Noclegi w Oświęcimiu

Oświęcim
Dowolne daty
2 gości

248 idealnych domów i apartamentów od 0 partnerów możesz znaleźć w Oświęcimiu w cenie od 65 zł za noc. Porównywarka noclegów błyskawicznie porównuje dostępne noclegi, pozwalając zaoszczędzić nawet 10%!

Najczęściej wybierane udogodnienia w Oświęcimiu

 • Internet (220)
 • TV (209)
 • Kuchnia (196)
 • Garaż (161)
 • Dla niepalących (160)
 • Balkon/Patio (111)
 • Ogród (100)
 • Grill (100)
 • Zwierzę dozwolone (86)
 • Klimatyzacja (79)
 • Pralka (73)
 • Mikrofalówka (35)
Wypoczynek w Oświęcimiu to idealny pomysł dla właścicieli zwierzaków, ponieważ duża liczba obiektów w Oświęcimiu akceptuje psy. Nie musisz szukać zakwaterowania na obrzeżach, ponieważ 0% noclegów znajduje się blisko centrum (do 2 km od centrum). Możesz również znaleźć różne opcje zakwaterowania, jeśli wolisz zostać blisko centrum miasta, gdyż kilka obiektów noclegowych w promieniu do 2 km od centrum miasta akceptuje czworonogi.

Pogoda i klimat w Oświęcimiu


-5°

-2°

-1°
14°
19°
23°
11°
25°
13°
25°
12°
19°
13°


-2°
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Ten wykres przedstawia wykres pogodowy na cały rok w Oświęcimiu. W najbliższych 6 miesiącach, lipiec będzie miesiącem z najwyższymi temperaturami. Styczeń jest najchłodniejszym miesiącem, ze średnią minimalną temperaturą na poziomie -5°. Najbardziej deszczowym miesiącem roku jest styczeń. Natomiast najmniejszych opadów deszczu można spodziewać się w sierpniu.

Noclegi w Oświęcimiu

Noclegi w Oświęcimiu nie tylko dla fascynatów historii

Co roku do Oświęcimia przyjeżdżają tysiące osób zainteresowanych największym nazistowskim obozem koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau, który działał tutaj do stycznia 1945 roku. O tym, jak bardzo stara się ono poradzić sobie z trudną historią, warto przekonać się w trakcie czerwcowego Life Festival Oświęcim, które wyraźnie sprzeciwia się antysemityzmowi i rasizmowi. Co czeka na wynajmujących noclegi w Oświęcimiu, którzy chcieliby poznać i tę ponurą, i tę radośniejszą stronę miasta?

Zobacz wszystkie oferty
Kultura i sztuka

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau

Placówka muzealna, założona w 1947 roku, jest chyba najbardziej znanym, a na pewno najczęściej odwiedzanym miejscem, nie tylko przez osoby wybierające nocleg w Oświęcimiu. W 1979 roku dawny nazistowski obóz zagłady − w którym zginęło ponad milion ludzi, w większości Żydów – zostało wpisane na Listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Goście mogą bez opłat indywidualnie lub z edukatorem zwiedzić dwie części dawnego obozu: pierwszą Auschwitz w Oświęcimiu i drugą Auschwitz-II Birkenau w Brzezince.

W Auschwitz warto zobaczyć m.in. wystawy narodowe prezentowane w murowanych budynkach, czyli dawnych blokach obozowych. Na uwagę zasługuje także cela głodowa, w której przebywał św. Maksymilian Maria Kolbe. Dzisiaj w celi znajduje się świeca przekazana przez św. Jana Pawła II.

W Auschwitz II-Birkenau, w którym zginęło najwięcej ludzi, pozostały baraki mieszkalne i sanitarne oraz ruiny komór gazowych i krematoriów.

To warto zobaczyć

Zamek, uroczy rynek i ogromny fresk w domu kultury, czyli mniej znane atrakcje Oświęcimia

To 40-tysięczne miasto, malowniczo położone nad rzeką Sołą, przyciąga gości kilkoma ciekawymi miejscami. Nocując w Oświęcimiu, warto wybrać się do centrum miasta i pospacerować po uroczym rynku otoczonym kamieniczkami z XIX wieku. Przy rynku mieści się też neogotycki ratusz.

Spacerując po miasteczku, warto wybrać się też do muzeum regionalnego, którego siedziba mieści się w średniowiecznym zamku. Niezwykle ciekawy jest także jeden z największych w Europie fresków sufitowych namalowany przez Witolda Kaczanowskiego w domu kultury. To tylko niektóre z licznych atrakcji zachęcających np. do wakacji agroturystycznych w Oświęcimiu.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Oświęcimiu Casamundo Noclegi w Oświęcimiu Interhome Noclegi w Oświęcimiu Airbnb Noclegi w Oświęcimiu TripAdvisor Noclegi w Oświęcimiu Novasol Noclegi w Oświęcimiu edom Noclegi w Oświęcimiu HomeAway Noclegi w Oświęcimiu BookApart.com Noclegi w Oświęcimiu Noclegowo.pl Noclegi w Oświęcimiu 9flats.com Noclegi w Oświęcimiu HouseTrip Noclegi w Oświęcimiu Belvilla Noclegi w Oświęcimiu DanCenter Noclegi w Oświęcimiu IdoSell Booking Noclegi w Oświęcimiu Holiday Home Noclegi w Oświęcimiu Inter Chalet Noclegi w Oświęcimiu Only-apartments Noclegi w Oświęcimiu Migoa Noclegi w Oświęcimiu
image-tag