Noclegi i apartamenty w Sandomierzu

Porównano 140 dostępnych noclegów, znalezione na 4 stronach rezerwacyjnych
Sandomierz
Dowolne daty
2 gości

140 niesamowitych domów wakacyjnych i apartamentów z 4 portali partnerskich możesz porównać w Sandomierzu w cenie od 92 zł za noc. HomeToGo w kilka sekund porównuje dostępne obiekty, abyś mógł oszczędzić nawet 10%!

Polecane noclegi w Sandomierzu

Zarezerwuj nocleg w Sandomierzu: od 92 zł za noc

Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Sandomierz, Sandomierz, Polska
od 161 zł
Expedia
4,5
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Sandomierz, Sandomierz, Polska
od 174 zł
Airbnb
5,0
Zobacz ofertę
Przyczepa kempingowa ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Sandomierz, Sandomierz, Polska
od 147 zł
Airbnb
4,8
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 5 gości ∙ 2 sypialnie
Sandomierz, Sandomierz, Polska
od 193 zł
Airbnb
4,9
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Sandomierz, Sandomierz, Polska
od 261 zł
HomeToGo
4,4
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Sandomierz, Sandomierz, Polska
od 243 zł
HomeToGo
4,4
Zobacz ofertę
Pokój ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Sandomierz, Sandomierz, Polska
od 129 zł
Airbnb
5,0
Zobacz ofertę
Pokój ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Sandomierz, Sandomierz, Polska
od 166 zł
Airbnb
4,4
Zobacz ofertę
Pokój ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Sandomierz, Sandomierz, Polska
od 92 zł
Airbnb
5,0
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty przyjazne zwierzętom

Przyjazny zwierzętom
Domek letniskowy ∙ 5 gości ∙ 1 sypialnia
Sandomierz, Sandomierz, Polska
od 270 zł
Airbnb
4,9
Zobacz ofertę
Przyjazny zwierzętom
Dom wiejski ∙ 6 gości ∙ 2 sypialnie
Sandomierz, Sandomierz, Polska
od 247 zł
Airbnb
5,0
Zobacz ofertę
Przyjazny zwierzętom
Pokój ∙ 6 gości ∙ 3 sypialnie
Sandomierz, Sandomierz, Polska
od 270 zł
Airbnb
4,7
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Najczęściej wybierane udogodnienia w Sandomierzu

 • Garaż (154)
 • Internet (151)
 • TV (143)
 • Dla niepalących (123)
 • Kuchnia (116)
 • Balkon/Patio (92)
 • Ogród (69)
 • Grill (65)
 • Mikrofalówka (50)
 • Klimatyzacja (48)
 • Zwierzę dozwolone (48)
 • Pralka (46)

Wypoczynek w Sandomierzu to świetne rozwiązanie dla posiadaczy psów, ponieważ duża liczba obiektów w Sandomierzu akceptuje psy. Najbardziej przyjaznym zwierzętom rodzajem zakwaterowania w Sandomierzu są apartamenty. Dodatkowo, ich przeciętna cena to 233 zł za noc. Jeśli poszukujesz lokalizacji w centrum, kilka przyjaznych zwierzętom obiektów znajduje się mniej niż 2 km od centrum miasta.

Pogoda i klimat w Sandomierzu


-4°

-4°

-1°
15°
20°
23°
12°
26°
14°
25°
13°
20°
13°


-2°
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Sprawdź nasz wykres pogodowy by wybrać najbardziej odpowiedni miesiąc na swoje wakacje. W najbliższych 6 miesiącach, lipiec będzie miesiącem z najwyższymi temperaturami. Natomiast, styczeń jest najchłodniejszym miesiącem w Sandomierzu z temperaturami poniżej -4°. Najbardziej deszczowym miesiącem roku jest styczeń. Natomiast najmniejszych opadów deszczu można spodziewać się w sierpniu.

Noclegi na twoje wakacje w Sandomierzu

W Sandomierzu, apartamenty są najbardziej dostępnym noclegiem. W dodatku, te obiekty noclegowe zazwyczaj mają 44 m² i kosztują 233 zł za noc. Warto również wiedzieć, że ten typ obiektów noclegowych jest idealnym wyborem dla rodzin i grup, gdyż w większości apartamenty mogą ugościć 4 gości. Możesz również porównać inne obiekty noclegowe w Sandomierzu. Na przykład prywatne pokoje to kolejny typowy typ zakwaterowania tutaj z liczbą ofert na poziomie 50. Nasze dane ujawniają, że przeciętna cena noclegu typu: prywatne pokoje wynosi 165 zł za noc za przestrzeń o powierzchni 18 m².

Nocleg w Sandomierzu dla pasjonatów historii i urokliwych zakątków

Położony w województwie świętokrzyskim Sandomierz jest niewielkim miastem, jednak ma za sobą długą i wspaniałą historię. Będąc tutaj można obejrzeć wiele pamiątek pochodzących z czasów, gdy Sandomierz był jednym z najważniejszych ośrodków w Polsce, a także udać się na wyjątkowy spacer.

Zobacz wszystkie oferty
Jakie są najlepsze miejsca, aby poznać lokalną kulturę i sztukę w Sandomierzu?

Muzea w Sandomierzu, które warto odwiedzić

Muzeum Okręgowe

Podczas wizyty w Sandomierzu warto odwiedzić Muzeum Okręgowe, którego siedzibą jest tutejszy zamek. Jedną z jego części jest Dział Archeologiczny, w którym przechowywane są zabytki pochodzące z wykopalisk prowadzonych w mieście i jego okolicach. W Dziale Sztuki można podziwiać działa między innymi Józefa Czajkowskiego, Olgi Poznańskiej i Jacka Malczewskiego.

Muzeum Diecezjalne w Domu Długosza

Kolejne ciekawe miejsce to Muzeum Diecezjalne w Domu Długosza. Instytucja zajmuje się gromadzeniem dzieł sztuki sakralnej. W jednej z sal można obejrzeć wyroby tekstylne, takie jak ornaty, dalmatyki, stuły i welony kielichowe. Najstarsze ornaty pochodzą z XV w. i zostały uszyte z tkanin włoskich.

Spośród pozostałych eksponatów na szczególną uwagę zasługuje obraz Łukasza Cranacha Starszego Matka Boska z Dzieciątkiem i św. Katarzyną Aleksandryjską oraz romańska figura Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus. Warto przyjrzeć się także kolekcji portretów trumiennych oraz Bibliotece Ksiąg Drzewnych z XIX.

Jakie są najciekawsze lokalne atrakcje w Sandomierzu?

Nietypowe atrakcje Sandomierza

Goście wypoczywający w apartamencie w Sandomierzu mogą wybrać się na wędrówkę wąwozami lessowymi, na przykład Wąwozem Królowej Jadwigi, który rozdziela dwa wzgórza: Świętojakubskie i Świętopawelskie. Jego ściany osiągają wysokość do 10 m. Zbocza porośnięte są drzewami i krzewami.

Niezapomnianych wrażeń dostarcza także spacer trasą podziemną i zwiedzanie mieszczących się tutaj lochów. Wejście do podziemi zlokalizowane jest w kamienicy Oleśnickich, usytuowanej przy Rynku. Ich historia sięga XIV w. Korytarze zostały zbudowane przez sandomierskich kupców, którzy składowali tu swoje towary.

Odcinek dla zwiedzających ma długość 470 m i znajduje się na głębokości 12 m. Zwiedzanie odbywa się w grupach, którym towarzyszy przewodnik. W trakcie wędrówki można posłuchać historii i legend związanych z tym tajemniczym miejscem. Podziemia to jedna z wielu atrakcji, z powodu których warto zarezerwować noclegi w Sandomierzu i spędzić tu wspaniały urlop.

Jakie są najlepsze atrakcje w Sandomierzu?

5 miejsc w Sandomierzu, które warto odwiedzić

1. Bazylika Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Zbudowana w XVI w. świątynia zachwyca bogatym barokowo-rokokowym wnętrzem. Można w niej podziwiać między innymi bizantyjsko-ruskie freski z XV stulecia.

2. Rynek w Sandomierzu

Sandomierski rynek otoczony jest przez zabytkowe budynki, kawiarnie i sklepy z pamiątkami. Najważniejszą znajdującą się tutaj budowlą jest jednak Ratusz, który mieści się prawie na samym środku placu.

3. Ratusz w Sandomierzu

Historia Ratusza sięga XIV w. Pierwotnie była to budowla gotycka, ale późniejsze przebudowy nadały mu styl renesansowy.

4. Brama Opatowska

Wchodząca do kompleksu murów obronnych brama została zbudowana w XIV w. przez króla Kazimierza Wielkiego, a w XVI w. zwieńczono ją renesansową attyką. Ze szczytu budowli można podziwiać panoramę Sandomierza.

5. Ucho Igielne

Jedyna zachowana furta sandomierskich murów obronnych nazywana jest także Furtą Dominikańską. Pierwsza nazwa została nadana ze względu na kształt, który przypomina właśnie otwór w igle.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Sandomierzu Casamundo Noclegi w Sandomierzu Interhome Noclegi w Sandomierzu Airbnb Noclegi w Sandomierzu TripAdvisor Noclegi w Sandomierzu Novasol Noclegi w Sandomierzu edom Noclegi w Sandomierzu HomeAway Noclegi w Sandomierzu BookApart.com Noclegi w Sandomierzu Noclegowo.pl Noclegi w Sandomierzu 9flats.com Noclegi w Sandomierzu HouseTrip Noclegi w Sandomierzu Belvilla Noclegi w Sandomierzu DanCenter Noclegi w Sandomierzu IdoSell Booking Noclegi w Sandomierzu Holiday Home Noclegi w Sandomierzu Inter Chalet Noclegi w Sandomierzu Only-apartments Noclegi w Sandomierzu Migoa Noclegi w Sandomierzu

Więcej miejscowości w okolicy

image-tag