Polska na weekend - HomeToGo base64Hash Polska na weekend - HomeToGo

Polska na weekend

Polska
Dowolne daty
Goście
Polska
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 500 zł
500 zł - 999 zł
Od 1.000 zł
Recenzje
4,5+
4+

Polska na weekend

Zaplanuj wspaniały weekend w Polsce. Dokąd warto pojechać?

Cudze chwalicie, swego nie znacie? Wiele w tym prawdy, bo w Polsce jest naprawdę dużo wspaniałych i przepięknych miejsc. Miasta bogate w historię, monumentalne zamki, jedyne w swoim rodzaju cuda natury i liczne parki krajobrazowe. Niezależnie od tego, czy lepiej czujesz się, zwiedzając czy odpoczywając na łonie natury, z nami zaplanujesz wspaniały weekend w Polsce.

Polska na weekend: Nasze rekomendacje

Dom Mielno
9 mar - 16 mar
-54%
579 zł
268 zł za noc
Dom ∙ 6 gości ∙ 2 sypialnie
4.1
„Bardzo dobry“ (3 ocen)
Mielno, Mielno, Polska
Więcej
HomeToGo
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Dom Anielino
30 mar - 6 kwi
-23%
421 zł
323 zł za noc
Dom ∙ 8 gości ∙ 4 sypialnie
4.3
„Bardzo dobry“ (31 ocen)
Anielino, Dobra, Polska
Więcej
HomeToGo
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Dom Darłowo
23 mar - 30 mar
-33%
293 zł
197 zł za noc
Dom ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
4.2
„Bardzo dobry“ (50 ocen)
Darłowo, Sławieński, Polska
Więcej
HomeToGo
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Najpiękniejsze miejsca na weekend w Polsce

Najpiękniejsze miejsca na weekend w Polsce

Polska na weekend to przede wszystkim zamki, z których możemy być dumni. Są w większości dobrze zachowane i zadbane, więc pozwalają przenieść się w przeszłość i zobaczyć jak rycerze, królowie czy szlachcice mieszkali przed wiekami. Wycieczka do zamków spodoba się dzieciom i dorosłym, bo to budowle, które łączą w sobie piękną architekturę, tajemniczość i mnóstwo uroku.

 • 1. Zamek Książ

  Zamek Książ to miejsce, które pobudza wyobraźnię. Nie tylko z powodu legendy o złotym pociągu, ukrytych skarbach i tajnych laboratoriach nazistowskich. Już sam widok monumentalnej j budowli z XIII wieku, wybudowanej w pięknym otoczeniu natury, zapiera dech w piersiach. Nic dziwnego, to trzeci co do wielkości zamek w Polsce, w którym można zobaczyć bogato zdobione wnętrza zamieszkiwane niegdyś przez arystokratyczną rodzinę Hochberg, wypełnione tajemnicami podziemia czy pełną egzotycznych roślin palmiarnię. Na zamku przygotowane są też atrakcje dla osób lubiących dreszczyk emocji oraz interaktywne podróże w przeszłość. Można wybrać się na nocne zwiedzanie wzbogacone o opowieści o duchach lub nauczyć się strzelania z łuku.

 • 2. Zamek w Mosznej

  Zamek w Mosznej jest niczym polski pałac w stylu bajkowej budowli Disneya. Ma 365 pomieszczeń oraz 99 wież i wieżyczek. Leży w pobliżu Opola i zachwyca odwiedzających swoją potęgą i baśniowym charakterem. Oryginalny pałac powstał już w XVIII wieku, ale znaczna jego część spłonęła. Dzisiejszy budynek pochodzi z końca XIX wieku. Najlepszym okresem do odwiedzenia Mosznej jest przełom maja i czerwca. Wtedy zakwitają azalie oraz odbywa się pełne koncertów i wystaw Święto Kwitnącej Azalii. Park przypałacowy nabiera kolorów i wygląda przepięknie. Wtedy można też zrobić najwspanialsze fotografie, a nawet niepowtarzalne sesje ślubne.

 • 3. Zamek Czocha

  Zamek Czocha to jedna z licznych perełek Dolnego Śląska, wokół której mnóstwo jest legend o diabłach i czarach. Został wybudowany w XIII wieku jako warownia graniczna. Leży w niewielkiej miejscowości Sucha nad malowniczym Zalewem Leśniańskim i zachwyca swoją potęgą oraz przemyślaną konstrukcją architektoniczną. Na odwiedzających czekają liczne atrakcje, m.in. takie jak gabinet osobliwości, multimedialna sala tortur czy nocne zwiedzanie zamku. Dodatkowo w warowni Czocha cyklicznie organizowane są festyny i imprezy tematyczne, na czele z Festiwalem Kuchni Średniowiecznej oraz Festiwalem Pirotechniki Filmowej. To wspaniałe miejsce dla pasjonatów tajemnic i legend, a także dla miłośników "Wiedźmina", bo w zamku kręcono niektóre sceny do filmu.

Weekend w Polsce - Najlepsze oferty

Bed & Breakfast Kazimierz Dolny
9 mar - 16 mar
153 zł za noc
Bed & Breakfast ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Kazimierz Dolny, Kazimierz Dolny, Lubelskie
Więcej
Agoda
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Dom Włodawa
9 mar - 16 mar
-25%
697 zł
523 zł za noc
Dom ∙ 8 gości ∙ 4 sypialnie
Włodawa, Włodawski, Lubelskie
Więcej
HomeToGo
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Bed & Breakfast Kazimierz Dolny
9 mar - 16 mar
-38%
279 zł
173 zł za noc
Bed & Breakfast ∙ 6 gości ∙ 2 sypialnie
Kazimierz Dolny, Kazimierz Dolny, Lubelskie
Więcej
Agoda
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Polska na weekend: cuda natury

Polska na weekend: cuda natury

Polska jest piękna i różnorodna, bogata w unikatowe cuda natury, które warto zobaczyć choćby podczas weekendowego wyjazdu. Od zielonych połonin bieszczadzkich, przez malownicze delty rzek, jedyne w Polsce wydmy, aż po puszczę, którą zamieszkują żubry. Dokąd pojechać, mając zaledwie dwa dni wolnego?

 • 1. Słowiński Park Narodowy

  Słowiński Park Narodowy to najlepsze miejsce w Polsce, żeby zobaczyć ruchome wydmy. Największą z nich jest Łączka, która ma aż 30 m wysokości i wygląda jak niewielki wycinek Sahary. Z jej szczytu roztacza się prawdziwie pustynny krajobraz, widać też Bałtyk i Jezioro Łebsko. Park Narodowy słynie również z pięknych jezior, bagien, łąk i torfowisk, które będą idealne na spacery na łonie natury. Osobom zainteresowanym historią spodobają się też Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach oraz Latarnia Morska Czołpino z 1875 roku.

 • 2. Ojcowski Park Narodowy

  Ojcowski Park Narodowy to jeden z najpiękniejszych, a zarazem najmniejszych Parków w Polsce. Słynie z wapiennych skał jurajskich, które nawet zyskały własne nazwy. Te najwspanialsze oraz najbardziej charakterystyczne to Maczuga Herkulesa, Panieńskie Skały czy Brama Krakowska, której zamknięcie ma według legend oznaczać koniec świata. Uroku okolicy dodają liczne ruiny i zamki, rozsiane po całym regionie, położone pośród malowniczych skał. Można zdecydować się na wędrówkę jednym ze szlaków, na przykład Szlakiem Orlich Gniazd, aby zobaczyć zamki w Ojcowie, Bobolicach czy Rabsztynie. Ojcowski Park Narodowy będzie idealnym pomysłem na weekend dla aktywnych osób.

 • 3. Puszcza Białowieska

  Puszcza Białowieska to polski skarb narodowy. Unikatowe miejsce, które przyciąga pierwotnymi lasami z florą i fauną nienaruszonymi przez tysiąclecia. To tam znajduje się największa populacja żubra na świecie. W puszczy można też spotkać łosie, rysie, żurawie, bociany czarne oraz liczne gatunki zwierząt niespotykane w innych częściach Polski. Ze względu na to, że zwierzęta żyją w swoim naturalnym środowisku, zwiedzanie zawsze odbywa się z przewodnikiem. Warto wybrać się na jeden lub kilka pieszych szlaków, takich jak "Carska Tropina", "Wilczy Szlak" czy "Tropem Żubra". Weekend w otoczeniu Puszczy Białowieskiej przypadnie do gustu każdemu wielbicielowi natury.

Weekend w Polsce - Polecane noclegi

Apartament Swarzewo
22 cze - 29 cze
180 zł za noc
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
4.4
„Bardzo dobry“ (17 ocen)
Swarzewo, Puck, Pomorskie
Więcej
HomeToGo
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Bungalow Bieszkowice
6 kwi - 13 kwi
-8%
376 zł
345 zł za noc
Bungalow ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
4.7
„Wybitny“ (12 ocen)
Bieszkowice, Wejherowo, Pomorskie
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
Więcej
HomeToGo
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Dom Pomieczyno
21 wrz - 28 wrz
-83%
1.937 zł
323 zł za noc
Dom ∙ 12 gości ∙ 6 sypialni
5.0
„Znakomity“ (9 ocen)
Pomieczyno, Przodkowo, Pomorskie
Więcej
HomeToGo
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę

Polska na weekend: najważniejsze informacje

📏 Średnia wielkość domu 44 m²
😎 Miesiąc z największym obłożeniem Czerwiec
🛏️ Popularne typy domów Apartamenty i Domy
🌡️ Najgorętsze miesiące Sierpień i Lipiec
❄️ Najzimniejsze miesiące -3 °C w Styczeń i Luty
🌧️ Deszczowe miesiące Lipiec i Grudzień

Weekend w Polsce - Najlepsze kierunki

Polska na weekend - Poznaj inne kierunki

Poznaj najlepsze pomysły na wakacje w Polsce

Pokaż więcej

Poznaj inne pomysły na podróże

Pokaż więcej
image-tag