Ferie w górach

Polska
Ferie w górach

Niezapomniane ferie w górach

Kiedy zima szczypie w uszy i nosy, a w szkole rozpoczyna się zimowa przerwa, rodzice poszukują dla swoich pociech idealnego miejsca na spędzenie ferii w górach. Polskie krajobrazy obfitują w górzyste tereny z wyjątkowymi kurortami, w których znajduje się mnóstwo fascynujących atrakcji dla dzieci. Warto więc zarezerwować przytulną chatkę skrytą w cieniu zaśnieżonych szczytów i spędzić ze swoją rodziną niezapomniany czas.

Ferie w górach – najlepsze stoki narciarskie

Zimowy wyjazd w góry dla wielbicieli białego szaleństwa oznacza jedno: dni spędzane na stokach z nartami lub snowboardem na nogach. Polska tradycja narciarska sprawiła, że w wielu miejscach na mapie kraju pojawiły się doskonale przygotowane stoki i mnóstwo tras narciarskich. Jest więc w czym wybierać, a dzięki zróżnicowaniu z łatwością można odnaleźć miejsce pasujące do stopnia zaawansowania w jeździe po białym puchu.

Jedną z lepszych infrastruktur narciarskich może pochwalić się stolica Tatr, Zakopane. W kurorcie znajduje się wiele szkółek narciarskich idealnych do stawiania przez dzieci pierwszych kroków na stoku. Dla nastolatków zaprawionych w boju niezapomnianym przeżyciem może być zjazd z Kasprowego Wierzchu. Ferie w górach mogą być także okazją do wybrania się na zawody w skokach narciarskich, które odbywają się zarówno w Zakopanem, jak i w Wiśle.

Doskonałe warunki do jazdy oferuje także Krynica-Zdrój Najpopularniejszym ośrodkiem w tym małopolskim mieście jest z pewnością słynna Jaworzyna Krynicka.

Ferie w górach – wodne atrakcje

Podczas zimowego wypadu w góry oprócz szusowania na stoku można korzystać z atrakcji pod dachem. Fantastyczną rozrywką dla dzieci w każdym wieku może być wyjście na basen. W Polsce szczególną sławą cieszą się baseny termalne w Białce Tatrzańskiej i Bukowinie. Ciepła, działająca leczniczo woda, ogromne zjeżdżalnie i jacuzzi z pewnością spodobają się uwielbiającym zabawy w wodzie maluchom i nastolatkom. Również podczas wyjazdu do Karpacza można czerpać radość z bliskości wyjątkowych basenów. W Termach Cieplickich odwiedzający mają okazje do kąpieli w wodzie o wyjątkowych właściwościach.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Polsce Casamundo Noclegi w Polsce Interhome Noclegi w Polsce TripAdvisor Noclegi w Polsce Novasol Noclegi w Polsce Wimdu Noclegi w Polsce edom Noclegi w Polsce HomeAway Noclegi w Polsce BookApart.com Noclegi w Polsce Noclegowo.pl Noclegi w Polsce 9flats.com Noclegi w Polsce HouseTrip Noclegi w Polsce Belvilla Noclegi w Polsce DanCenter Noclegi w Polsce IdoSell Booking Noclegi w Polsce Holiday Home Noclegi w Polsce Inter Chalet Noclegi w Polsce only-apartments Noclegi w Polsce Migoa Noclegi w Polsce