Weekend w Pradze

Praga

Weekend w Pradze: Nasze rekomendacje

Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Praga 10, Praga, Czechy
od 183 zł
Booking.com
4,3
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Praga 10, Praga, Czechy
od 259 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Hotel apartamentowy ∙ 4 gości
Praga 3, Praga, Czechy
od 194 zł
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości
Praga 3, Praga, Czechy
od 169 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Praga 4, Praga, Czechy
od 141 zł
Booking.com
4,3
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Praga, Czechy
od 164 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości
Praga 2, Praga, Czechy
od 108 zł
Booking.com
4,2
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości
Praga 4, Praga, Czechy
od 327 zł
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Weekend w Pradze

Romantyzm, tradycja i skarby architektury, czyli niezapomniany weekend w Pradze

Malowniczo położona na brzegach Wełtawy Praga to jedna z najpiękniejszych stolic Środkowej Europy, którą nie bez powodu określa się mianem "złotej Pragi" lub "perły w cesarskiej koronie Habsburgów". Znajdują się tu bowiem przepiękne zabytki świeckie i sakralne oraz klimatyczne uliczki wzdłuż, których rozlokowane są niezliczone knajpki i sklepiki z pamiątkami. Weekend w Pradze na długo pozostanie w pamięci każdego urlopowicza.

Praga — miasto o wielu obliczach

W stolicy Czech na odwiedzających czekają budowle niemalże z każdej epoki. Hradczany, czyli założony w IX wieku zamek królewski, zachwyci swym bogactwem i rozmachem, a na jego zwiedzanie nigdy dość czasu. Znajduje się tu także Katedra św. Wita i Bazylika św. Jerzego, które uważane są za symbol duchowy kraju. Nieco dalej usytuowana jest owiana legendą i przylegająca do zamku Złota Uliczka wzdłuż, której podziwiać można barwne, miniaturowe kamieniczki.

Z kolei zwiedzający, którzy zdecydują się wspiąć na 327-metrowe wzgórze Petrin, będą mogli poczuć się jak w Paryżu. Wszystko to za sprawą tzw. praskiej wieży Eiffla, czyli 60-metrowej konstrukcji wybudowanej z okazji wystawy światowej w 1981 roku. Nie można też zapomnieć o wizycie na słynnym Moście Karola oraz na znajdującym się na prawym brzegu rzeki mistycznym Zamku Wyszehradzkim.

Praga piwem i jadłem stoi

Bez dwóch zdań Czesi to naród, który szczególnie pokochał piwo, należące notabene do najmocniejszych w Europie. W Pradze piwiarnie i gospody znajdują się niemalże wszędzie, ciekawostką są zaś piwne łaźnie i piwne spa, gdzie nie tylko można się zrelaksować w ręcznie wykonanych, dębowych kadziach, ale i wypić nieograniczoną ilość złotego trunku.

Oprócz tego, weekend w Pradze to również unikalna szansa na skosztowanie cieszących się ogromną popularnością knedlików oraz niezwykle sycącego smażonego sera w cieście. Na przekąskę warto zaś zamówić tzw. topielce, czyli kiełbaski marynowane w zalewie z octu, cebuli i przypraw i oczywiście koniecznie popić wszystko piwem.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Pradze Casamundo Noclegi w Pradze Interhome Noclegi w Pradze TripAdvisor Noclegi w Pradze Novasol Noclegi w Pradze Wimdu Noclegi w Pradze edom Noclegi w Pradze HomeAway Noclegi w Pradze BookApart.com Noclegi w Pradze Noclegowo.pl Noclegi w Pradze 9flats.com Noclegi w Pradze HouseTrip Noclegi w Pradze Belvilla Noclegi w Pradze DanCenter Noclegi w Pradze IdoSell Booking Noclegi w Pradze Holiday Home Noclegi w Pradze Inter Chalet Noclegi w Pradze only-apartments Noclegi w Pradze Migoa Noclegi w Pradze