Agroturystyka Opolskie - HomeToGo base64Hash Agroturystyka Opolskie - HomeToGo

Agroturystyka Opolskie

Opolskie
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 500 zł
500 zł - 999 zł
Od 1.000 zł
Recenzje
4,5+
4+
3,5+
Sypialnie
Dowolna liczba
1 sypialnia
2 sypialnie

Województwo opolskie – kiedy agroturystyka staje się wielką wakacyjną przygodą

Malowniczo położona między Górnym a Dolnym Śląskiem Opolszczyzna to najmniejsze polskie województwo, ale za to niezwykle bogate w oferowane atrakcje zarówno dla mieszkańców, jak i dla gości. Jest tu mnóstwo ciekawych miejsc do zobaczenia. Warto rozpocząć od stolicy regionu, czyli Opola, w którym można obejrzeć Opolską Wenecję, a resztę wakacji polecamy spędzić na przykład nad jednym z malowniczych jezior.
Zobacz wszystkie oferty

Popularne udogodnienia dla Agroturystyka Opolskie

Znajdź idealny dom na swój pobyt

Przyjazny(a) zwierzętom Agroturystyka

Przyjazny(a) zwierzętom Agroturystyka

Agroturystyka z basenem

Agroturystyka z basenem

Agroturystyka z Internetem

Agroturystyka z Internetem

Agroturystyka rybacki(a)

Agroturystyka rybacki(a)

Zamki, muzea, parki i wygodna agroturystyka – Opolskie wita

Zamki, muzea, parki i wygodna agroturystyka – Opolskie wita

Agroturystyka w regionie cieszy się sporym zainteresowaniem nie tylko ze względu na niesamowite bogactwa przyrodnicze, ale także dlatego, że ta część Polski posiada nieprawdopodobną wręcz ilość zamków i pałaców, których po prostu nie można przegapić!

  • 1. Zamek Moszna

    jest pierwszą pozycją na długiej liście atrakcji. Bywa on często nazywany polskim Hogwartem, ponieważ jego konstrukcja i projekt są unikalne w skali Polski i nie tylko. Ten cudowny zamek składa się aż z 99 wież i wieżyczek. Został on podzielony na trzy części, a suma wszystkich pomieszczeń to aż 365, z tego kilka jest przeznaczonych do zwiedzania. Na terenie zamku mieści się także oranżeria, a wokół obiektu powstał przepiękny park obsadzony starymi, pełnymi uroku, lipami. Niedaleko znajduje się stadnina, więc zwiedzanie można połączyć z konną przejażdżką po okolicy.

  • 2. Góra Świętej Anny

    nie jest może wysoka, ale za to jest miejscem magicznym i kultowym na Opolszczyźnie. Na szczycie mieści się bazylika, ale klimat tego miejsca tworzą dziesiątki małych kapliczek. Góra Świętej Anny cieszy się również nietypową lokalizacją na samym szczycie masywu chełmskiego. Można tu również zwiedzić interesujący Geopark.

  • 3. Muzeum Wsi Opolskiej

    to nietypowe miejsce, w którym zatrzymał się czas. Na terenie muzeum można oglądać kilkadziesiąt zabytkowych budowli drewnianych, wewnątrz których znajdziemy oryginalne sprzęty i wyposażenie z dawnej epoki. Zwiedzanie będzie tym ciekawsze, że profesjonalni przewodnicy z przyjemnością przybliżą nam historie związane z każdą chatą i miejscowym folklorem.

Szukasz czegoś innego?

Znajdź więcej interesujących miejsc na pobyt w opolskiem

Dom

Dom

Kemping

Kemping

Pensjonat

Pensjonat

Pokój

Pokój

image-tag