Weekend w Rzymie

Rzym

Weekend w Rzymie: Nasze rekomendacje

Bed & Breakfast ∙ 2 gości
Rione XXII Prati, Municipio I, Rzym
od 263 zł
Booking.com
4,2
Zobacz ofertę
Pokój ∙ 2 gości
Rione I Monti, Municipio I, Rzym
od 280 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Pokój ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Quartiere XXIX Ponte Mammolo, Municipio IV, Rzym
od 139 zł
Wimdu
4,8
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Quartiere XIII Aurelio, Municipio XIII, Rzym
od 170 zł
Feries
5,0
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Quartiere VII Prenestino Labicano, Rzym, Włochy
od 343 zł
Feries
5,0
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 2 sypialnie
Quartiere XIV Trionfale, Municipio XIV, Rzym
od 248 zł
Feries
5,0
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 2 sypialnie
Quartiere XXVII Primavalle, Municipio XIV, Rzym
od 286 zł
Feries
5,0
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 2 sypialnie
Quartiere VII Prenestino Labicano, Rzym, Włochy
od 230 zł
Feries
5,0
Zobacz ofertę
Weekend w Rzymie

Fenomenalny wypoczynek i bezmiar atrakcji, czyli weekend w Rzymie

Rzym oferuje odwiedzającym wrażenia i przeżycia, jakich próżno szukać w innych miastach. Znajdują się tu bowiem między innymi niezwykłe cuda architektury antycznej, średniowiecznej, czy barokowej. Ponadto, to właśnie tu leży Stolica Apostolska, czyli Watykan, który stanowi cel pielgrzymek dla wielu gości z całego świata. Jednocześnie weekend w Rzymie to także okazja do świetnej zabawy dla całej rodziny lub wymarzone miejsce na romantyczne chwile tylko we dwoje.

Perły i skarby "Wiecznego Miasta"

Rzymska metropolia to prawdziwa gratka dla miłośników historii i zwiedzania. Symbolem miasta jest niewątpliwie majestatyczne antyczne Koloseum, czyli Amfiteatr Flawiuszy, który do dziś wzbudza zachwyt odwiedzających. Kolejnym wspaniałym zabytkiem z czasów Cesarstwa Rzymskiego jest Forum Romanum — najstarszy plac w Rzymie.

Wśród zabytków sakralnych warto, oprócz słynnej Bazyliki i Placu św. Piotra, zwrócić szczególną uwagę na bazylikę San Clemente. Z zewnątrz wydaje się całkiem niepozorna, ale jej wnętrze oszałamia przepychem zdobień i fresków, a niezwykłe trzypoziomowe podziemia kryją kolejne niespodzianki.

Rzym to też miasto pałaców, zamków i fontann. Największa i najpiękniejsza jest barokowa Fonntanna di Trevi, a jeśli wrzuci się do niej drobniaki to ponoć, jeśli wierzyć legendzie, można liczyć na powrót do Rzymu w przyszłości.

Odpoczynek na łonie natury i rozrywka dla całej rodziny

Weekend w Rzymie to kalejdoskop fantastycznych atrakcji. Rodziny z dziećmi z pewnością docenią tutejsze liczne akwaparki, parki rozrywki oraz wspaniałe zoo zlokalizowane w sercu bajecznego parku Villi Borghese. W odległości zaś około 20 kilometrów cieszyć się można złotym piaskiem i kąpielami w Morzu Tyrreńskim.

Zakochani mają zaś w Rzymie swój most miłości, a do romantycznych przeżyć należy też rejs po Tybrze oraz lot widokowy nad miastem. Z kolei ukojenie ciału i zmysłom przyniesie wizyta w termalnych źródłach w pobliskim Viterbo.

City break Rzym to także coś dla fanów adrenaliny. W leżącej nieopodal miejscowości Rocca Massima można poszybować na linie rozpiętej ponad dwoma wzgórzami. Podobnych emocji dostarczy też przejażdżka na diabelskim kole w rzymskim parku Luneur.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Rzymie Casamundo Noclegi w Rzymie Interhome Noclegi w Rzymie TripAdvisor Noclegi w Rzymie Novasol Noclegi w Rzymie Wimdu Noclegi w Rzymie edom Noclegi w Rzymie HomeAway Noclegi w Rzymie BookApart.com Noclegi w Rzymie Noclegowo.pl Noclegi w Rzymie 9flats.com Noclegi w Rzymie HouseTrip Noclegi w Rzymie Belvilla Noclegi w Rzymie DanCenter Noclegi w Rzymie IdoSell Booking Noclegi w Rzymie Holiday Home Noclegi w Rzymie Inter Chalet Noclegi w Rzymie only-apartments Noclegi w Rzymie Migoa Noclegi w Rzymie