Noclegi i domki w Ostródzie

Ostróda
Dowolne daty
2 gości

118 wyjątkowych domów i apartamentów z 0 portali rezerwacyjnych możesz zarezerwować w Ostródzie w cenie od 65 zł za noc. HomeToGo w kilka sekund wskazuje najlepsze oferty, zestawiając wszystkie dostępne noclegi wakacyjne.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Ostródzie

 • Kuchnia (93)
 • TV (88)
 • Internet (88)
 • Garaż (72)
 • Dla niepalących (60)
 • Mikrofalówka (52)
 • Balkon/Patio (49)
 • Zwierzę dozwolone (48)
 • Pralka (48)
 • Ogród (48)
 • Grill (44)
 • Zmywarka (42)
Bardzo dużo obiektów noclegowych w Ostródzie pozwala na zabranie ze sobą swojego pupila, co sprawia, że jest to wygodne miejsce dla właścicieli psów. Ponadto, przyjazne zwierzętom obiekty w Ostródzie, kosztują średnio 0 zł za noc. Jeśli chcesz zatrzymać się w centrum, kilka przyjaznych zwierzętom obiektów jest położonych do dwóch kilometrów od centrum miasta.

Pogoda i klimat w Ostródzie


-4°


14°
21°
24°
13°
24°
15°
23°
12°
21°STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Sprawdź wykres pogodowy w Ostródzie na cały rok. W czerwcu, temperatura osiąga nawet powyżej 24°. Tymczasem, tempertura spada poniżej -4° w styczniu. Najbardziej deszczowym miesiącem roku jest listopad. Natomiast najmniejszych opadów deszczu można spodziewać się w grudniu.

Noclegi w Ostródzie

Domek w Ostródzie – przepis na udany urlop

Czy wiesz, że ostródzkie molo jest największym tego typu obiektem na wodach śródlądowych w Polsce? Czy wiesz, gdzie rozpościera się najlepszy widok na Jezioro Drwęckie? Aby poznać odpowiedzi, koniecznie odwiedź Ostródę i raduj się beztroskim wypoczynkiem.

Zobacz wszystkie oferty
Dojazd

Jak dojechać?

Ostróda leży w samym środku trasy Warszawa - Trójmiasto. Jest to więc miasto świetnie połączone zarówno ze stolicą, jak i Pomorzem czy regionem Mazur. Z tych wszystkich miejsc do Ostródy można dojechać na przykład wygodnym autobusem – podróż trwa od 2 do 2,5 godziny. Osoby, które wolą być niezależne, mogą dotrzeć na miejsce własnym środkiem transportu – przez Ostródę biegnie kilka dróg krajowych: E7, E15 oraz E16, które łączą najważniejsze miasta na wszystkich krańcach Polski. Ostróda posiada również linie pociągów dalekobieżnych do Warszawy, Płocka, Bydgoszczy i Gdańska oraz połączenia regionalne do takich miast jak Olsztyn, Morąg czy Lidzbark Warmiński i innych. Rezerwując nocleg w Ostródzie, nie będziemy więc mieć żadnych problemów z dojazdem na miejsce.

Pogoda i klimat

Kraina wielu jezior

Ostróda jest miastem położonym w regionie Mazur, na Pojezierzu Iławskim, nad Jeziorem Drwęckim. Ponadto przez miasto przepływa rzeka Drwęca. Wybierając urlop w domku w Ostródzie, nastawmy się na bogaty wybór aktywności wodnych. Rozciągłość całego obszaru pojezierzy w Polsce powoduje, że klimat na tych terenach jest dość zróżnicowany, wykazując głównie cechy kontynentalne. Zimy nie są tu szczególnie mroźne, za to latem rejon ten nie jest nazbyt upalny. To wszystko czyni z tego miejsca świetną destynację na choćby wakacje z dziećmi, ale nie tylko!

Atrakcje turystyczne

Kolebka gotyku i architektury krzyżackiej

Nocleg w Ostródzie to znakomity pomysł dla wszystkich pasjonatów historii. Znajdziemy tu przede wszystkim wiele zabytków z okresu Średniowiecza. Jednym z nich jest kościół św. Dominika Savio. Nieopodal można z kolei podziwiać kościół neogotycki pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Mari Panny, z drugiej połowy XIX wieku. Jeszcze inną atrakcją jest kościół ewangelicko-metodystyczny z początku XX wieku, który słynie z wieży kościelnej, na którą wiedzie 105 stopni. Jak możemy przypuszczać, jest to również znakomity punkt widokowy na całe miasteczko. W środku mieszczą się ponadto trzy dzwony oraz mechanizm zegarowy. Fanów (para)militariów z pewnością ucieszy wiadomość, że w mieście znajdują się liczne zespoły koszarowe. Chcesz połączyć wypoczynek w domku w Ostródzie z lekcją historii? Wybierz się zatem do zamku pokrzyżackiego, który pierwotnie został wzniesiony w stylu gotyckim w XIV wieku, a następnie był wielokrotnie przebudowywany, zwłaszcza po zniszczeniach w czasie II wojny światowej.

To warto zobaczyć

Wypoczywaj aktywnie wśród przepięknej przyrody!

Poszukujesz wytchnienia od zgiełku wielkiego miasta, poszukujesz ciszy i spokoju oraz masz ochotę na słodkie sam na sam z matką naturą? Rezerwując nocleg w Ostródzie, będziesz mieć okazję zrealizować swoje pragnienia. Latem szykuj się na aktywny wypoczynek na rowerze, rolkach albo pieszo. Równie ciekawą propozycją będzie kajak albo nartorolki. Amatorzy nordic walking także nie będą zawiedzeni, a jesienią swoje wyczynowe wędrówki możesz połączyć ze zbieraniem grzybów w pięknych, rozległych lasach. Nawet zimą nie sposób się tu nudzić. Z uwagi na pofałdowane wzgórza morenowe, ta część Mazur to idealne miejsce do sprawdzenia się na nartach biegowych.

Lokalne wydarzenia

Igranie z ogniem, kapsle i stolica duchowa Boba Marleya

Choć Ostróda nie jest wielkim miastem, to dzieje się w niej wyjątkowo dużo, zwłaszcza latem. Po pierwsze, co roku w pierwszy weekend sierpnia organizowany jest festiwal Ostróda Summer Hot Days, gdzie jednym z punktów programu jest Ogólnopolski Festiwal Ognia. Wybór miejsca nie jest przypadkowy. Otóż, to właśnie tutaj ma swoją siedzibę Grupa Tancerzy Ognia „Exodus”. Młodzi, odważni tancerze prezentują widowiskowe układy choreograficzne wzbogacone dodatkowo „ognistymi” efektami specjalnymi, które przyprawiają publiczność o palpitacje serca. Ale Festiwal Ognia to nie tylko pokazy taneczne, ale także działalność edukacyjna, czyli spektakle oraz zajęcia warsztatowe dla wszystkich „ogniolubnych” tancerzy z całego kraju. Idealną scenografią na wszystkie pokazy są mury zamkowego dziedzińca. Podczas tego eventu odbywają się także inne, równie zaskakujące, wydarzenia, takie jak choćby Ogólnopolski Wyścig Pokoju w Kapsle. Reasumując, noclegi na terenie Ostródy i w najbliższej okolicy dostarczą nam wielu atrakcji i adrenaliny, która z pewnością sprawi, że pobyt w tym mieście okaże się niezapomniany.

Lubisz reggae? Jeśli twierdząco kiwasz głową, koniecznie pomyśl o zarezerwowaniu noclegu w Ostródzie w czasie lata, bo to właśnie tutaj można usłyszeć piosenki w wykonaniu światowych gwiazd kontynuujących tradycje legendarnego muzyka z Jamajki. Ostróda Reggae Festiwal to jedyna impreza w kraju o tak dużym zasięgu, poświęcona wyłącznie temu gatunkowi muzycznemu. Podczas tych kilku dni całe miasto pulsuje rytmem pozytywnych wibracji. Warto zobaczyć (i usłyszeć) to na własne oczy (i uszy).

Wszyscy amatorzy atrakcji spoza utartego szlaku na pewno docenią zalety wczasów w domku w Ostródzie. Bogata i burzliwa historia zaklęta w interesującej architekturze, piękne okolice i oryginalne festiwale składają się na prawdziwie wybuchową mieszankę, w którą warto, choć na chwilę, samemu się zagłębić.

Znane miejsca w Ostródzie

Ostróda – wśród malowniczych jezior i krzyżackich zamków

Zamek krzyżacki w Ostródzie

Historia tego zabytkowego zamku ma swój początek już w XIV wieku, ale jego burzliwe dzieje sprawiły, że dzisiejsza bryła była wielokrotnie niszczona i odbudowywana, aż w końcu w czasie II wojny światowej zamek został doszczętnie zniszczony i ponownie wzniesiony po 1974 roku.

Jednodniowa wycieczka do Trójmiasta

Będąc w Ostródzie, warto zrobić krótką wycieczkę nad samo morze. Obowiązkowym punktem programu może być zobaczenie portu w Gdyni, gdańskiego nabrzeża nad Motławą oraz spacer po snobistycznym Monciaku w Sopocie.

Jezioro Sajmino

Jest to dość dzikie jezioro, o mało rozwiniętej linii brzegowej i łagodnych stokach piaszczystej ławicy, i o dnie mulisto-piaszczystym. Wokół rozciągają się pola uprawne, a cały akwen jest udostępniony wyłącznie członkom Towarzystwa Wędkarskiego.

Przystań jachtowa w Ostródzie

Doskonale widać tu nowoczesną i funkcjonalną infrastrukturę oraz liczne udogodnienia dla żeglarzy, choćby w postaci charteru łódek.

Jezioro Drwęckie

Niezwykle malownicze Jezioro Drwęckie rozlewa się na Pojezierzu Iławskim, w samym sercu Ostródy.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Ostródzie Casamundo Noclegi w Ostródzie Interhome Noclegi w Ostródzie Airbnb Noclegi w Ostródzie TripAdvisor Noclegi w Ostródzie Novasol Noclegi w Ostródzie edom Noclegi w Ostródzie HomeAway Noclegi w Ostródzie BookApart.com Noclegi w Ostródzie Noclegowo.pl Noclegi w Ostródzie 9flats.com Noclegi w Ostródzie HouseTrip Noclegi w Ostródzie Belvilla Noclegi w Ostródzie DanCenter Noclegi w Ostródzie IdoSell Booking Noclegi w Ostródzie Holiday Home Noclegi w Ostródzie Inter Chalet Noclegi w Ostródzie Only-apartments Noclegi w Ostródzie Migoa Noclegi w Ostródzie
image-tag