Noclegi, domy i apartamenty na Słowacji

Porównano 15.261 dostępnych noclegów, znalezionych na 38 stronach rezerwacyjnych
Słowacja
Oszczędź nawet do 40%

Najlepsze Okazje na Słowacji

-40%
Dom ∙ 5 gości ∙ 2 sypialnie
Liptovská Anna, Powiat Żylina, Słowacja
od 171 zł 286 zł
Only-apartments
5,0
Zobacz ofertę
-25%
Dom ∙ 8 gości ∙ 4 sypialnie
Vlašky, Powiat Żylina, Słowacja
od 642 zł 856 zł
Casamundo
Zobacz ofertę
-36%
Dom ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Słowacja
od 272 zł 422 zł
Only-apartments
4,9
Zobacz ofertę

Sprawdź 15.264 najlepszych domów i apartamentów na Słowacji, znalezionych na 38 portalach partnerskich, takich jak Booking.com i ZenHotels.com. Porównywarka noclegów bezpośrednio analizuje wszystkie noclegi, umożliwiając oszczędność nawet 40%!

Polecane noclegi na Słowacji

Zarezerwuj nocleg na Słowacji: od 74 zł za noc

Dom ∙ 3 gości
Liptowski Mikułasz, Powiat Żylina, Słowacja
od 108 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Dom ∙ 3 gości
Slovenská Ľupča, Region Bańska Bystrzyca, Słowacja
od 252 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Dom ∙ 4 gości
Spišská Stará Ves, Powiat Preszów, Słowacja
od 112 zł
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Dom ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Prosiek, Powiat Żylina, Słowacja
od 71 zł
Airbnb
5,0
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Orawskie Podzamcze, Powiat Żylina, Słowacja
od 65 zł
Airbnb
5,0
Zobacz ofertę
Dom ∙ 2 gości
Bańska Szczawnica, Region Bańska Bystrzyca, Słowacja
od 73 zł
Airbnb
5,0
Zobacz ofertę
Dom ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Závadka nad Hronom, Region Bańska Bystrzyca, Słowacja
od 72 zł
Airbnb
5,0
Zobacz ofertę
Dom ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Słowacja
od 50 zł
Airbnb
5,0
Zobacz ofertę
Dom ∙ 2 gości
Słowacja
od 63 zł
Airbnb
5,0
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty z balkonem

Balkon/Patio
Dom ∙ 4 gości
Spišské Tomášovce, Kraj koszycki, Słowacja
od 228 zł
Booking.com
4,9
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Dom ∙ 4 gości
Beszeniowa, Powiat Żylina, Słowacja
od 207 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Dom ∙ 3 gości
Drienica, Powiat Preszów, Słowacja
od 212 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty przyjazne zwierzętom

Przyjazny zwierzętom
Dom ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Spiskie Podgrodzie, Powiat Preszów, Słowacja
od 151 zł
Booking.com
4,7
Zobacz ofertę
Przyjazny zwierzętom
Dom ∙ 2 gości
Pieszczany, Trnawa, Słowacja
od 146 zł
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Przyjazny zwierzętom
Dom ∙ 2 gości
Stará Turá, Powiat Trenczyn, Słowacja
od 146 zł
Booking.com
4,3
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Domy i apartamenty z basenem

Basen
Dom ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Dudince, Region Bańska Bystrzyca, Słowacja
od 237 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Basen
Dom ∙ 2 gości
Nová Baňa, Region Bańska Bystrzyca, Słowacja
od 172 zł
Booking.com
4,7
Zobacz ofertę
Basen
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Slovenská Ľupča, Region Bańska Bystrzyca, Słowacja
od 73 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Najczęściej wybierane udogodnienia na Słowacji

 • Internet (13.104)
 • Kuchnia (12.789)
 • TV (12.472)
 • Garaż (9.995)
 • Dla niepalących (9.805)
 • Balkon/Patio (8.083)
 • Ogród (6.741)
 • Mikrofalówka (6.183)
 • 1 zwierzę dozwolone (6.014)
 • Grill (5.868)
 • Pralka (5.043)
 • Basen (3.288)
Użytkownicy szukający noclegów przyjaznych zwierzętom, będą zadowoleni wybierając zakwaterowanie na Słowacji, gdyż dużo obiektów w tym miejscu akceptuje zwierzęta. Przyjazne zwierzętom obiekty noclegowe na Słowacji kosztują średnio 355 zł za noc. Możesz również znaleźć różne rodzaje zakwaterowania, jeśli preferujesz zostać w centrum miasta, gdyż kilka obiektów noclegowych w promieniu do 2 km od centrum miasta jest przyjazne zwierzętom.

Indeks cen i dostępności, Słowacja

Wykaz cen apartamentów i domów na Słowacji

Wykres przedstawia średnie ceny za wynajem na Słowacji na następne 12 miesięcy. W najbliższych 12 miesiącach, grudzień (22.12 - 29.12) jest okresem w którym noclegi wakacyjne są najdroższe. W listopadzie(30.11 - 7.12) ceny średnio wynoszą 331 zł za noc.

Informacja o dostępności apartamentów i domów na Słowacji

Nasz wykres pomoże Ci sprawdzić, które miesiące są najbardziej oblegane przez turystów na Słowacji. Najmniej dostępnych obiektów jest w grudniu(22.12 - 29.12). Turyści rzadziej odwiedzają Słowacja w marcu (30.03 - 6.04), więc tylko 15% ofert jest zarezerwowanych w tym miesiącu.

Noclegi na Słowacji

Malownicze góry i potężne zamki - domki letniskowe w Słowacji

Słowacja to kraj, który znany jest przede wszystkim z malowniczych gór i stoków narciarskich, zapewniających idealne warunki do zimowego wypoczynku. Jednak to nie wszystkie atrakcje, z których mogą korzystać podróżni odwiedzający tę bajkową krainę. Urlop w domku letniskowym w Słowacji to bardzo dobra okazja do obejrzenia wielu wyjątkowych zabytków i skosztowania rozpływających się w ustach przekąsek, ale także do wzięcia udziału w wyjątkowym festiwalu muzycznym.

Zobacz wszystkie oferty
Dojazd

Jak dotrzeć do Słowacji?

Urlopowicze zmierzający do kwater w Słowacji własnym samochodem, mają możliwość przekroczenia granicy między innymi w Chyżnem, które znajduje się przy trasie europejskiej E77. Podróżowanie autem po Słowacji nie wymaga żadnych dodatkowych dokumentów, poza zezwoleniem na kierowanie pojazdem, jeżeli nie jest się jego właścicielem. Korzystanie z autostrad i dróg ekspresowych na terenie Słowacji jest płatne w formie winiet.

Z Warszawy można dotrzeć bezpośrednio do Bratysławy, a czas trwania takiej podróży wynosi około 7 godzin. Podróż do Słowacji umożliwia także przedsiębiorstwo PKS oraz prywatni przewoźnicy, między innymi Polski Bus, który realizuje połączenia na trasie Warszawa-Bratysława oraz Katowice-Bratysława. Dojazd z dworca do domku letniskowego na Słowacji nie sprawia trudności, ze względu na dobrze rozwiniętą komunikację miejską. W Bratysławie kursują autobusy, tramwaje oraz trolejbusy, a co szczególnie ważne dla wielbicieli nocnego życia – nie brakuje tutaj linii nocnych.

Kulinaria

Serowe przysmaki i szeroki wybór piw

Wypoczynek w domku letniskowym w Słowacji to bardzo dobra okazja do spróbowania specjałów tutejszej kuchni. Słowacja jest krajem górskim, dlatego wśród tradycyjnych potraw znajduje się dużo serów oraz innych wyrobów mlecznych. Jednym ze słowackich smakołyków jest prażony ser, który zazwyczaj podaje się z frytkami i sosem tatarskim. Jest to specjalny gatunek sera, usmażony w panierce na głębokim tłuszczu.

Popularną słowacką przekąską są sery wędzone zawijanie, które można zakupić w każdym sklepie spożywczym. Zjada się je odrywając z serowej kulki kolejne paski. Do takiej przekąski doskonale pasuje słowackie piwo. Regionalne browary zapewniają szeroki wybór trunków, które stanowią bardzo dobry dodatek także do innych tradycyjnych potraw kuchni słowackiej.

Pogoda i klimat

Zróżnicowany klimat

Słowacja leży w umiarkowanej strefie klimatycznej. Warunki klimatyczne na nizinach i w pasmach górskich są różne. Urlopowicze, którzy lubią wypoczywać w cieple, powinni zdecydować się na nocleg w Słowacji południowo-zachodniej, na terenie Niziny Naddunajskiej. Średnia temperatura przekracza tutaj 10 °C.

W górach panuje bardziej wilgotny i chłodniejszy klimat, a najzimniejszą częścią Słowacji są Tatry, gdzie średnia temperatura wynosi nawet minus 3 °C. Najcieplejszym miesiącem jest tutaj lipiec, natomiast najchłodniejszym styczeń. Latem często zdarza się, że temperatura w ciągu dnia wynosi powyżej 30 °C, a zimą może spaść poniżej minus 20 °C.

Atrakcje turystyczne

Piękne zamki i wiejski skansen

W trakcie urlopu w domku letniskowym w Słowacji można zwiedzić wiele wspaniałych zamków, między innymi ten zlokalizowany w Orawie. Historia tej niepowtarzalnej budowli sięga połowy XII wieku. Pierwotnie zamek został zbudowany w stylu romańskim i gotyckim, ale późniejsze przebudowy nadały mu charakter renesansowy i neogotycki. Samochodem można dotrzeć na parking znajdujący się przy rzece, natomiast do samego zamku trzeba dotrzeć pieszo, co trwa około 10 minut.

Zamek jest siedzibą Muzeum Orawskiego, w którym można podziwiać wiele eksponatów, głównie z terenu Orawy. Na zwiedzających czeka ekspozycja historyczna, archeologiczna, przyrodnicza oraz etnograficzna. Niezapomnianych wrażeń dostarcza nocne zwiedzanie zamku, które jest połączone z takimi atrakcjami jak pokazy historyczne i spotkania z duchami.

Podczas pobytu w środkowej Słowacji warto odwiedzić Vlkolínec – malowniczą wieś wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, która obecnie stanowi część miasta Rużomberk. To miejsce, w którym znajduje się grupa 45 zabudowań typowych dla słowackiego budownictwa wiejskiego. Są one żywym skansenem architektury ludowej. Na szczególną uwagę zasługuje Dom Rolnika, którego wnętrze i wyposażenie wiernie odzwierciadlają życie dawnych mieszkańców wsi.

Lokalne wydarzenia

Wyjątkowe wydarzenie muzyczne

W lipcu wiele noclegów na Słowacji jest zajętych przez miłośników muzyki, którzy przybywają na organizowany tutaj festiwal Pohoda. Wydarzenie odbywa się w Trenczynie, mieście położonym w zachodniej Słowacji. To najważniejsza impreza muzyczna w tym kraju, a zarazem jeden z największych festiwali muzycznych w Europie Środkowej. Festiwal został zorganizowany po raz pierwszy w 1997 roku.

Pohoda to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ łączy pasjonatów różnych gatunków muzyki. W trakcie wydarzenia na trenczyńskim lotnisku gromadzi się ponad 25 000 osób. Oprócz licznych koncertów w trakcie festiwalu Pohoda organizowane są dyskusje o literaturze oraz spektakle teatralne. Wszyscy, którzy lubią dobrą muzykę i imprezy na świeżym powietrzu, powinni z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwować domek letniskowy w Słowacji, aby móc uczestniczyć w tym wyjątkowym festiwalu.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi na Słowacji Casamundo Noclegi na Słowacji Interhome Noclegi na Słowacji TripAdvisor Noclegi na Słowacji Novasol Noclegi na Słowacji edom Noclegi na Słowacji HomeAway Noclegi na Słowacji BookApart.com Noclegi na Słowacji Noclegowo.pl Noclegi na Słowacji 9flats.com Noclegi na Słowacji HouseTrip Noclegi na Słowacji Belvilla Noclegi na Słowacji DanCenter Noclegi na Słowacji IdoSell Booking Noclegi na Słowacji Holiday Home Noclegi na Słowacji Inter Chalet Noclegi na Słowacji Only-apartments Noclegi na Słowacji Migoa Noclegi na Słowacji

Zobacz inne popularne atrakcje

Popularne kierunki podróży

Sprawdź inne popularne miejsca na wakacje