Murzasichle noclegi z basenem - HomeToGo base64Hash Murzasichle noclegi z basenem - HomeToGo

Murzasichle noclegi z basenem

Murzasichle
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 100 zł
100 zł - 199 zł
Od 200 zł
Odległość od centrum
Max. 1 km
Max. 2 km
Max. 5 km
Recenzje
Doskonała: 4,5+
Bardzo dobra: 4+
Dobra: 3,5+

Wakacje w Tatrach? Wybierz nocleg w Murzasichle!

Murzasichle, niewielka 400-letnia miejscowość u podnóża Tatr, leży zaledwie 10 km na wschód od Zakopanego i około 9 km na południowy wschód od Poronina. Jej niezwykły urok określają cztery cechy: domy w tradycyjnym podhalańskim stylu, otoczenie lasami, sąsiedztwo Tatrzańskiego Parku Narodowego i położenie wsi na wysokości od 820 do 950 m n.p.m. Goście mogą wybrać m.in. nocleg w Murzasichle w apartamencie z basenem, w prywatnym domu czy w gospodarstwie agroturystycznym.

Najważniejsze atrakcje Murzasichle i okolic

Najważniejsze atrakcje Murzasichle i okolic

Rezerwując nocleg (np. z basenem) w Murzasichle, warto dokładnie zaplanować swój pobyt na Podhalu. Miejscowość, licząca nieco ponad 1000 mieszkańców, jest doskonale przygotowana na przyjmowanie gości. Strudzeni piechurzy mogą uraczyć się specjałami kuchni regionalnej, polskiej i włoskiej w jednej z kilku restauracji. Tylko 2,5 km dzieli Murzasichle od wejścia na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego w Brzezinach, a 4 km od Małych Cichych, w których można skorzystać z ośrodka narciarskiego. Co jeszcze warto zobaczyć, wypoczywając w Murzasichle?

  • Kościół pw. Najświętszej Marii Panny

    to tutaj najważniejszy zabytek. Drewnianą świątynię otoczoną kamiennym murkiem wzniesiono w latach 50. XX wieku w tradycyjnym stylu zakopiańskim. Na terenie wokół kościoła ustawiono rzeźbione stacje Drogi Krzyżowej. W trakcie Bożego Narodzenia mieszkańcy wystawiają w świątyni jasełka, a w sezonie turystycznym i podczas najważniejszych świąt chrześcijańskich nabożeństwom towarzyszą śpiew i muzyka góralska.

  • Zakopane

    , do którego zwłaszcza w szczycie sezonu turystycznego codziennie dojeżdża wiele busów i autobusów PKS, nie bez powodu nazywane jest zimową stolicą Polski. W okresie świątecznym i w trakcie ferii szkolnych stoki narciarskie przeżywają prawdziwe oblężenie, latem również nie brakuje atrakcji. Poza wycieczkami w Tatry dobrze zwiedzić samo miasto. Deptak Krupówki, Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku i zaprojektowana przez Stanisława Witkiewicza kaplica na Jaszczurówce to najciekawsze miejsca w Zakopanem.

  • Gubałówka

    , na którą można wjechać kolejką linowo-terenową, to kolejna ważna atrakcja Podhala. Ze szczytu, sięgającego 1123 m n.p.m., roztacza się przepiękny widok na Zakopane i okolice.

Pogoda i klimat w Murzasichlu

max.
Min.

-8°
24 dni 24
max.
Min.

-7°
18 dni 18
max.
Min.

-3°
16 dni 16
max.
Min.
14°
17 dni 17
max.
Min.
18°
18 dni 18
max.
Min.
21°
18 dni 18
max.
Min.
23°
11°
20 dni 20
max.
Min.
24°
10°
14 dni 14
max.
Min.
19°
14 dni 14
max.
Min.
12°
15 dni 15
max.
Min.

-2°
15 dni 15
max.
Min.

-5°
18 dni 18
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Murzasichle noclegi z basenem - Inspiracje

Najlepsze pomysły na urlop w Murzasichlu

Odkryj inne podróżnicze inspiracje

image-tag