Agroturystyka Solina - HomeToGo base64Hash Agroturystyka Solina - HomeToGo

Agroturystyka Solina

Solina
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 500 zł
500 zł - 999 zł
Od 1.000 zł
Odległość od centrum
Max. 1 km
Max. 2 km
Max. 5 km
Recenzje
Doskonała: 4,5+
Bardzo dobra: 4+
Dobra: 3,5+

Jeziora, góry i zielone lasy, czyli niezapomniany urlop w Solinie

Solina to jeden z najatrakcyjniejszych regionów w Polsce. Tu bowiem można nie tylko podziwiać wspaniałe pejzaże polskich Bieszczad, ale również oddawać się emocjonującym sportom wodnym lub błogiemu lenistwu na plaży. Wszystko to za sprawą dużego sztucznego zbiornika wodnego, zwanego "bieszczadzkim morzem". Relaks i kontakt z naturą zapewni w tych stronach także kwitnąca agroturystyka. Ponadto, Solina stanowi również doskonałą bazę wypadową do pobliskich malowniczych miast i miasteczek.
Najlepsze atrakcje w Solinie podczas pobytu w agroturystyce

Najlepsze atrakcje w Solinie podczas pobytu w agroturystyce

Solina zaskakuje różnorodnością i obfitością nietuzinkowych atrakcji. Znajduje się tu m.in. ośrodek sportów wodnych, a długość linii brzegowej Jeziora Solińskiego to ponad 150 kilometrów. Fakt ten, jak i piękno bieszczadzkiej przyrody zachęca do pieszych wędrówek lub wybrania się na piknik pod chmurką. Szczególnie polecana jest tu zaś agroturystyka, Solina bowiem to sielska, niewielka miejscowość oferująca kameralną atmosferę oraz spokój i ciszę z dala od zgiełku zatłoczonych metropolii.

  • 1. Jezioro Solińskie

    to prawdziwa mekka dla miłośników żeglowania i sportów wodnych. Ba, nawet fani windsurfingu oraz jazdy na nartach wodnych poczują się tu jak ryba w wodzie, a miłośnicy wylegiwania się w słońcu z pewnością docenią tutejsze urokliwe plaże. Malownicze, zielone góry okalające zbiornik wodny i łagodny klimat sprawiają natomiast, że będąc tu, poczujesz się niemalże jak nad słynnym włoskim Lago di Como.

  • 2. Park Krajobrazowy Doliny Sanu

    to ostoja dzikiej przyrody i idealne miejsce na wycieczki piesze lub rowerowe. Dla odwiedzających wytyczono tu liczne trasy przyrodnicze biegnące wzdłuż rzeki San lub przecinające gęste lasy jodłowo-bukowe, ale nie lada gratkę stanowi także Zagroda pokazowa żubrów w Mucznem, oddalonym od Soliny o około 55 kilometrów.

  • 3. Zapora nad Soliną

    to największy obiekt hydrotechniczny w kraju. Skrywa ona wiele tajemnic i interesujących rozwiązań technicznych, a wszystkie one przybliży gościom doświadczony przewodnik podczas zwiedzania tej imponującej konstrukcji. Warto zauważyć, że niektóre pomieszczenia zlokalizowane są aż sześć metrów pod dnem jeziora! Na uwagę zasługuje także wystawa fotografii przedstawiająca historię budowy tamy.

Pogoda i klimat w Solinie

max.
Min.

-4°
26 dni 26
max.
Min.

-4°
18 dni 18
max.
Min.

-1°
16 dni 16
max.
Min.
15°
19 dni 19
max.
Min.
20°
16 dni 16
max.
Min.
23°
12°
16 dni 16
max.
Min.
26°
14°
16 dni 16
max.
Min.
25°
14°
12 dni 12
max.
Min.
20°
13 dni 13
max.
Min.
13°
12 dni 12
max.
Min.

15 dni 15
max.
Min.

-2°
21 dni 21
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Agroturystyka Solina - Poznaj inne kierunki

Poznaj najlepsze pomysły na wakacje w Solinie

Poznaj inne pomysły na podróże

image-tag