agroturystyce w Srebrnej Górze będzie idealnym wstępem do górskich wycieczek.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Srebrnej Górze Casamundo Noclegi w Srebrnej Górze Interhome Noclegi w Srebrnej Górze TripAdvisor Noclegi w Srebrnej Górze Novasol Noclegi w Srebrnej Górze Wimdu Noclegi w Srebrnej Górze edom Noclegi w Srebrnej Górze HomeAway Noclegi w Srebrnej Górze BookApart.com Noclegi w Srebrnej Górze Noclegowo.pl Noclegi w Srebrnej Górze 9flats.com Noclegi w Srebrnej Górze HouseTrip Noclegi w Srebrnej Górze Belvilla Noclegi w Srebrnej Górze DanCenter Noclegi w Srebrnej Górze IdoSell Booking Noclegi w Srebrnej Górze Holiday Home Noclegi w Srebrnej Górze Inter Chalet Noclegi w Srebrnej Górze only-apartments Noclegi w Srebrnej Górze Migoa Noclegi w Srebrnej Górze

Więcej miejscowości w okolicy