Noclegi i apartamenty wakacyjne na Słowacji

Porównano 20.324 dostępnych noclegów, znalezionych na 37 stronach rezerwacyjnych
Słowacja
Oszczędź nawet do 42%

Najlepsze Okazje - na Słowacji

252 zł
od 188 zł
-25%
Apartament
4 1
Nowy Smokowiec, Powiat Preszów, Słowacja
Znalezione na
174 zł
od 102 zł
-42%
Dom
4 1
Martin, Powiat Żylina, Słowacja
Znalezione na
246 zł
od 178 zł
-28%
Dom
4 2
Liptowski Mikułasz, Powiat Żylina, Słowacja
Znalezione na

Polecane noclegi na Słowacji

Szukaj noclegów na Słowacji: od 64 zł za noc

od 93 zł
25 m² Apartament
7 1
Spiski Czwartek, Powiat Preszów, Słowacja
4,8
„Znakomity“ 37 Recenzji
Znalezione na Booking.com
od 64 zł
18 m² Pokój
2 2
Liptowski Mikułasz, Powiat Żylina, Słowacja
4,9
„Znakomity“ 171 Recenzji
Znalezione na Booking.com
od 128 zł
30 m² Pokój
5 2
Stara Leśna, Powiat Preszów, Słowacja
4,4
„Wybitny“ 95 Recenzji
Znalezione na Booking.com
od 85 zł
45 m² Apartament
5
Strečno, Powiat Żylina, Słowacja
4,8
„Znakomity“ 155 Recenzji
Znalezione na Booking.com
od 102 zł
40 m² Dom
6 1
Trávnica, Kraj nitrzański, Słowacja
4,4
„Wybitny“ 8 Recenzji
Znalezione na Booking.com
od 61 zł
12 m² Apartament
6 2
Rožňava, Kraj koszycki, Słowacja
4,7
„Znakomity“ 24 Recenzje
Znalezione na Booking.com
od 254 zł
50 m² Dom
7 2
Brezno, Region Bańska Bystrzyca, Słowacja
4,1
„Bardzo dobry“ 16 Recenzji
Znalezione na Booking.com
od 127 zł
40 m² Apartament
2
Liptowski Mikułasz, Powiat Żylina, Słowacja
4,8
„Znakomity“ 147 Recenzji
Znalezione na Booking.com
Zobacz wszystkie oferty

 Obiekty z balkonem

od 111 zł
25 m² Apartament
4 1
Sučany, Powiat Żylina, Słowacja
4,4
„Wybitny“ 23 Recenzje
Znalezione na Booking.com
od 195 zł
100 m² Dom
15 2
Hriňová, Detva, Słowacja
4,3
„Wybitny“ 29 Recenzji
Znalezione na Booking.com
od 44 zł
19 m² Pokój
3 1
Habówka, Powiat Żylina, Słowacja
4,4
„Wybitny“ 108 Recenzji
Znalezione na Booking.com
od 65 zł
18 m² Pokój
2 1
Bartošovce, Powiat Preszów, Słowacja
4,7
„Znakomity“ 9 Recenzji
Znalezione na Booking.com
Zobacz wszystkie oferty

 Domy i apartamenty z basenem

od 106 zł
Checkpoint Slovakia
5 2
Liptowski Mikułasz, Powiat Żylina, Słowacja
4,6
„Znakomity“ 16 Recenzji
Znalezione na Booking.com
od 110 zł
100 m² Apartament
4 2
Wielka Łomnica, Powiat Preszów, Słowacja
4,9
„Znakomity“ 210 Recenzji
Znalezione na Booking.com
od 212 zł
85 m² Apartament
6 1
Zuberzec, Powiat Żylina, Słowacja
4,9
„Znakomity“ 250 Recenzji
Znalezione na Booking.com
od 318 zł
100 m² Dom
7 2
Ľubeľa, Powiat Żylina, Słowacja
4,9
„Znakomity“ 33 Recenzje
Znalezione na Booking.com
Zobacz wszystkie oferty

 Domy i apartamenty z kominkiem

od 144 zł
50 m² Apartament
6 2
Maluziná, Powiat Żylina, Słowacja
4,6
„Znakomity“ 70 Recenzji
Znalezione na Booking.com
od 155 zł
75 m² Apartament
4 2
Stwoła, Powiat Preszów, Słowacja
4,7
„Znakomity“ 43 Recenzje
Znalezione na Booking.com
od 115 zł
20 m² Apartament
2
Beszeniowa, Powiat Żylina, Słowacja
4,6
„Znakomity“ 76 Recenzji
Znalezione na Booking.com
od 127 zł
40 m² Apartament
4 1
Nižný Sliač, Powiat Żylina, Słowacja
4,9
„Znakomity“ 39 Recenzji
Znalezione na Booking.com
Zobacz wszystkie oferty

Najczęściej wybierane udogodnienia na Słowacji

 • TV (9.649)
 • Internet (9.164)
 • Kuchnia (8.934)
 • Dla niepalących (8.395)
 • Garaż (8.165)
 • Balkon/Patio (6.899)
 • Mikrofalówka (5.657)
 • Ogród (5.378)
 • Grill (4.958)
 • Basen (3.238)
 • Z pupilem (2.901)
 • Kominek (2.666)

Indeks cen i dostępności, Słowacja

Wykaz cen apartamentów i domów na Słowacji

Wykres przedstawia średnie ceny za wynajem na Słowacji na następne 6 miesięcy. Najwięcej za nocleg na Słowacji trzeba zapłacić w grudniu (22.12 - 29.12). Ceny na Słowacji są niższe we wrześniu(22.09 - 29.09), kiedy średnio za noc trzeba zapłacić 146 zł.

Informacja o dostępności apartamentów i domów na Słowacji

Wykres przedstawia tygodniową ilość rezerwacji na Słowacji na następne 6 miesięcy. Znalezienie pokoju może być trudne w kwietniu(6.04 - 13.04), kiedy wskaźnik rezerwacji jest na poziomie 96%. Natomiast, najniższa liczba rezerwacji przypada na w maju(26.05 - 2.06).

Malownicze góry i potężne zamki - domki letniskowe w Słowacji

Słowacja to kraj, który znany jest przede wszystkim z malowniczych gór i stoków narciarskich, zapewniających idealne warunki do zimowego wypoczynku. Jednak to nie wszystkie atrakcje, z których mogą korzystać podróżni odwiedzający tę bajkową krainę. Urlop w domku letniskowym w Słowacji to bardzo dobra okazja do obejrzenia wielu wyjątkowych zabytków i skosztowania rozpływających się w ustach przekąsek, ale także do wzięcia udziału w wyjątkowym festiwalu muzycznym.

Zobacz wszystkie oferty
Dojazd

Jak dotrzeć do Słowacji?

Urlopowicze zmierzający do kwater w Słowacji własnym samochodem, mają możliwość przekroczenia granicy między innymi w Chyżnem, które znajduje się przy trasie europejskiej E77. Podróżowanie autem po Słowacji nie wymaga żadnych dodatkowych dokumentów, poza zezwoleniem na kierowanie pojazdem, jeżeli nie jest się jego właścicielem. Korzystanie z autostrad i dróg ekspresowych na terenie Słowacji jest płatne w formie winiet.

Z Warszawy można dotrzeć bezpośrednio do Bratysławy, a czas trwania takiej podróży wynosi około 7 godzin. Podróż do Słowacji umożliwia także przedsiębiorstwo PKS oraz prywatni przewoźnicy, między innymi Polski Bus, który realizuje połączenia na trasie Warszawa-Bratysława oraz Katowice-Bratysława. Dojazd z dworca do domku letniskowego na Słowacji nie sprawia trudności, ze względu na dobrze rozwiniętą komunikację miejską. W Bratysławie kursują autobusy, tramwaje oraz trolejbusy, a co szczególnie ważne dla wielbicieli nocnego życia – nie brakuje tutaj linii nocnych.

Kulinaria

Serowe przysmaki i szeroki wybór piw

Wypoczynek w domku letniskowym w Słowacji to bardzo dobra okazja do spróbowania specjałów tutejszej kuchni. Słowacja jest krajem górskim, dlatego wśród tradycyjnych potraw znajduje się dużo serów oraz innych wyrobów mlecznych. Jednym ze słowackich smakołyków jest prażony ser, który zazwyczaj podaje się z frytkami i sosem tatarskim. Jest to specjalny gatunek sera, usmażony w panierce na głębokim tłuszczu.

Popularną słowacką przekąską są sery wędzone zawijanie, które można zakupić w każdym sklepie spożywczym. Zjada się je odrywając z serowej kulki kolejne paski. Do takiej przekąski doskonale pasuje słowackie piwo. Regionalne browary zapewniają szeroki wybór trunków, które stanowią bardzo dobry dodatek także do innych tradycyjnych potraw kuchni słowackiej.

Pogoda i klimat

Zróżnicowany klimat

Słowacja leży w umiarkowanej strefie klimatycznej. Warunki klimatyczne na nizinach i w pasmach górskich są różne. Urlopowicze, którzy lubią wypoczywać w cieple, powinni zdecydować się na nocleg w Słowacji południowo-zachodniej, na terenie Niziny Naddunajskiej. Średnia temperatura przekracza tutaj 10 °C.

W górach panuje bardziej wilgotny i chłodniejszy klimat, a najzimniejszą częścią Słowacji są Tatry, gdzie średnia temperatura wynosi nawet minus 3 °C. Najcieplejszym miesiącem jest tutaj lipiec, natomiast najchłodniejszym styczeń. Latem często zdarza się, że temperatura w ciągu dnia wynosi powyżej 30 °C, a zimą może spaść poniżej minus 20 °C.

Atrakcje turystyczne

Piękne zamki i wiejski skansen

W trakcie urlopu w domku letniskowym w Słowacji można zwiedzić wiele wspaniałych zamków, między innymi ten zlokalizowany w Orawie. Historia tej niepowtarzalnej budowli sięga połowy XII wieku. Pierwotnie zamek został zbudowany w stylu romańskim i gotyckim, ale późniejsze przebudowy nadały mu charakter renesansowy i neogotycki. Samochodem można dotrzeć na parking znajdujący się przy rzece, natomiast do samego zamku trzeba dotrzeć pieszo, co trwa około 10 minut.

Zamek jest siedzibą Muzeum Orawskiego, w którym można podziwiać wiele eksponatów, głównie z terenu Orawy. Na zwiedzających czeka ekspozycja historyczna, archeologiczna, przyrodnicza oraz etnograficzna. Niezapomnianych wrażeń dostarcza nocne zwiedzanie zamku, które jest połączone z takimi atrakcjami jak pokazy historyczne i spotkania z duchami.

Podczas pobytu w środkowej Słowacji warto odwiedzić Vlkolínec – malowniczą wieś wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, która obecnie stanowi część miasta Rużomberk. To miejsce, w którym znajduje się grupa 45 zabudowań typowych dla słowackiego budownictwa wiejskiego. Są one żywym skansenem architektury ludowej. Na szczególną uwagę zasługuje Dom Rolnika, którego wnętrze i wyposażenie wiernie odzwierciadlają życie dawnych mieszkańców wsi.

Lokalne wydarzenia

Wyjątkowe wydarzenie muzyczne

W lipcu wiele noclegów na Słowacji jest zajętych przez miłośników muzyki, którzy przybywają na organizowany tutaj festiwal Pohoda. Wydarzenie odbywa się w Trenczynie, mieście położonym w zachodniej Słowacji. To najważniejsza impreza muzyczna w tym kraju, a zarazem jeden z największych festiwali muzycznych w Europie Środkowej. Festiwal został zorganizowany po raz pierwszy w 1997 roku.

Pohoda to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ łączy pasjonatów różnych gatunków muzyki. W trakcie wydarzenia na trenczyńskim lotnisku gromadzi się ponad 25 000 osób. Oprócz licznych koncertów w trakcie festiwalu Pohoda organizowane są dyskusje o literaturze oraz spektakle teatralne. Wszyscy, którzy lubią dobrą muzykę i imprezy na świeżym powietrzu, powinni z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwować domek letniskowy w Słowacji, aby móc uczestniczyć w tym wyjątkowym festiwalu.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi na Słowacji Casamundo Noclegi na Słowacji Interhome Noclegi na Słowacji TripAdvisor Noclegi na Słowacji Novasol Noclegi na Słowacji Wimdu Noclegi na Słowacji edom Noclegi na Słowacji HomeAway Noclegi na Słowacji BookApart.com Noclegi na Słowacji Noclegowo.pl Noclegi na Słowacji 9flats.com Noclegi na Słowacji HouseTrip Noclegi na Słowacji Belvilla Noclegi na Słowacji DanCenter Noclegi na Słowacji IdoSell Booking Noclegi na Słowacji Holiday Home Noclegi na Słowacji Inter Chalet Noclegi na Słowacji only-apartments Noclegi na Słowacji Migoa Noclegi na Słowacji

Słowacja - Podróżnicze Inspiracje

Popularne kierunki podróży

Sprawdź inne popularne miejsca na wakacje