Noclegi w Rosji - HomeToGo base64Hash Noclegi w Rosji - HomeToGo

Noclegi w Rosji

Sprawdź 0 dostępnych ofert
Rosja
Dowolne daty
Goście
Rosja
Dowolne daty
Goście

Znajdź swój idealny nocleg w Rosji z tymi popularnymi filtrami

4 dorosłych
1 sypialnia
2 dorosłych
Baseny
Dom
Klimatyzacja
Zwierzęta dozwolone

Noclegi w Rosji kuszą bogactwem dostępnych atrakcji

Rosja to największe państwo świata, położone na dwóch kontynentach: Europie i Azji. Na tak dużym obszarze nie brakuje ciekawych atrakcji, dlatego z noclegów w Rosji korzystają osoby o różnych zainteresowaniach. To kraj, który kusi dziką przyrodą, a także tętniącymi życiem miastami. Na gości czekają zarówno tradycyjne domy z drewnianymi ornamentami, jak i nowoczesne, miejskie apartamenty.

Zobacz wszystkie oferty

Noclegi na twoje wakacje w Rosji

Jedna trzecia dostępnych obiektów (39.37%) w Rosji to hotele. Są one tutaj najbardziej dostępnym noclegiem. Dodatkowo, przeciętna przestrzeń do dyspozycji obiektów typu: hotele w Rosji to 30 m² z medianą cen 320 zł za dobę. Warto wiedzieć, że hotele są idealne dla rodzin i grup, ponieważ większość z nich może ugościć 4 gości. Podróżni poszukujący zakwaterowania innego typu znajdą również apartamenty, które są drugim najczęstszym nocleg w Rosji. Przeciętny metraż obiektu typu: apartamenty to 44 m², w cenie 244 zł za dzień.
Jakiej pogody można spodziewać się w Rosji?

Do syta i ze smakiem

Podróżni, którzy chcą poznać Rosję, powinni spróbować specjałów tutejszej kuchni. Mieszkańcy tego kraju stawiają na sycące, a jednocześnie smaczne potrawy. W jadłospisie Rosjan ważne miejsce zajmują zupy, a najpopularniejszą z nich jest solanka. To wywar rybny, mięsny lub grzybowy z dodatkiem aromatycznych ziół i śmietany, o słono-kwaśnym smaku.

Urlopowicze wypoczywający w kwaterach w okolicy Bajkału, mają możliwość spróbowania potraw rybnych, z których słynie ten region. W restauracjach na Syberii można zamówić także pozy, czyli kluski faszerowane mięsem oraz samosy – trójkątne pierożki smażone na oleju, wypełnione przyprawionymi warzywami, rzadziej mięsem.

Spośród deserów warto skosztować pieczonych jabłek i medovika, czyli rosyjskiego ciasta miodowego. Dobrym dodatkiem do takiego przysmaku będzie herbata z liści wierzbówki albo czaj. Popularnym w Rosji napojem jest także kwas chlebowy.

Jakie są najlepsze miejsca, aby poznać lokalną kulturę i sztukę w Rosji?

Skarby rosyjskich muzeów

W Petersburgu – drugim co do wielkości mieście Rosji – można odwiedzić Państwowe Muzeum Ermitażu. To jedno z największych muzeów świata, dysponujące prawie trzema milionami dzieł sztuki. Wiele z nich pochodzi z kolekcji carycy Katarzyny II. Wśród eksponatów znajdują się prace Tycjana, Rubensa i Rembrandta.

Na uwagę zasługuje sama siedziba instytucji. Zbiory przechowywane są w pięciu połączonych ze sobą budynkach, mieszczących się na Nabrzeżu Pałacowym. Są to Pałac Zimowy, Mały Ermitaż, Stary Ermitaż, Nowy Ermitaż oraz Teatr Ermitażu. Pierwszy z nich to dawna rezydencja carska.

Wiedzę na temat dawnych dziejów Rosji można pogłębić w Państwowym Muzeum Historycznym w Moskwie, usytuowanym przy Placu Czerwonym. Przechowywane są tutaj pamiątki z różnych epok, począwszy od czasów prahistorycznych, po upadek caratu. Na odwiedzających czekają tutaj między innymi dworskie szaty, broń starożytnych Abisyńczyków, trony carów i korespondencja Iwana Groźnego.

Jakie są najciekawsze lokalne atrakcje w Rosji?

Dzikie góry i barwne parki narodowe

Jednym z najpiękniejszych miejsc w Rosji są góry Ałtaj, usytuowane w południowej części kraju. Można odnaleźć w nich wiele ciekawych tras na piesze wędrówki, liczne jeziora i lodowce. Ścieżki nie są oznakowane, tylko wydeptane przez mieszkańów i gości, tak więc Ałtaj to idealna propozycja dla podróżnych, którzy chcieliby zatrzymać się w ustronnej i cichej okolicy.

Podczas wyprawy do Rosji warto odwiedzić także Nadbajkalski Park Narodowy, w obwodzie irkuckim. Jego nazwa pochodzi od znajdującego się tutaj Jeziora Bajkał, które jest najgłębszym jeziorem świata. Największa z mieszczących się na nim wysp to Olchon, którą pokrywają stepy i lasy tajgi.

Oprócz wspaniałych krajobrazów w parku można podziwiać liczne zwierzęta, między innymi jelenie, puszczyki uralskie, burunduki, nurogęsi i gągoły. Piękno Nadbajkalskiego Parku Narodowego oraz pozostałych zakątków Rosji sprawia, że warto zdecydować się na podróż do tego wyjątkowego kraju i zarezerwować jeden z tutejszych pokoi gościnnych.

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztują noclegi w Rosji?

Domy i apartamenty wakacyjne w Rosji kosztują średnio za noc.

Jakie udogodnienia są najpopularniejsze dla domków wakacyjnych w Rosji?

Większość podróżnych poszukuje noclegów telewizory, Internet i klimatyzacja planując swój pobyt w Rosji.

Czy w Rosji znajdę noclegi przyjazne zwierzętom?

Tak, w Rosji jest 0 obiektów, w których zwierzęta są dozwolone, w średniej cenie 0 zł za noc.

Jaki jest najlepszy moment na podróż do lokalizacji Rosja?

Najcieplejszy okres w roku w Rosji przypada na lipiec i czerwiec, a średnie ceny za noc wynoszą ok. .

Jakie są popularne miejsca na urlop w Rosji?

Pokaż więcej

Najlepsze podróżnicze inspiracje

image-tag