Noclegi i apartamenty wakacyjne Olecko

Porównano 62 dostępnych noclegów, znalezione na 4 stronach rezerwacyjnych
Olecko

Polecane noclegi w Olecku

Szukaj noclegów w Olecku: od 81 zł za noc

Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Olecko, olecki, Polska
od 155 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Olecko, olecki, Polska
od 105 zł
Booking.com
4,9
Zobacz ofertę
Agroturystyka ∙ 4 gości
Olecko, olecki, Polska
od 252 zł
Booking.com
4,9
Zobacz ofertę
Kurort ∙ 5 gości
Giże, Olecko, Polska
od 638 zł
Booking.com
4,9
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Najczęściej wybierane udogodnienia w Olecku

 • Dla niepalących (43)
 • Internet (43)
 • Garaż (42)
 • TV (40)
 • Ogród (36)
 • Grill (34)
 • Balkon/Patio (33)
 • Łowienie ryb (32)
 • Kuchnia (27)
 • Pralka (22)
 • Sauna (17)
 • Przyjazny zwierzętom (11)

Olecko to relaksujące noclegi i ciekawy urlop

Margrabowa czy Olecko? Okazuje się, że chodzi o dokładnie tę samą, kameralną miejscowość na Mazurach. Ta pierwsza nazwa była określeniem, które nadali jej polskojęzyczni Mazurzy, którzy w tych okolicach liczebnie znacznie przeważali nad ludnością niemiecką. Mimo wszystko miasto długo było pod jurysdykcją Niemiec, co doprowadziło też do zmiany nazwy na Treuburg, czyli Wierne Miasto, a następnie, po II wojnie światowej, powrócono do nazwy Olecko. Jakie atrakcje kryje w sobie to niepozorne miasteczko?

Zobacz wszystkie oferty
Kulinaria

Kraina mlekiem i miodem płynąca

Nie bez kozery cyklicznie odbywa się tu festiwal pod hasłem mleko i miód. To właśnie lokalne produkty sprawiają, że miejscowa kuchnia jest świeża, zdrowa i smaczna. Agroturystyka w Olecku będzie z pewnością optymalnym wyborem, jeśli chcą Państwo skosztować jeszcze wielu innych regionalnych przysmaków. W Olecku jednak przede wszystkim odkrywa się na nowo walory smakowe, zdrowotne i odżywcze produktów mleczarskich. Dzięki temu to właśnie tutaj skosztują Państwo najlepszej na świecie zupy mlecznej i pysznego sernika. Warto też skusić się na wyroby cukiernicze.

Kultura i sztuka

Trochę historii, trochę kultury

Nocleg w mieście Olecko można też wykorzystać na jego zwiedzanie, które najlepiej rozpocząć na Placu Wolności. Jest to podobno największy rynek w Europie, który w dawnych czasach służył za miejsce targów koni i bydła. Dziś jest częściowo porośnięty parkiem, a nieopodal mieści się budynek dawnego ratusza pochodzący z początku XIX wieku. Miłośnicy budowli sakralnych powinni za to skierować swoje kroki do neogotyckiego kościoła z wysoką wieżą.

Atrakcje dla rodziny

Olecko, czyli nocleg dla rodzin z dziećmi

Jeśli wybierają się Państwo na wakacje na Mazury, dobrym pomysłem na odpoczynek od tłumów będzie kameralny pensjonat. Olecko kryje w sobie bowiem też wiele innych atrakcji, również dla najmłodszych. Niewątpliwą atrakcją jest zabytkowa lokomotywa znajdująca się w miejscu stacji Oleckiej Kolejki Wąskotorowej. Obrzeża miasta otoczone są z kolei malowniczym jeziorem, wokół którego można urządzać wycieczki piesze albo rowerowe.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Olecku Casamundo Noclegi w Olecku Interhome Noclegi w Olecku TripAdvisor Noclegi w Olecku Novasol Noclegi w Olecku Wimdu Noclegi w Olecku edom Noclegi w Olecku HomeAway Noclegi w Olecku BookApart.com Noclegi w Olecku Noclegowo.pl Noclegi w Olecku 9flats.com Noclegi w Olecku HouseTrip Noclegi w Olecku Belvilla Noclegi w Olecku DanCenter Noclegi w Olecku IdoSell Booking Noclegi w Olecku Holiday Home Noclegi w Olecku Inter Chalet Noclegi w Olecku only-apartments Noclegi w Olecku Migoa Noclegi w Olecku

Więcej miejscowości w okolicy