Słowiński Park Narodowy to najlepsze miejsce w Polsce, żeby zobaczyć ruchome wydmy. Największą z nich jest Łączka, która ma aż 30 m wysokości i wygląda jak niewielki wycinek Sahary. Z jej szczytu roztacza się prawdziwie pustynny krajobraz, widać też Bałtyk i Jezioro Łebsko. Park Narodowy słynie również z pięknych jezior, bagien, łąk i torfowisk, które będą idealne na spacery na łonie natury. Osobom zainteresowanym historią spodobają się też Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach oraz Latarnia Morska Czołpino z 1875 roku.
Ojcowski Park Narodowy to jeden z najpiękniejszych, a zarazem najmniejszych Parków w Polsce. Słynie z wapiennych skał jurajskich, które nawet zyskały własne nazwy. Te najwspanialsze oraz najbardziej charakterystyczne to Maczuga Herkulesa, Panieńskie Skały czy Brama Krakowska, której zamknięcie ma według legend oznaczać koniec świata. Uroku okolicy dodają liczne ruiny i zamki, rozsiane po całym regionie, położone pośród malowniczych skał. Można zdecydować się na wędrówkę jednym ze szlaków, na przykład Szlakiem Orlich Gniazd, aby zobaczyć zamki w Ojcowie, Bobolicach czy Rabsztynie. Ojcowski Park Narodowy będzie idealnym pomysłem na weekend dla aktywnych osób.
Puszcza Białowieska to polski skarb narodowy. Unikatowe miejsce, które przyciąga pierwotnymi lasami z florą i fauną nienaruszonymi przez tysiąclecia. To tam znajduje się największa populacja żubra na świecie. W puszczy można też spotkać łosie, rysie, żurawie, bociany czarne oraz liczne gatunki zwierząt niespotykane w innych częściach Polski. Ze względu na to, że zwierzęta żyją w swoim naturalnym środowisku, zwiedzanie zawsze odbywa się z przewodnikiem. Warto wybrać się na jeden lub kilka pieszych szlaków, takich jak "Carska Tropina", "Wilczy Szlak" czy "Tropem Żubra". Weekend w otoczeniu Puszczy Białowieskiej przypadnie do gustu każdemu wielbicielowi natury.