Noclegi, apartamenty i campingi w Rzymie

Porównano 54.083 dostępnych noclegów, znalezionych na 58 stronach rezerwacyjnych
Rzym
Oszczędź nawet do 40%

Najlepsze Okazje - w Rzymie

-19%
np. 14.07 - 21.07
Apartament ∙ 2 gości
Rione VII Regola, Municipio I, Rzym
od 489 zł 607 zł
Muchosol
Zobacz ofertę
-40%
np. 7.07 - 14.07
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Rione XIX Celio, Municipio I, Rzym
od 394 zł 656 zł
Rentals in Rome
4,8
Zobacz ofertę
-23%
np. 21.07 - 28.07
Apartament ∙ 6 gości ∙ 3 sypialnie
Zatybrze, Municipio I, Rzym
od 927 zł 1.203 zł
Muchosol
Zobacz ofertę

Polecane noclegi w Rzymie

Szukaj noclegów w Rzymie: od 109 zł za noc

Dom ∙ 4 gości
Rione XVIII Castro Pretorio, Rzym, Włochy
Sprawdź cenę
synthetic
4,5
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 8 gości
Quartiere VIII Tuscolano, Municipio VII, Rzym
od 432 zł
Hostelworld
5,0
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 8 gości
Zatybrze, Municipio I, Rzym
od 286 zł
Hostelworld
5,0
Zobacz ofertę
Pokój ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Zatybrze, Municipio I, Rzym
od 329 zł
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Pokój ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Quartiere IX Appio Latino, Municipio VIII, Rzym
od 272 zł
Booking.com
4,3
Zobacz ofertę
Pokój ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Quartiere VIII Tuscolano, Municipio VII, Rzym
od 179 zł
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Pokój ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Quartiere IX Appio Latino, Municipio VIII, Rzym
od 152 zł
Booking.com
4,1
Zobacz ofertę
Pokój ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Quartiere VII Prenestino Labicano, Rzym, Włochy
od 186 zł
Booking.com
4,2
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

  Obiekty z balkonem

Apartament ∙ 8 gości ∙ 3 sypialnie
Quartiere XII Gianicolense, Municipio XII, Rzym
od 773 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Pokój ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Quartiere XXVII Primavalle, Municipio XIV, Rzym
od 178 zł
Booking.com
4,3
Zobacz ofertę
Pokój ∙ 2 gości ∙ 2 sypialnie
Quartiere XIV Trionfale, Municipio XIV, Rzym
od 230 zł
Booking.com
4,2
Zobacz ofertę
Pokój ∙ 3 gości ∙ 3 sypialnie
Quartiere XIV Trionfale, Municipio XIV, Rzym
od 202 zł
Booking.com
4,2
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

  Obiekty przyjazne zwierzętom

Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Rione XX Testaccio, Municipio I, Rzym
od 360 zł
your.rentals
5,0
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Zatybrze, Municipio I, Rzym
od 373 zł
Waytostay
4,6
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 3 gości
Zatybrze, Municipio I, Rzym
od 415 zł
Waytostay
4,4
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

  Domy i apartamenty z basenem

Apartament ∙ 10 gości ∙ 1 sypialnia
Municipio Roma IX, Rzym, Włochy
od 143 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Dom ∙ 3 gości ∙ 2 sypialnie
Municipio XV, Rzym, Włochy
od 217 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Municipio Roma X, Rzym, Włochy
od 260 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 5 gości ∙ 2 sypialnie
Rzym, Lacjum, Włochy
od 215 zł
Booking.com
4,3
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Najczęściej wybierane udogodnienia w Rzymie

 • TV (35.032)
 • Internet (34.538)
 • Klimatyzacja (32.789)
 • Kuchnia (28.367)
 • Dla niepalących (28.366)
 • Pralka (21.024)
 • Mikrofalówka (14.856)
 • Balkon/Patio (13.108)
 • Bez pupila (12.501)
 • Garaż (10.357)
 • Zmywarka (9.950)
 • Przyjazny zwierzętom (2.876)

Indeks cen i dostępności, Rzym

Wykaz cen apartamentów i domów w Rzymie

Wykres przedstawia średnie ceny za wynajem w Rzymie na następne 12 miesięcy. Ceny za nocleg osiągają najwyższy poziom w grudniu (22.12 - 29.12). Cena za noc w Rzymie w tym miesiącu wynosi średnio 584 zł. Natomiast, w marcu(2.03 - 9.03), ceny maleją średnio do 515 zł za noc.

Informacja o dostępności apartamentów i domów w Rzymie

Wykres przedstawia procent dostępnych obiektów wakacyjnych w Rzymie. Rzym najczęściej odwiedzany jest w czerwcu(maxBookedRange%), kiedy 54% obiektów jest zajętych. Z drugiej strony, październik (27.10 - 3.11) cechuje się najwyższą liczbą dostępnych ofert.

Pogoda w Rzymie

13°
14°
17°
21°
10°
24°
14°
29°
18°
31°
21°
32°
20°
28°
16°
23°
13°
18°
14°
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Powyżej przedstawiony jest nasz wykres z pogodą na cały rok. Sierpień jest najcieplejszym miesiącem w roku w Rzymie ze średnimi temperaturami na poziomie 32°. Styczeń jest najchłodniejszym miesiącem, ze średnią minimalną temperaturą na poziomie 3°. Sierpień jest miesiącem z najładniejszą pogodą, w którym jest tylko 3 dni deszczowych.

Zarezerwuj apartament w Rzymie i spokojnie zwiedzaj Wieczne Miasto

Przepiękne serce Włoch to popularny cel wakacyjnych podróży, urokliwie położony na siedmiu wzgórzach. Rzym, nazywany Wiecznym Miastem albo stolicą świata, przepełniony jest zabytkami z czasów starożytnych i wieków średnich. Miłośnicy sztuki wynajmują mieszkania wakacyjne w Rzymie, aby podziwiać bogate zbiory tutejszych muzeów. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających?

Zobacz wszystkie oferty
Dojazd

Jak dotrzeć?

Warto zaplanować kilka noclegów w Rzymie i poświęcić nieco czasu na odkrywanie jego uroków. Jak najszybciej dotrzeć do Rzymu?

Dystans z Warszawy do Rzymu to w linii prostej 1318 km, długość drogi wynosi już jednak prawie 1800 km. Trasę z Polski do Wiecznego Miasta najłatwiej i najszybciej pokonać samolotem, jeżeli wolisz jednak dojechać autem, wybierz trasę międzynarodową.

Ruch lotniczy w Wiecznym Mieście obsługują aż cztery lotniska, przy czym większość połączeń widnieje na tablicy odlotów i przylotów na lotniskach Rzym-Ciampino (około 15 km od centrum miasta) i Rzym-Fiumicino (około 30 km od śródmieścia włoskiej stolicy). Częstotliwość lotów z Polski do Rzymu zwiększa się w sezonie letnim. Do Wiecznego Miasta dolecisz m.in. z Poznania, Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Decydując się na podróż własnym autem, najłatwiej dotrzeć do Rzymu, korzystając z trasy europejskiej E45. Droga prowadzi z Finlandii przez Szwecję, Danię, Niemcy i Austrię na włoską Sycylię, na Półwyspie Apenińskim przebiega również przez Rzym.

Kulinaria

Rzymskie specjały – wakacje z włoską kuchnią w tle

Wynajęcie apartamentu w Rzymie to również nie lada gratka dla prawdziwych smakoszy. Włochy słyną z pysznej, pachnącej i sycącej kuchni, w której najważniejszymi składnikami są produkty regionalne. Całe bogactwo dań z makaronem, najróżniejsze rodzaje pizzy, wyśmienite sery, przepyszne słodkości oraz dojrzewające w słońcu owoce i warzywa to jej znaki rozpoznawcze.

Kuchnia Wiecznego Miasta nie różni się wiele od potraw typowych dla całego kraju. Najpopularniejsze dania włoskiej stolicy to spaghetti, pizza i gęsta zupa warzywna z makaronem. Charakterystyczne dla Rzymu sosy do makaronu to śmietanowy carbonara i paprykowy gricia (oba z boczkiem).

Atrakcje turystyczne

Najważniejsze zabytki Rzymu

Wynajęcie apartamentu w Rzymie to najlepszy pomysł na wakacje dla każdego, kto uwielbia zwiedzać. Na mapie miasta warto wyróżnić cztery miejsca, które są symbolami włoskiej stolicy. Rezerwując noclegi w Rzymie, zarezerwuj sobie czas na zobaczenie każdego z nich.

Najlepiej zachowanym zabytkiem, którego historia sięga starożytności, jest Panteon na Polu Marsowym. Świątynię w formie rotundy, wybudowaną w II w. n.e., poświęcono wszystkim pogański bogom. Co ciekawe, budynkiem rządzi idealna harmonia – wysokość i średnica świątyni wzniesionej na planie koła są sobie równe.

Symbolem Rzymu jest poza tym największy zabytek w mieście – Amfiteatr Flawiuszów, czyli popularne Koloseum, które wybudowano w I w. n.e. Obiekt z widownią mieszczącą około 50 tysięcy osób wyposażono m.in. w arenę z systemem podziemnych korytarzy. W Koloseum walczyli gladiatorzy, przedstawiano widowiska przypominające bitwy morskie, polowano poza tym na dzikie zwierzęta.

Wynajmując nocleg w Rzymie, warto zobaczyć także najważniejszy rynek miejski z okresu starożytności. Forum Romanum było miejscem spotkań politycznych, religijnych i towarzyskich.

Nie sposób przejść obojętnie wobec piękna barokowej Fontanny di Trevi z pierwszej połowy XVIII stulecia. Fontanna zasilana jest w wodę przez akwedukt, którego historia sięga 19 r. n.e.

Spacer wśród rzymskich zabytków można kontynuować, przyglądając się po drodze np. najdłuższym i najszerszym w Europie barokowym Schodom Hiszpańskim, Placowi Weneckiemu czy najmłodszemu łukowi triumfalnemu w całym Rzymie, czyli Łukowi Konstantyna. Będąc w Wiecznym Mieście, warto zajrzeć jeszcze do licznych świątyń i muzeów, a potem odpocząć od zwiedzania w jednym z zielonych parków.

Wycieczki w pobliżu

Zwiedzanie Watykanu

W samym sercu Rzymu leży Państwo Watykańskie, które jest najmniejszym i najmniej zaludnionym krajem świata. Stolica papieska to nie tylko serce Kościoła katolickiego, lecz także istotny punkt w planie zwiedzania Rzymu.

Najważniejszym miejscem w Watykanie jest Plac św. Piotra z drugą co do wielkości świątynią chrześcijańską na świecie, czyli XVI-wieczną Bazyliką św. Piotra. W świątyni znajdują się aż 44 ołtarze z relikwiami świętych. Pod ołtarzem pochowany jest św. Piotr, uważany za pierwszego papieża. Groby wielu innych ojców świętych, w tym m.in. Polaka św. Jana Pawła II, również znajdują się w udostępnionych do zwiedzania podziemiach bazyliki, tzw. Grotach Watykańskich.

Będąc w Stolicy Piotrowej, warto zajrzeć też do Ogrodów Watykańskich, po których oprowadza przewodnik. Ważnym punktem na mapie zwiedzania są Muzea Watykańskie z dziełami sztuki gromadzonymi przez papieży, a także Kaplica Sykstyńska ze słynnymi freskami autorstwa Michała Anioła.

Rezerwując nocleg w Rzymie, rozpoczynasz niezapomnianą przygodę w Wiecznym Mieście. Romantyczny weekend, rodzinny wypoczynek, a może urlop przepełniony zwiedzaniem? We włoskiej stolicy czeka na ciebie wszystko, co sprawi, że ukochana będzie zachwycona wspólnym wyjazdem, dzieci pokochają smak włoskich dań, a ty będziesz jeszcze długo wracał do przepięknych widoków, które zachowałeś w pamięci podczas wielu godzin spędzonych na zwiedzaniu stolicy Włoch.

Zwiedzanie i atrakcje w Rzymie

Rzym — w tych miejscach musisz być!

Koloseum

Amfiteatr wzniesiony przez Flawiuszów w I w. n.e. to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w Rzymie. W starożytności w miejscu tym odbywały się m.in. walki gladiatorów.

Panteon

Położona na Polu Marsowym świątynia została wybudowana w II wieku i była najwyższą budowlą kopułową na świecie. Nad jej renowacją pracował sam Rafael Santi.

Bazylika św. Jana na Lateranie

Jedna z czterech bazylik większych jest jednocześnie katedrą biskupów Rzymu. Powstała w IV wieku na polecenie Konstantyna Wielkiego i do dziś zachwyca imponującą fasadą w stylu klasycznym i pięcionawowym wnętrzem.

Galeria Borghese

W willi, wchodzącej w skład zespołu pałacowo-parkowego, znajduje się stała ekspozycja z dziełami będącymi częścią zbiorów kolekcjonowanych przez rodzinę Borghese. Wystawa obejmuje dzieła takich artystów jak Caravaggio czy Rubens.

Piazza Navona

Serce Rzymu i jeden z najpiękniejszych placów w mieście. Mieści się w miejscu dawnego Pola Marsowego, a dzisiaj jest miejscem spotkań mieszkańców i podróżnych odpoczywających przy słynnej fontannie dei Quattro Fiumi.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Rzymie Casamundo Noclegi w Rzymie Interhome Noclegi w Rzymie TripAdvisor Noclegi w Rzymie Novasol Noclegi w Rzymie Wimdu Noclegi w Rzymie edom Noclegi w Rzymie HomeAway Noclegi w Rzymie BookApart.com Noclegi w Rzymie Noclegowo.pl Noclegi w Rzymie 9flats.com Noclegi w Rzymie HouseTrip Noclegi w Rzymie Belvilla Noclegi w Rzymie DanCenter Noclegi w Rzymie IdoSell Booking Noclegi w Rzymie Holiday Home Noclegi w Rzymie Inter Chalet Noclegi w Rzymie only-apartments Noclegi w Rzymie Migoa Noclegi w Rzymie

Rzym - Podróżnicze Inspiracje

Więcej miejscowości w okolicy