Noclegi w Lacjum

Porównano 87.789 dostępnych noclegów, znalezionych na 63 stronach rezerwacyjnych
Lacjum
Dowolne daty
2 gości
Oszczędź nawet do 42%

Najlepsze Okazje w Lacjum

-42%
np. 28.09 - 5.10
Dom ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Gaeta, Prowincja Latina, Lacjum
od 178 zł 308 zł
Airbnb
4,6
Zobacz ofertę
-31%
np. 14.09 - 21.09
Dom ∙ 6 gości ∙ 3 sypialnie
Sperlonga, Prowincja Latina, Lacjum
od 370 zł 532 zł
Airbnb
4,5
Zobacz ofertę
-21%
np. 20.07 - 27.07
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Quartiere XIV Trionfale, Municipio XIV, Lacjum
od 415 zł 525 zł
travelstaytion
Zobacz ofertę

Sprawdź 87.789 noclegów wakacyjnych dostępnych w Lacjum i wybierz najlepszą ofertę. Korzystając z HomeToGo możesz łatwo przeszukać i porównać ceny każdego obiektu noclegowego na różnych portalach rezerwacyjnych, aby wybrać najniższą cenę i zaoszczędzić nawet 42%.

Polecane noclegi w Lacjum

Zarezerwuj nocleg w Lacjum: od 107 zł za noc

Apartament ∙ 2 gości
Municipio Roma X, Rzym, Lacjum
od 96 zł
Airbnb
4,8
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Sabaudia, Prowincja Latina, Lacjum
od 96 zł
Airbnb
4,6
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Quartiere VII Prenestino Labicano, Rzym, Lacjum
od 106 zł
Airbnb
4,4
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Cerenova, Marina di Cerveteri, Lacjum
od 99 zł
Airbnb
5,0
Zobacz ofertę
Dom ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Casal Bernocchi, Municipio Roma X, Lacjum
od 107 zł
Airbnb
4,7
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 3 gości ∙ 2 sypialnie
Ferentino, Prowincja Frosinone, Lacjum
od 337 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Tuscania, Prowincja Viterbo, Lacjum
od 107 zł
Airbnb
5,0
Zobacz ofertę
Agroturystyka ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Marino, Rzym, Lacjum
od 117 zł
Airbnb
4,9
Zobacz ofertę
Dom ∙ 5 gości ∙ 1 sypialnia
Norma, Prowincja Latina, Lacjum
od 103 zł
Airbnb
4,9
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty przyjazne zwierzętom

Przyjazny zwierzętom
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Monterotondo, Rzym, Lacjum
od 111 zł
Airbnb
4,7
Zobacz ofertę
Przyjazny zwierzętom
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Foce Verde, Latina, Lacjum
od 192 zł
Airbnb
4,0
Zobacz ofertę
Przyjazny zwierzętom
Apartament ∙ 5 gości ∙ 3 sypialnie
Anzio, Rzym, Lacjum
od 256 zł
Airbnb
4,0
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty z balkonem

Balkon/Patio
Apartament ∙ 5 gości ∙ 2 sypialnie
Fara in Sabina, Prowincja Rieti, Lacjum
od 193 zł
Novasol
4,7
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Dom ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Municipio Roma IX, Rzym, Lacjum
od 341 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
San Lorenzo Nuovo, Prowincja Viterbo, Lacjum
od 286 zł
Booking.com
5,0
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Domy i apartamenty z kominkiem

Kominek
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Poggio San Lorenzo, Prowincja Rieti, Lacjum
od 86 zł
Airbnb
4,8
Zobacz ofertę
Kominek
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Monterotondo, Rzym, Lacjum
od 175 zł
Airbnb
4,9
Zobacz ofertę
Kominek
Willa ∙ 5 gości ∙ 3 sypialnie
Fregenae, Fiumicino, Lacjum
od 188 zł
Airbnb
4,5
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Najczęściej wybierane udogodnienia w Lacjum

 • Internet (82.460)
 • Kuchnia (80.087)
 • TV (79.468)
 • Klimatyzacja (64.252)
 • Pralka (54.536)
 • Dla niepalących (39.471)
 • Mikrofalówka (27.985)
 • Zwierzę dozwolone (26.279)
 • Garaż (23.332)
 • Balkon/Patio (20.594)
 • Zmywarka (19.366)
 • Ogród (16.293)
Wypoczynek w Lacjum stanowi idealny pomysł dla podróżujących z psem, ponieważ dużo obiektów w Lacjum akceptuje psy. Apartamenty stanowią najbardziej przyjazny zwierzętom typ noclegu w Lacjum. Ponadto, noc w przyjaznym zwierzętom obiekcie w tej lokalizacji kosztuje średnio 568 zł. Jeśli poszukujesz centralnej lokalizacji, kilka przyjaznych zwierzętom obiektów jest usytuowanych do 2 km od centrum miasta.

Indeks cen i dostępności, Lacjum

Wykaz cen apartamentów i domów w Lacjum

Wykres przedstawia średnie ceny na następne 12 miesięcy w Lacjum. Miesiąc szczytowy przypada na czerwiec (20.06 - 27.06), kiedy ceny osiągają średnio 534 zł za noc. Z drugiej strony, najniższe ceny występują w tygodniu przypadającym na listopad(23.11 - 30.11).

Informacja o dostępności apartamentów i domów w Lacjum

Wykres przedstawia procent dostępnych obiektów wakacyjnych w Lacjum. Dotychczas, tydzień z najmniejszą ilością dostępnych obiektów w Lacjum przypada na lipiec(20.07 - 27.07). Martwy sezon przypada natomiast na październik (26.10 - 2.11), kiedy tylko 22% ofert jest zarezerwowanych.

Pogoda i klimat w Lacjum

12°
13°
16°
20°
10°
23°
12°
28°
17°
31°
20°
32°
20°
27°
17°
23°
13°
17°
13°
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Powyższy wykres przedstawia wykres pogodowy na cały rok w Lacjum. Najgorętszy miesiąc to sierpień, kiedy temperatura wzrasta do 32°. Natomiast, wzrostu temperatur nie można spodziewać się w styczniu, kiedy średnie temperatury zazwyczaj wahają się w okolicach 4°. Najbardziej deszczowym miesiącem roku jest styczeń. Natomiast najmniejszych opadów deszczu można spodziewać się w sierpniu.

Noclegi w Lacjum

Użytkownicy planujący zarezerwować apartamenty w Lacjum mają wiele możliwości, ponieważ ten typ noclegu to najpopularniejszy typ zakwaterowania tutaj. Co więcej, przeciętna cena za noc to 638 zł, za apartamenty dostępne w Lacjum o średniej powierzchni 73 m². Warto również wiedzieć, że te obiekty są świetne dla 5-osobowych grup, ponieważ tyle osób mogą przyjąć apartamenty w Lacjum. Użytkownicy poszukujący zakwaterowania innego niż apartamenty mogą również znaleźć domy, które są innym najczęstszym nocleg w Lacjum. Domy w Lacjum mają przeciętnie 114 m² ze średnią ceną 716 zł za dobę.

Noclegi w Lacjum, czyli fascynujące wakacje w słonecznej Italii

Lacjum to region we Włoszech, położony w centralnej części Półwyspu Apenińskiego, nad Morzem Tyrreńskim. To właśnie tutaj usytuowana jest stolica Italii, która kusi słynnymi zabytkami i dziełami sztuki. Jednak Rzym to nie jedyne miasto Lacjum, które zapewnia idealne warunki do wypoczynku. Bogactwo atrakcji, przyjemny klimat i doskonała kuchnia sprawiają, że z tutejszych domów wakacyjnych korzystają podróżni ze wszystkich stron świata.

Zobacz wszystkie oferty
Jedzenie i picie

Obfitość smaków i aromatyczne kawy

Kuchnia regionalna Lacjum zachwyca swoją różnorodnością. Występują w niej zarówno dana typowe dla północy, jak i specjały podchodzące z południa. Dostrzegalne są także wpływy kulinarne innych krajów. Żyzność gleb sprawia, że je się tutaj dużo owoców i warzyw.

Mieszkańcy regionu chętnie przyrządzają potrawy makaronowe, na przykład słynne spaghetti alla carbonara. Kolejną z ich propozycji są karczochy pieczone z bułką tartą, miętą i oliwą, czyli carciofi alla romana. W menu ważne miejsce zajmuje też gnocchi z kaszy manny, pieczone z tartym parmezanem i masłem.

Na uwagę zasługują również wytwarzane w Lacjum sery owcze, takie jak pecorino romano i ricotta romana. Z drugiego z nich przygotowuje się smaczne desery, między innymi lody. Produkowany tu ser mascarpone stanowi natomiast jeden z głównych składników tiramisu.

Jest ono idealnym dodatkiem do filiżanki espresso albo cappuccino, od której zazwyczaj rozpoczyna się tutaj dzień. Spośród napojów alkoholowych warto spróbować przede wszystkim białych win pochodzących z regionów Castelli Romani i Montefiascone.

Atrakcje dla rodzin z dziećmi

Ekscytująca zabawa w parkach rozrywki

W odległości niespełna 50 km od Rzymu znajduje się miasteczko Valmontone, w którym zlokalizowany jest park rozrywki Rainbow MagicLand. To miejsce przeznaczone dla dzieci, a także dla dorosłych, na których czekają szybkie rollecoastery, 70-metrowa wieża swobodnego spadania i inne atrakcje ekstremalne.

Lunapark czynny jest od początku maja do końca września. Podczas pobytu w nim można obejrzeć film w kinie 3D, multimedialne pokazy oraz widowiska taneczne, muzyczne i akrobatyczne. Ze stolicy najłatwiej dostać się tutaj pociągiem regionalnym.

W planie wczasów familijnych warto umieścić też wizytę w Aquapiper, czyli parku wodnym w Guidonia Montecelio. Dla gości przygotowano liczne baseny, w tym jeden ze sztucznymi falami, jak również wiele zjeżdżalni, rur i lagunę z hydromasażem. Z Rzymu można dotrzeć tu specjalnym autobusem, który odjeżdża z Piazza Repubblica.

Kolejne ciekawe miejsce to Indiana Park w Latina. Odwiedzający mogą korzystać w nim ze ścianki wspinaczkowej, paintballu i parku linowego, a także spróbować swoich sił w łucznictwie. Dla dzieci w wieku do 6 lat utworzono specjalny sektor, z atrakcjami dostosowanymi do ich wieku.

Lokalne wydarzenia

Święto kina i kultury celtyckiej

Lacjum, a w szczególności stolica Włoch, to miejsce organizacji wielu imprez kulturalnych. Jednym z najważniejszych wydarzeń, odbywających się w tej części kraju, jest Festiwal Filmowy w Rzymie. W październiku do miasta przybywa wiele gwiazd kina oraz miłośników tej dziedziny sztuki.

Widzowie mogą obejrzeć najlepsze filmy ostatniego roku, zrealizowane przez twórców z całego świata. Prezentowane są tutaj dzieła zarówno znanych, jak i początkujących reżyserów. Bilety na seanse można zakupić przed rozpoczęciem festiwalu, za pośrednictwem Internetu.

Wśród wyjątkowych imprez, które odbywają się w Lacjum, należy wymienić także Festiwal Celtycki Fairylands w Guidonii. To kilkudniowe wydarzenie stanowi okazję do zapoznania się z muzyką i kulturą Celtów. Licznym koncertom towarzyszą wystawy tematyczne. W mieście sprzedawane są wyroby rzemieślnicze oraz irlandzkie piwa.

W festiwalu uczestniczą artyści włoscy i zagraniczni. W programie nie brakuje animacji i gier dla najmłodszych. Zainteresowani udziałem w tej imprezie powinni zarezerwować mieszkanie wakacyjne w Lacjum na lipiec, ponieważ to właśnie wtedy organizowany jest Fairylands.

Znane miejsca w Lacjum

Ślady antyku, cenne dzieła sztuki i zbiory papieskie

Muzeum Watykańskie

W muzeach przechowywane są zbiory zgromadzone przez papieża Sykstusa IV i jego następców. W kilku budynkach znajdują się między innymi obrazy mistrzów renesansu, antyczne rzeźby i pamiątki po Etruskach.

Tivoli

Miasto położone w odległości 32 km od Rzymu w przeszłości nosiło nazwę Tybur. Najważniejsze z tutejszych zabytków to Willa Hadriana, otoczona barwnym ogrodem z fontannami Villa d’Este oraz dawna rezydencja papieży — Willa Gregoriana.

Forum Romanum

Plac usytuowany wśród siedmiu wzgórz stanowił serce starożytnego Rzymu. Spośród istniejących tu niegdyś budowli do czasów współczesnych zachowały się pozostałości niektórych świątyń i kurii.

Galeria Borghese

W muzeum zlokalizowanym w stolicy Włoch można obejrzeć bogatą kolekcją obrazów, rzeźb i antyków. Siedzibą instytucji jest Willa Borghese, zbudowana w XVII w. na wzór projektu Flaminio Ponzio.

Zamek św. Anioła

Najstarsza część zamku znajdującego się w pobliżu Watykanu to grobowiec rodzinny cesarza Hadriana, który powstał w latach 30-tych II w. Zwieńczeniem mauzoleum jest barkowa figura archanioła Michała.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Lacjum Casamundo Noclegi w Lacjum Interhome Noclegi w Lacjum Airbnb Noclegi w Lacjum TripAdvisor Noclegi w Lacjum Novasol Noclegi w Lacjum edom Noclegi w Lacjum HomeAway Noclegi w Lacjum BookApart.com Noclegi w Lacjum Noclegowo.pl Noclegi w Lacjum 9flats.com Noclegi w Lacjum HouseTrip Noclegi w Lacjum Belvilla Noclegi w Lacjum DanCenter Noclegi w Lacjum IdoSell Booking Noclegi w Lacjum Holiday Home Noclegi w Lacjum Inter Chalet Noclegi w Lacjum Only-apartments Noclegi w Lacjum Migoa Noclegi w Lacjum

Popularne kierunki podróży

Sprawdź inne popularne miejsca na wakacje

image-tag