Noclegi: domki letniskowe i apartamenty - HomeToGo
Szukaj noclegów
 base64Hash

Sposób działania platformy

Nasza rola

HomeToGo funkcjonuje jako giełda z największym na świecie wyborem obiektów wypoczynkowych na wynajem oferowanych przez współpracujących z nami dostawców. Nasza giełda w kilka sekund porównuje wszystkie oferty od naszych dostawców i poleca je zgodnie z kryteriami klasyfikacji określonymi poniżej. 

Na giełdzie jest dostępny szeroki wachlarz ofert dostępnych za pomocą jednego kliknięcia, co pozwala użytkownikom rezerwować zakwaterowanie u różnych dostawców na ich zewnętrznych witrynach lub bezpośrednio na platformie HomeToGo. HomeToGo otrzymuje prowizję od danego dostawcy usług rezerwacyjnych za pośrednictwo przy każdej udanej rezerwacji lub za wygenerowanie zapytania albo kliknięcia, w tej kolejności. 

HomeToGo nie zawiera umów rezerwacyjnych z podróżnymi. Umowy najmu są zawierane bezpośrednio z dostawcą i/lub właścicielem obiektu, niezależnie od tego, czy rezerwacja została sfinalizowana po przekierowaniu na stronę dostawcy, czy informacje zostały wprowadzone bezpośrednio na naszej platformie (w tym przypadku przekazujemy informacje dostawcy, któremu zobowiązujesz się zapłacić za rezerwację). 

Wszystkie skargi dotyczący wynajmowanego obiektu, wnioski o anulowanie rezerwacji lub zwrot kosztów powinny być kierowane do dostawcy. Mimo to dołożymy wszelkich starań, aby pomóc Ci w rozwiązywaniu takich kwestii, jeśli będzie to możliwe. 

Aby dowiedzieć się więcej, zobacz nasze Ogólne Zasady i Warunki Użytkowania.

Jak wybierane są oferty przedstawiane na naszej platformie?

Oferty, które przedstawiamy, nie są wyczerpujące. 

Współpracujemy z tysiącami zaufanych dostawców. Aby ich oferty zostały wyświetlone, dostawcy muszą oferować zakwaterowanie dla turystów na wynajem lub pozwalać właścicielom (zawodowym lub niezawodowym) oferować zakwaterowanie na wynajem i zawierać umowy najmu poprzez nich.

Nasi dostawcy płacą nam zgodnie z warunkami zawartej między nami umowy. Dostawców, którzy nie płacą HomeToGo, nie ma na liście. Oferty od naszych dostawców mogą zostać usunięte, jeśli dostawca nie będzie się stosować do warunków umowy, umowa utraci ważność lub z innych przyczyn prawnych.

Sposób i częstotliwość aktualizacji ofert

Ceny i informacje o ofertach wyświetlanych na naszej platformie są określane i dostarczane przez naszych dostawców przez interfejs programowania aplikacji (API), manualne wprowadzenie danych lub inne narzędzia techniczne. Nasi dostawcy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za dokładność podanych cen i informacji, czego my nie możemy zagwarantować. 

Informacje o ofertach są aktualizowane w ten sam sposób przynajmniej raz dziennie.

Jak klasyfikowane są oferty?

Kolejność klasyfikacji ofert jest zależna od zaznaczonych przez Ciebie preferencji: 

 • domyślna klasyfikacja jest ustalana na podstawie popularności oferty – nasz samouczący się algorytm klasyfikuje oferty zgodnie z ich przydatnością dla podróżnego, na podstawie informacji zwrotnych lub oczekiwań podanych przez klienta w naszym serwisie (np. lokalizacja obiektu, ilość podróżnych, cena, preferencje, pożądane udogodnienia itp.). Naszym celem jest zapewnienie, że wyniki wyszukiwania będą się zgadzać z potrzebami podróżnego; 
 • najlepsza wartość – podgrupa najtrafniejszych ofert jest wybierana i sortowana od najniższej do najwyższej ceny. Podawana jest cena za pobyt (lub nocleg, jeśli ta opcja została zaznaczona) w zależności od Twojego wyboru i podanej liczby podróżnych. 

Klasyfikacja ofert na stronach z wynikami wyszukiwania na naszej platformie jest oparta na dynamicznym, samouczącym się algorytmie, który rozwija się z upływem czasu, i może się zmieniać w oparciu o różne czynniki, takie jak:

 • konkretna kombinacja kryteriów wyszukiwania, które wprowadzasz na naszej platformie – te kryteria mogą zawierać zmienne, takie jak cel podróży, cena, liczba podróżnych, rodzaj zakwaterowania, konkretne wyposażenie obiektu (np. basen); 
 • jakość ofert – kiedy oferty spełniające kryteria wyszukiwania zostaną znalezione, na ostateczne sortowanie ofert wpływają inne cechy jakościowe, takie jak popularność oferty, wyposażenie lub interakcje użytkowników (np. ile razy oferta została kliknięta i/lub ile razy wyświetlono szczegóły oferty); 
 • prowizja otrzymywana przez HomeToGo od dostawców – prowizja również wpływa na wygląd i sposób sortowania wyników wyszukiwania, jednak nie jest decydującym czynnikiem i zawsze jest używana w połączeniu z innymi czynnikami. 

Podsumowując, misją HomeToGo jest zapewnienie podróżnym informacji i narzędzi niezbędnych do znalezienia idealnego zakwaterowania spośród ogromnej ilości dostępnych ofert.

Recenzje

Recenzje opisujące wrażenia z pobytu są przekazywane przez naszych partnerów (co jest wtedy odpowiednio zaznaczone) lub użytkowników, którzy dokonali rezerwacji na naszej platformie (oznaczonych napisem „Gość zweryfikowany przez HomeToGo”). 

Ostateczna ocena gwiazdkowa (maksymalna to 5) jest średnią arytmetyczną wszystkich dostępnych nam ocen danej oferty (tzn. sumujemy wszystkie otrzymane oceny, a wynik dzielimy przez liczbę dostępnych ocen). W rzadkich przypadkach ocena gwiazdkowa dostarczona przez jednego z naszych partnerów może być przez niego zaokrąglona i tym samym inna niż w jego własnym systemie. 

Nie możemy bezpośrednio weryfikować recenzji zbieranych przez naszych partnerów – ufamy, że sprawdzą oni ich autentyczność.

Jeśli opinię zebrano od użytkownika, który dokonał rezerwacji na naszej platformie i (według naszej najlepszej wiedzy) zatrzymał się w danym obiekcie, pojawi się odznaka „Gość zweryfikowany przez HomeToGo”. W związku z tym recenzja napisana przez „Gościa zweryfikowanego przez HomeToGo” pochodzi od użytkownika, który dokonał rezerwacji na naszej platformie, co gwarantuje, że tylko prawdziwi goście mogą wystawić opinię (dane rezerwacji i recenzji muszą być identyczne). 

Jeśli imię autora opinii nie jest dostępne, wyświetlamy napis „Gość”.

Pokazane recenzje mogą być ocenami gwiazdkowymi z tekstem lub bez albo zawierać samą treść bez oceny gwiazdkowej, w zależności od tego, co otrzymamy od naszych partnerów lub użytkowników, którzy dokonali rezerwacji. Możemy wyświetlać średnią ocen gwiazdkowych przekazanych przez naszych partnerów, natomiast ogólna ocena gwiazdkowa może być przez nas obliczana na podstawie dodatkowych ocen. W przypadku niektórych ofert wyświetlane są tylko recenzje otrzymane od danego partnera. 

W ogólnej ocenie oferty można wyróżnić wiele podkategorii. Ocena poszczególnych podkategorii jest średnią arytmetyczną wszystkich dostępnych nam ocen w danej podkategorii, wystawionych w odpowiedzi na poniższe, przypisane do niej pytanie: 

 • Czystość: „Czy w obiekcie było czysto i czy panował w nim porządek w momencie przyjazdu?”
 • Wyposażenie: „Czy w obiekcie były wszystkie niezbędne urządzenia i udogodnienia wymienione w ofercie?”
 • Gościnność: „Czy dało się odczuć, że jesteś mile widzianym gościem?” 
 • Ogólne wrażenie: „Czy obiekt wyglądał dobrze z zewnątrz?”
 • Lokalizacja: „Czy jest położony niedaleko okolicznych atrakcji?” 
 • Cena/wartość: „Czy stosunek jakości do ceny był odpowiedni?”

Mimo iż określenia i pytania używane przez partnerów mogą się różnić od powyższych, zachowujemy naszą interpretację. 

Ogólna prawdziwość treści recenzji nie jest sprawdzana. Możemy jednak którąś usunąć, jeśli się dowiemy, że jest fałszywa, zawiera nielegalne, osobiste lub zniesławiające informacje (np. mowę nienawiści, dyskryminację, groźby, brutalny język). Możemy podjąć odpowiednie działania wobec autorów opinii, którzy zachowują się niewłaściwie, w szczególności w sposób niezgodny z prawem.

Ponadto w ramach usług dostępnych na naszej platformie mogą być wyświetlane recenzje zbierane za pomocą specjalnych, przeznaczonych do tego narzędzi (takich jak reviews.io).

image-tag