Camping Sopot - HomeToGo base64Hash Camping Sopot - HomeToGo

Camping Sopot

Sopot
Dowolne daty
Goście
Sopot
Dowolne daty
Goście

Znajdź swój idealny nocleg w Sopocie z tymi popularnymi filtrami

2 dorosłych
1 sypialnia
4 dorosłych
3 dorosłych
Zwierzęta dozwolone

Jak zaplanować urlop nad morzem w Sopocie?

Sopot, nazywany często letnią stolicą Polski, jest pełną uroku częścią aglomeracji Trójmiasta. Nocleg na campingu w Sopocie to świetny wybór dla miłośników aktywnego wypoczynku, zapalonych plażowiczów i obieżyświatów, którzy marzą o poznaniu najbliższej okolicy Sopotu. Miejscowość jest doskonale skomunikowana ze swoimi sąsiadami, czyli Gdańskiem i Gdynią. Wystarczy wsiąść do Szybkiej Kolei Miejskiej, aby po kilkunastu minutach dojechać do celu.
Zobacz wszystkie oferty

Popularne udogodnienia dla Camping Sopot

Znajdź idealny dom na swój pobyt

Przyjazny(a) zwierzętom Camping

Przyjazny(a) zwierzętom Camping

Camping z kuchnią

Camping z kuchnią

Camping z TV

Camping z TV

Camping z basenem

Camping z basenem

Najważniejsze atrakcje Sopotu

Najważniejsze atrakcje Sopotu

Spędzając wakacje na campingu w Sopocie, warto nie tylko poznać atrakcje sąsiedniej Gdyni, pospacerować gdańską starówką i zwiedzić tamtejsze muzea. Dobrze również spędzić niezapomniany dzień na wyjątkowym Półwyspie Helskim, który oddziela Zatokę Pucką od Bałtyku. Nie zapominajmy jednak o Sopocie – jakie są jego najciekawsze atrakcje?

 • 1. Latarnia morska

  , która – ze względu na zmianę przepisów dotyczących minimalnego zasięgu światła latarni morskich – jest dzisiaj kategoryzowana jako znak nawigacyjny. Historia samej latarni jest dość ciekawa, bo w 1975 roku powstała wskutek przebudowy komina kotłowni Zakładu Balneologicznego w Sopocie, w którym po prostu umieszczono źródło światła. Obiekt udostępniono do zwiedzania.

 • 2. Muzeum Sopotu

  , którego zbiory wystawiono w wybudowanej w pierwszych latach XX wieku Willi Ernsta Claaszena, to placówka szczególnie lubiona przez sopockich gości zaciekawionych historią. Muzeum jest usytuowane przy nadmorskim deptaku, a z jego poddasza rozciąga się przepiękny widok na okolicę.

 • 3. Skansen Archeologiczny – Grodzisko w Sopocie

  jest kolejnym miejscem na mapie miasta przybliżającym jego dzieje. Wizyta w skansenie jest jak podróż w czasie do okresu wczesnego średniowiecza. W Grodzisku można bowiem obejrzeć zrekonstruowane zabudowania grodu Pomorzan.

 • 4. Monciak

  , a tak właściwie ulica Bohaterów Monte Cassino, to słynny deptak w Sopocie. Przy sąsiadującym z Monciakiem Placu Konstytucji 3 Maja można zobaczyć neogotycki kościół św. Jerzego. Idąc dalej w stronę morza, warto przypatrzeć się słynnemu Krzywemu Domkowi i niewielkiemu pomnikowi Parasolnika, który był ważną postacią mieszkającą w Sopocie w okresie PRL-u.

Szukasz czegoś innego?

Znajdź więcej interesujących miejsc na pobyt w Sopocie

Dom

Dom

Apartament

Apartament

Pokój

Pokój

Hotel

Hotel

image-tag