Camping Sopot - HomeToGo base64Hash Camping Sopot - HomeToGo

Camping Sopot

Sopot
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 500 zł
500 zł - 999 zł
Od 1.000 zł
Odległość od centrum
Max. 1 km
Max. 2 km
Max. 5 km
Recenzje
Doskonała: 4,5+
Bardzo dobra: 4+
Dobra: 3,5+

Jak zaplanować urlop nad morzem w Sopocie?

Sopot, nazywany często letnią stolicą Polski, jest pełną uroku częścią aglomeracji Trójmiasta. Nocleg na campingu w Sopocie to świetny wybór dla miłośników aktywnego wypoczynku, zapalonych plażowiczów i obieżyświatów, którzy marzą o poznaniu najbliższej okolicy Sopotu. Miejscowość jest doskonale skomunikowana ze swoimi sąsiadami, czyli Gdańskiem i Gdynią. Wystarczy wsiąść do Szybkiej Kolei Miejskiej, aby po kilkunastu minutach dojechać do celu.
Najważniejsze atrakcje Sopotu

Najważniejsze atrakcje Sopotu

Spędzając wakacje na campingu w Sopocie, warto nie tylko poznać atrakcje sąsiedniej Gdyni, pospacerować gdańską starówką i zwiedzić tamtejsze muzea. Dobrze również spędzić niezapomniany dzień na wyjątkowym Półwyspie Helskim, który oddziela Zatokę Pucką od Bałtyku. Nie zapominajmy jednak o Sopocie – jakie są jego najciekawsze atrakcje?

 • 1. Latarnia morska

  , która – ze względu na zmianę przepisów dotyczących minimalnego zasięgu światła latarni morskich – jest dzisiaj kategoryzowana jako znak nawigacyjny. Historia samej latarni jest dość ciekawa, bo w 1975 roku powstała wskutek przebudowy komina kotłowni Zakładu Balneologicznego w Sopocie, w którym po prostu umieszczono źródło światła. Obiekt udostępniono do zwiedzania.

 • 2. Muzeum Sopotu

  , którego zbiory wystawiono w wybudowanej w pierwszych latach XX wieku Willi Ernsta Claaszena, to placówka szczególnie lubiona przez sopockich gości zaciekawionych historią. Muzeum jest usytuowane przy nadmorskim deptaku, a z jego poddasza rozciąga się przepiękny widok na okolicę.

 • 3. Skansen Archeologiczny – Grodzisko w Sopocie

  jest kolejnym miejscem na mapie miasta przybliżającym jego dzieje. Wizyta w skansenie jest jak podróż w czasie do okresu wczesnego średniowiecza. W Grodzisku można bowiem obejrzeć zrekonstruowane zabudowania grodu Pomorzan.

 • 4. Monciak

  , a tak właściwie ulica Bohaterów Monte Cassino, to słynny deptak w Sopocie. Przy sąsiadującym z Monciakiem Placu Konstytucji 3 Maja można zobaczyć neogotycki kościół św. Jerzego. Idąc dalej w stronę morza, warto przypatrzeć się słynnemu Krzywemu Domkowi i niewielkiemu pomnikowi Parasolnika, który był ważną postacią mieszkającą w Sopocie w okresie PRL-u.

Pogoda i klimat w Sopocie

max.
Min.

-2°
14 dni 14
max.
Min.

-2°
10 dni 10
max.
Min.

13 dni 13
max.
Min.
12°
10 dni 10
max.
Min.
17°
12 dni 12
max.
Min.
21°
12°
13 dni 13
max.
Min.
21°
14°
17 dni 17
max.
Min.
23°
15°
11 dni 11
max.
Min.
18°
12°
12 dni 12
max.
Min.
12°
14 dni 14
max.
Min.

12 dni 12
max.
Min.

14 dni 14
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Camping Sopot - Poznaj inne kierunki

Poznaj najlepsze pomysły na wakacje w Sopocie

Poznaj inne pomysły na podróże

image-tag