Weekend w Poznaniu

Poznań

Weekend w Poznaniu: Nasze rekomendacje

Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Łazarz, Grunwald, Poznań
od 237 zł
IdoSell Booking
5,0
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 8 gości ∙ 3 sypialnie
Jeżyce, Poznań, Polska
od 336 zł
Booking.com
5,0
Zobacz ofertę
Dom ∙ 2 gości
Stare Miasto, Poznań, Polska
od 110 zł
Booking.com
4,3
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Stare Miasto, Poznań, Polska
od 119 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Pokój ∙ 2 gości
Górczyn, Grunwald, Poznań
od 118 zł
Booking.com
4,7
Zobacz ofertę
Pokój ∙ 2 gości
Wilda, Poznań, Polska
od 85 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości
Jeżyce, Poznań, Polska
od 98 zł
Booking.com
4,1
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Ławica, Grunwald, Poznań
od 150 zł
Booking.com
4,9
Zobacz ofertę
Weekend w Poznaniu

Weekend w Poznaniu, czyli wypoczynek w cudownej stolicy Wielkopolski

Malowniczo położony Poznań kusi odwiedzających zarówno bogatą historią, jak i wieloma walorami przyrodniczymi. Tu niemalże na każdym kroku podziwiać można wyjątkowe cuda architektury, a liczne centra rekreacyjne i sportowe zapewnią doskonałą zabawę i moc wrażeń wszystkim gościom. Weekend w Poznaniu to zatem doskonały pomysł na krótki odpoczynek całą rodziną lub tylko we dwoje.

Muzea i zabytki

Poznań jak magnes przyciąga miłośników historii i zwiedzania. Do najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych miejsc należy Stary Rynek z kolorowymi, renesansowo-barkowymi kamieniczkami oraz majestatyczny Ratusz, w którym mieści się Muzeum Historii Miasta. Z kolei najważniejszą budowlą sakralną jest Archikatedra Św. Apostołów Piotra i Pawła. Ta najstarsza polska katedra kryje w swym wnętrzu zachwycające zdobienia i kaplice.

Weekend w Poznaniu to także okazja, by zwiedzić tutejsze imponujące zamki, Cesarski i Królewski. Ten pierwszy został zaprojektowany przez Franza Schwechtena jako rezydencja dla cesarza Niemiec Wilhelma II, drugi to XIII-wieczna królewska rezydencja. Oba zamki oczarowują swym rozmachem i przepychem i stanowią obowiązkowy punkt na trasie każdego wycieczkowicza.

Malta i urzekające parki

Wizyta w Poznaniu to doskonały wypoczynek na łonie natury, ale nie tylko. Znajdują się tu bowiem liczne parki i tereny rekreacyjne zachęcające do chwili wytchnienia. Jednym z nich jest Malta, sztuczne jezioro idealne dla wielbicieli wycieczek pieszych i rowerowych, słodkiego lenistwa oraz sportów wodnych. Pobliskie zoo zapewni zaś świetną zabawę dla całej rodziny. Dla najmłodszych przygotowano Mini Park Linowy oraz Zoolandię.

Cieszyć się pięknem natury i słońcem można także w rozległym Parku Cytadela. Mieści się tu również Muzeum Uzbrojenia i liczne pozostałości po tutejszych fortyfikacjach, a liczne szlaki zachęcają do spacerów. Ponadto, warto też odwiedzić Stary Browar, czyli centrum sztuki i biznesu, w którym zrobią Państwo zakupy w butikach renomowanych marek, a później odprężą się przy filiżance wybornej kawy.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Poznaniu Casamundo Noclegi w Poznaniu Interhome Noclegi w Poznaniu TripAdvisor Noclegi w Poznaniu Novasol Noclegi w Poznaniu Wimdu Noclegi w Poznaniu edom Noclegi w Poznaniu HomeAway Noclegi w Poznaniu BookApart.com Noclegi w Poznaniu Noclegowo.pl Noclegi w Poznaniu 9flats.com Noclegi w Poznaniu HouseTrip Noclegi w Poznaniu Belvilla Noclegi w Poznaniu DanCenter Noclegi w Poznaniu IdoSell Booking Noclegi w Poznaniu Holiday Home Noclegi w Poznaniu Inter Chalet Noclegi w Poznaniu only-apartments Noclegi w Poznaniu Migoa Noclegi w Poznaniu