Noclegi w Olsztynku

Porównano 4 dostępne noclegi, znalezione na 3 stronach rezerwacyjnych
Olsztynek
Dowolne daty
2 gości

Poznaj 4 różnorodnych ofert w Olsztynku, sprawdzonych na 3 portalach rezerwacyjnych, takich jak Booking.com czy HotelsCombined. Zestawiając dostępne noclegi, HomeToGo wskazuje najniższe ceny, a także najpopularniejsze domy i apartamenty w Olsztynku.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Olsztynku

 • TV (3)
 • Kominek (3)
 • Zwierzę dozwolone (2)
 • Kuchnia (2)
 • Internet (2)
 • Pralka (2)
 • Łowienie ryb (1)
 • Grill (1)
 • Ogród (1)
 • Balkon/Patio (1)
 • Jacuzzi (1)
 • Sauna (1)
Urlop w Olsztynku stanowi idealny pomysł dla posiadaczy psów, ponieważ wiele obiektów w Olsztynku akceptuje zwierzęta. Hotele stanowią najbardziej przyjazny zwierzętom rodzaj zakwaterowania w Olsztynku. Co więcej, noc w przyjaznym zwierzętom obiekcie tutaj kosztuje przeciętnie 257 zł. Jeśli poszukujesz lokalizacji w centrum, kilka przyjaznych zwierzętom obiektów znajduje się do dwóch kilometrów od centrum miasta.

Noclegi w Olsztynku

Olsztynek, czyli noclegi w Krainie Tysiąca Jezior

Olsztynek, leżący na szlaku grunwaldzkim, jest popularną mazurską miejscowością. Olsztynek to miejsce na nocleg dla wszystkich wielbicieli jezior, gdyż tych w najbliższej okolicy na pewno nie brakuje. Ponadto w samym miasteczku jest także co zwiedzać, więc na pewno nie można się tutaj nudzić.

Zobacz wszystkie oferty
Jedzenie i picie

Plińce z pomoćką, czyli kulinarny numer 1 na Mazurach

Jest to autentyczne danie mazurskie, które warto zamówić w jednej z lokalnych restauracji. Czasem bywa ona nazywana po prostu smażonymi plackami ziemniaczanymi z dodatkiem wiejskiego twarogu. Jest to potrawa niezwykle prosta, ale cały jej sekret polega na użyciu jedynie naturalnych, regionalnych składników. W niektórych wariantach plińce są dodatkowo przełożone chrupiącymi plasterkami boczku. Całość jest zwieńczona specjalnym sosem, którego receptura jest do dziś jedną z największych tajemnic mazurskich gospodyń. Wiadomo jedynie, że polewa jest na bazie twarogu, cebuli, czosnku i szczypiorku.

Kultura i sztuka

Między skansenem a zamkiem

XIV-wieczny zamek rzeczywiście robi ogromne wrażenie. Podczas jego renowacji odkryto również wiele cennych ciekawostek, jak choćby zamurowaną tablicę z nazwiskami studentów z przedwojennego gimnazjum, które znajdowało się w tym miejscu.

Inną atrakcją, przy okazji której warto zarezerwować nocleg w mieście Olsztynek, jest skansen, czyli Muzeum Budownictwa Ludowego. Powstał on w latach 40. i można w nim zobaczyć ślady zabytkowego budownictwa i architektury regionu, to jest z Warmii i Mazur, Sambii oraz Małej Litwy. Znajdują się tu całe zagrody, drewniane wiatraki, a nawet autentyczny wóz cygański. Regularnie odbywa się tu Międzynarodowy Festiwal Folkloru. Wszyscy miłośnicy sztuki i kultury ludowej na pewno dzięki temu polubią Olsztynek. Agroturystyka będzie dodatkową atrakcją w rustykalnym klimacie.

To warto zobaczyć

Najdroższy bunkier w Polsce

W pobliskim Witramowie znajduje się zabytkowy bunkier poniemiecki. To prawdziwa atrakcja dla fanów militariów. Jest on jednym z lepiej zachowanych konstrukcji tego typu i obecnie jest pod opieką Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Olsztynek, jak widać, oferuje nocleg, zabytki i wiele innych ciekawostek.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Olsztynku Casamundo Noclegi w Olsztynku Interhome Noclegi w Olsztynku Airbnb Noclegi w Olsztynku TripAdvisor Noclegi w Olsztynku Novasol Noclegi w Olsztynku edom Noclegi w Olsztynku HomeAway Noclegi w Olsztynku BookApart.com Noclegi w Olsztynku Noclegowo.pl Noclegi w Olsztynku 9flats.com Noclegi w Olsztynku HouseTrip Noclegi w Olsztynku Belvilla Noclegi w Olsztynku DanCenter Noclegi w Olsztynku IdoSell Booking Noclegi w Olsztynku Holiday Home Noclegi w Olsztynku Inter Chalet Noclegi w Olsztynku Only-apartments Noclegi w Olsztynku Migoa Noclegi w Olsztynku

Więcej miejscowości w okolicy

image-tag