Noclegi i apartamenty wakacyjne Nowa Ruda

Porównano 9 dostępnych noclegów, znalezionych na 9 stronach rezerwacyjnych
Nowa Ruda

Najczęściej wybierane udogodnienia Nowa Ruda

 • Internet (7)
 • Kuchnia (5)
 • Grill (5)
 • Dla niepalących (5)
 • Ogród (4)
 • Pralka (4)
 • Garaż (4)
 • Basen (3)
 • Bez pupila (3)
 • Kominek (2)
 • Mikrofalówka (2)
 • TV (1)

Pogoda Nowa Ruda


-3°

-1°

14°
19°
23°
12°
26°
14°
26°
13°
20°
10°
15°


STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Powyższy wykres przedstawia wykres pogodowy na cały rok . Najwyższe średnie temperatury są w lipcu. Temperatura spada poniżej -3° w styczniu. Sierpień jest najbardziej suchym miesiącem roku.

Nowa Ruda — noclegi w widokowych Górach Sowich

Ulokowana u podnóża Gór Sowich Nowa Ruda ma swoje początki już w XIII wieku. Miasto było najpierw ważnym ośrodkiem tkackim i sukienniczym, a następnie miejscowy przemysł został zdominowany przez górnictwo, czego ślady można podziwiać do dziś.

Zobacz wszystkie oferty
Kulinaria

Tysiące smaków kuchni sudeckiej

Miejscowi polecają przede wszystkim spróbować pstrąga w różnych jego odmianach. Za to ciekawostką regionalną może być chleb ze smalcem owocowo-ziołowym, który jest świetną alternatywą dla tego tradycyjnego. Będąc w regionie sudeckim, nie sposób nie skosztować klusek śląskich, które tutaj smakują najlepiej. Nowa Ruda to nocleg nie tylko w komforcie, ale także, jak widać, w królestwie przeróżnych aromatów.

Atrakcje dla rodziny

Agroturystyka czy drewniany domek? Nowa Ruda oferuje noclegi dla wszystkich

W Nowej Rudzie nikt nie ma prawa się nudzić, dzieci szczególnie. Czy wiecie, że w tym kameralnym miasteczku znajdowała się największa w dolnośląskim zagłębiu kopalnia węgla kamiennego? Została ona wprawdzie zamknięta w połowie lat 90. XX wieku, ale niedługo później na jej terenie powstało muzeum górnictwa, gdzie główną atrakcją jest podziemna trasa turystycza o długości niemal 1 kilometra.

Podczas zwiedzania z przewodnikiem można dowiedzieć się, jak wyglądała praca górników, zobaczyć szyby i skamieniałe pnie drzew sprzed milionów lat. Jednak prawdziwym hitem jest przejażdżka podziemną kolejką, jedyną tego typu, która działa do tej pory w Polsce. Nowa Ruda to nie tylko nocleg w cieniu sudeckiej przyrody, ale również podróż śladem zabytków przemysłu i techniki.

Wycieczki w pobliżu

Nocleg z wycieczkami – Nowa Ruda i przepiękne okolice

W pobliżu na pewno warto zobaczyć ogromny wiadukt kolejowy wsparty na potężnych kamiennych filarach, który dostojnie wznosi się nad doliną rzeki Woliborki. Jest to najwyższy wiadukt kolejowy w regionie, a ponadto wyróżnia go charakterystyczny półokrągły kształt.

Jeśli chcecie zobaczyć najpiękniejszą panoramę na okolicę, należy swoje dalsze kroki skierować na Górę Świętej Anny, a dokładniej na znajdującą się tam zabytkową wieżę widokową z początku XX wieku. To również świetne miejsca na rodzinny piknik ze spektakularnym widokiem na pasmo Gór Sowich.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi Nowa Ruda Casamundo Noclegi Nowa Ruda Interhome Noclegi Nowa Ruda TripAdvisor Noclegi Nowa Ruda Novasol Noclegi Nowa Ruda Wimdu Noclegi Nowa Ruda edom Noclegi Nowa Ruda HomeAway Noclegi Nowa Ruda BookApart.com Noclegi Nowa Ruda Noclegowo.pl Noclegi Nowa Ruda 9flats.com Noclegi Nowa Ruda HouseTrip Noclegi Nowa Ruda Belvilla Noclegi Nowa Ruda DanCenter Noclegi Nowa Ruda IdoSell Booking Noclegi Nowa Ruda Holiday Home Noclegi Nowa Ruda Inter Chalet Noclegi Nowa Ruda only-apartments Noclegi Nowa Ruda Migoa Noclegi Nowa Ruda