Polska na weekend

Polska
Polska na weekend

Polska na weekend – przygoda na wschodzie Unii Europejskiej

Wschodnie rubieże Unii Europejskiej i ziemie, które dla wielu zachodnich przybyszów stanowią wciąż świat nieodkryty i dziki, a jednocześnie arcyciekawy. Czy Polska to dobre miejsce na weekendowy wypoczynek? Zdecydowanie tak! Jest tutaj wszystko, czego poszukuje ambitny podróżnik. Dzika przyroda Białowieży i Roztocza, setki jezior Warmii i Mazur, tysiące kilometrów szlaków górskich od Ukrainy po granicę z Niemcami i szerokie plaże Bałtyku o złocistym piasku. Bogata kultura i przepyszna kuchnia regionalna – Polska na weekend to wakacyjny strzał w dziesiątkę!

Sandomierz – czarująca Polska na weekend

Ziemia Sandomierska jest wciąż mało znana nawet wśród polskich podróżników. A szkoda, bo wypoczynek w Sandomierzu zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających podróżników. Liczba interesujących obiektów i zabytków bez problemu wypełni kilkudniowy pobyt w mieście. Oprócz rynku i wspaniałych kamienic mieszczańskich można tutaj zwiedzić winnice albo udać się na wyprawę do Wąwozu Świętej Królowej Jadwigi.

A sam Sandomierz to również znakomity miejsce na jednodniowe wyjazdy krajoznawcze po okolicy. Krzemionki Opatowskie to najważniejsza atrakcja Ziemi Opatowskiej. Sieć czterech tysięcy kopalń krzemienia z okresu neolitu odkryto w 1922 roku. Tylko tutaj można podziwiać piękno jedynej w swoim rodzaju, pasiastej odmiany krzemienia.

Polski raj dla kajakarzy

Mazury to najpopularniejszy kierunek na rodzinny spływ kajakowy. Liczne jeziora gwarantują aktywność od rana do wieczora, a bardziej wprawieni podróżnicy mogą przemierzyć kajakiem dziesiątki kilometrów. Szlaki wodne prowadzą przez sosnowe lasy, łąki, pastwiska i rozlewiska, nie omijając terenów miejskich. Dzika przyroda, przenoski i zamki krzyżackie — to dzięki nim spływ kajakowy jest naprawdę wyjątkowy i stanowi wyjątkową okazję na odkrywanie uroków północnej Polski.

Wypoczynek na Mazurach to również doskonała okazja na zwiedzanie polskiego wybrzeża. A Morze Bałtyckiego jest naprawdę blisko! Bursztynowy szlak, rozległe plaże, Mierzeja Helska i Trójmiasto – takich atrakcji nie można przegapić! Przygodę z polskim wybrzeżem najlepiej rozpocząć od Gdańska, który zachwyca starówką i atmosferą portową. Rynek Główny, Wyspa Ołowianka, historyczny Żuraw i Twierdza Wisłoujście to zaledwie garstka z atrakcji turystycznych miasta.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Polsce Casamundo Noclegi w Polsce Interhome Noclegi w Polsce TripAdvisor Noclegi w Polsce Novasol Noclegi w Polsce Wimdu Noclegi w Polsce edom Noclegi w Polsce HomeAway Noclegi w Polsce BookApart.com Noclegi w Polsce Noclegowo.pl Noclegi w Polsce 9flats.com Noclegi w Polsce HouseTrip Noclegi w Polsce Belvilla Noclegi w Polsce DanCenter Noclegi w Polsce IdoSell Booking Noclegi w Polsce Holiday Home Noclegi w Polsce Inter Chalet Noclegi w Polsce only-apartments Noclegi w Polsce Migoa Noclegi w Polsce