Narty na Słowacji

Słowacja

Narty na Słowacji: Nasze rekomendacje

Dom ∙ 2 gości
Habówka, Powiat Żylina, Słowacja
od 97 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Dom ∙ 2 gości
Smreczany, Powiat Żylina, Słowacja
od 108 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Sučany, Powiat Żylina, Słowacja
od 65 zł
Booking.com
4,3
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Słowacja
od 65 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Dom ∙ 2 gości
Habówka, Powiat Żylina, Słowacja
od 55 zł
Booking.com
4,3
Zobacz ofertę
Dom ∙ 2 gości
Rožňava, Kraj koszycki, Słowacja
od 130 zł
Booking.com
4,0
Zobacz ofertę
Dom ∙ 2 gości
Powaska Bystrzyca, Powiat Trenczyn, Słowacja
od 65 zł
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Dom ∙ 4 gości
Nitra, Kraj nitrzański, Słowacja
od 108 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Narty na Słowacji

Chopok – najlepsze miejsce na narciarskie szaleństwo zjazdowe

Tuż poniżej wierzchołków Chopoka znajduje się malowniczo położony ośrodek sportów zimowych Jasna Tatry Niskie. Należy on do kategorii ośrodków turystycznych, które mają znaczenie międzynarodowe. Na Słowacji natomiast cieszy się on mianem numeru 1. Ta stacja narciarska leży na północno-południowych zboczach miasteczka Chopok i zarazem na terenie Parku Narodowego Tatry Niskie.

Jasna – narty u podnóży Chopoka

Jasna to nazwa największego ośrodka narciarskiego na Słowacji leżącego w Dolinie Demianowskiej. Jest to niezwykle ciekawy region, zarówno ze względów geograficznych, jak i geologicznych, cała Dolina Demianowska złożona jest zaś z granitowej górnej części oraz dolnej – wąskiej i wapiennej, ze stromymi skalnymi ścianami. Pod ziemią zaś płynie potok Demanovka, który wytworzył skomplikowany system jaskiń naciekowych i jedną lodową.

Centralna część Chopoka jest zaliczana do rezerwatu przyrody - Demanovska Dolina. Na jego terenie znajdują się dwie jaskinie udostępnione do zwiedzania, czyli Demianowska Jaskinia Wolności (Demanovska jaskyna slobody) oraz Demianowska Jaskinia Lodowa (Demanovska ladova jaskyna). W Dolinie w XVII i XIX wieku wydobywano rudę i wypasano bydło. Na terenie ośrodka jest położonych wiele wyciągów: Repiska, Lucky lub kolej krzesełkowa Zahradky. Oprócz nich narciarze mają do dyspozycji wyciąg linowy kabinowy Otupne-Brhliska.

Białe szaleństwo na Słowacji czas zacząć!

Czas na narty! Chopok jest drugim pod względem wysokości szczytem Niżnych Tatr, ze stromymi ścianami skalnymi i żlebami od północy. Od strony zachodniej w przełęczy znajduje się ostatni przystanek kolejek krzesełkowych z Jasnej i Srdiecka. Znalazła tam również swoje miejsce stacja meteorologiczna. Na zboczach północnych i południowych panują najlepsze warunki narciarskie ze względu na pogodę, idealnie utrzymywane stoki, gęstość tras i wyciągów. Wisienką na torcie są przepiękne widoki na najbliższą okolicę. Równie widokowym wierzchołkiem jest Derese o wysokości równej niemal dokładnie 2000 m n.p.m. Pod szczytem mieści się natomiast górna stacja wyciągu z Jelenej Luky.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi na Słowacji Casamundo Noclegi na Słowacji Interhome Noclegi na Słowacji TripAdvisor Noclegi na Słowacji Novasol Noclegi na Słowacji Wimdu Noclegi na Słowacji edom Noclegi na Słowacji HomeAway Noclegi na Słowacji BookApart.com Noclegi na Słowacji Noclegowo.pl Noclegi na Słowacji 9flats.com Noclegi na Słowacji HouseTrip Noclegi na Słowacji Belvilla Noclegi na Słowacji DanCenter Noclegi na Słowacji IdoSell Booking Noclegi na Słowacji Holiday Home Noclegi na Słowacji Inter Chalet Noclegi na Słowacji only-apartments Noclegi na Słowacji Migoa Noclegi na Słowacji