Noclegi i apartamenty wakacyjne Siedlce

Porównano 34 dostępnych noclegów, znalezionych na 7 stronach rezerwacyjnych
Siedlce

Najczęściej wybierane udogodnienia w Siedlcach

 • Internet (24)
 • Garaż (23)
 • Dla niepalących (16)
 • Ogród (13)
 • TV (13)
 • Przyjazny zwierzętom (12)
 • Klimatyzacja (12)
 • Balkon/Patio (11)
 • Pralka (8)
 • Kuchnia (6)
 • Grill (5)
 • Bez barier (5)

Pogoda w Siedlcach


-5°

-3°

-1°
14°
20°
23°
12°
26°
15°
25°
14°
20°
10°
13°


-2°
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Sprawdź wykres pogodowy w Siedlcach. Lipiec jest najgorętszym miesiącem w Siedlcach ze średnią temperaturą 26°. Natomiast, wzrostu temperatur nie można spodziewać się w styczniu, kiedy średnie temperatury zazwyczaj wahają się w okolicach -5°. Styczeń jest najbardziej deszczowym miesiącem roku. Powinieneś go unikać jeśli zależy Ci na ładnej pogodzie.

Siedlce – komfortowe noclegi na Mazowszu

Siedlce pojawiają się w przekazach z połowy XV wieku, jako Siedlecz. Wtenczas miejscowość wchodziła w skład małopolskiej ziemi łukowskiej w województwie sandomierskim. W późniejszych latach znalazła się w obszarze województwa lubelskiego a obecnie to ważny ośrodek miejski na Południowym Podlasiu. Miasto przeżywało dynamiczny rozwój do połowy XVII wieku, o czym można przekonać się, wybierając noclegi w mieszkaniach wakacyjnych lub korzystając z zacisznych agroturystyk.

Zobacz wszystkie oferty
Kultura i sztuka

Siedlce – mazowieckie miasto z kulturalną duszą

Noclegi w Siedlcach to dobra okazja na kulturalny wypoczynek. Miasto nie należy do największych, ale prężnie rozwija imprezy cykliczne w swojej okolicy. A te urozmaicają czas zarówno mieszkańcom, jak i gościom Siedlec. Miłośnicy motoryzacji nie zawiodą się podczas zlotu zabytkowych pojazdów – Mrowisko. Miasto zainteresuje też miłośników muzyki. W Siedlcach prężnie działa Centrum Kultury i Sztuki oraz Miejski Ośrodek Kultury, które organizują cykliczne festiwale i pokazy folklorystyczne. W trakcie wypoczynku w Siedlcach nie można też pominąć Galerii Sztuki Współczesnej Widzimisię.

Wycieczki w pobliżu

Siedlce – dobry pomysł na aktywny wypoczynek na Mazowszu

W sezonie letnim warto odwiedzić siedlecki Zalew nad Muchawką, który oferuje bezpieczny wypoczynek i zabawę dla całej rodziny. Tutejsze agroturystyki i mieszkania wakacyjne znajdują się też w niedalekiej odległości od miejscowości Liw i słynnej twierdzy nad rzeką Liwiec.

Miłośnicy historii i średniowiecznego rynsztunku mogą w sezonie letnim podziwiać pokazy walk rycerskich, które organizowane są w ruinach twierdzy. Imprezie towarzyszą konkursy i pokazy, a mniej aktywni odnajdą radość w degustacji napitków na bazie miodu, przygotowanych według tradycyjnych, lokalnych receptur.

Zwiedzanie i atrakcje w Siedlcach

Siedlce – Niewielkie miasto z wieloma atrakcjami

Muzeum Regionalne w Siedlcach

Muzeum znajduje się w centralnym punkcie miasta – w ratuszu miejskim na Rynku. Interesująca ekspozycja pozwala zwiedzającym na bliższe przyjrzenie się historii i kulturze miejscowych Polaków oraz zgłębia dzieje prehistoryczne regionu. Jednym z eksponatów są fragmenty niemieckiej rakiety V2.

Muzeum Diecezjalne w Siedlcach

Muzeum powstało w 1918 roku na mocy bulli papieskiej Benedykta XV, która wskrzesiła Diecezję Janowską. Sześć lat później siedzibę przeniesiono do Siedlec. Wśród wielu cennych eksponatów Muzeum Diecezjalnego podziwiać można jedyny w Polsce obraz El Greca – Ekstaza św. Franciszka.

Pałac Ogińskich w Siedlcach

Zespół pałacowo-ogrodowy wybudowany przez Kazimierza Czartoryskiego i w późniejszych latach poddany gruntownej przebudowie przez jego syna Michała. Pierwotnie dwór był drewniany. Murowany gmach powstał przed 1730 rokiem w miejscu wcześniejszego dworu drewnianego. Do tutejszych atrakcji należy zielony park – świadectwo wielkości rodu Czartoryskich.

Park Aleksandria

Stanowi integralną część zespołu pałacowo-parkowego Pałacu Ogińskich. Rodzinne spacery w cieniu dwustuletnich drzew uprzyjemnia oranżeria, zanurzone w zieleni altany i teatr letni. Park przyjazny rodzinnym spacerom. Można tu z powodzeniem odnaleźć spokój i wyciszenie.

Pomnik Tadeusza Kościuszki

Pomnik wzniesiony na Skwerze Kościuszki w 1917 roku, w setną rocznicę śmierci wybitnego polskiego dowódcy, generała i namiestnika insurekcji kościuszkowskiej. Statua znajduje się przed gmachem ratusza w centrum miasta i powstała dla upamiętnienia świetności i zasług generała.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Siedlcach Casamundo Noclegi w Siedlcach Interhome Noclegi w Siedlcach TripAdvisor Noclegi w Siedlcach Novasol Noclegi w Siedlcach Wimdu Noclegi w Siedlcach edom Noclegi w Siedlcach HomeAway Noclegi w Siedlcach BookApart.com Noclegi w Siedlcach Noclegowo.pl Noclegi w Siedlcach 9flats.com Noclegi w Siedlcach HouseTrip Noclegi w Siedlcach Belvilla Noclegi w Siedlcach DanCenter Noclegi w Siedlcach IdoSell Booking Noclegi w Siedlcach Holiday Home Noclegi w Siedlcach Inter Chalet Noclegi w Siedlcach only-apartments Noclegi w Siedlcach Migoa Noclegi w Siedlcach

Więcej miejscowości w okolicy