Wakacje z dziećmi w Polsce

Polska
Wakacje z dziećmi w Polsce

Pełne wrażeń wakacje z dziećmi w Polsce

Wakacje z dziećmi w Polsce to niepowtarzalna okazja do pokazania najmłodszym członkom rodziny piękna polskich krajobrazów i bogactwa ojczystej kultury. Rodzime okolice mają mnóstwo do zaoferowania, zarówno dla miłośników morskich kąpieli czy wędrówek po górskich szlakach, jak i dla wielbicieli odkrywania miejskich skarbów. Do tego w wielu miejscach można znaleźć niesamowite atrakcje przygotowane specjalnie z myślą o małych podróżnikach.

Urlop na łonie natury z pociechami

Wakacje w Polsce mogą upłynąć pod hasłem odkrywania różnorodnej urody rodzimej natury. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu z całą rodziną z pewnością świetnie będą bawić się w polskich górach. Wielbiciele wędrowania po górskich szlakach znajdą mnóstwo ciekawych i przystępnych dla dzieci tras w Beskidach. Szczyty są nieco mniej wymagające, a krajobrazy zapierają dech w piersiach. Do tego po wdrapaniu się lub przejeździe górską kolejką maluchy mogą poszaleć na torach saneczkowych czynnych przez cały rok.

Doskonałym sposobem na pełne wrażeń wakacje z dziećmi w Polsce jest wybranie się nad malownicze wybrzeże. Oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morskich falach można udać się na rejs pirackim statkiem, wspiąć się na morską latarnię czy podglądać ruchome wydmy lub majestatyczne orły w jednym z parków narodowych. Warto wybrać się także do Białowieży na Podlasiu, gdzie dzieci będą mogły spotkać się oko w oko z samymi żubrami.

W poszukiwaniu skarbów polskich miast

Innym sposobem na niezapomniane wakacje z dziećmi może być pobyt w jednym z rodzimych miast. Taka wycieczka z pewnością będzie wyróżniać się walorami edukacyjnymi. W mieście królów Polski, Krakowie, najmłodsi będą mogli podziwiać zabytkowe komnaty, w których niegdyś rezydowała ojczysta monarchia czy zwiedzać podziemia jednego z największych rynków w Europie. W Gdańsku można pokusić się o wspięcie się na wieżę Kościoła Mariackiego, aby podziwiać imponującą panoramę miasta.

Atrakcyjny sposób zwiedzania miasta dla maluchów przygotował Wrocław. Stolica Dolnego Śląska na każdym kroku skrywa figurki krasnoludków. Ich poszukiwanie jest świetnym punktem wyjścia do podziwiania najpiękniejszych zabytków miasta.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Polsce Casamundo Noclegi w Polsce Interhome Noclegi w Polsce TripAdvisor Noclegi w Polsce Novasol Noclegi w Polsce Wimdu Noclegi w Polsce edom Noclegi w Polsce HomeAway Noclegi w Polsce BookApart.com Noclegi w Polsce Noclegowo.pl Noclegi w Polsce 9flats.com Noclegi w Polsce HouseTrip Noclegi w Polsce Belvilla Noclegi w Polsce DanCenter Noclegi w Polsce IdoSell Booking Noclegi w Polsce Holiday Home Noclegi w Polsce Inter Chalet Noclegi w Polsce only-apartments Noclegi w Polsce Migoa Noclegi w Polsce