Noclegi w Moskwie - HomeToGo base64Hash Noclegi w Moskwie - HomeToGo

Noclegi w Moskwie

Sprawdź 0 dostępnych ofert
Moskwa
Dowolne daty
Goście
Moskwa
Dowolne daty
Goście

Znajdź swój idealny nocleg w Moskwie z tymi popularnymi filtrami

4 dorosłych
1 sypialnia
2 dorosłych
Baseny
Dom
Klimatyzacja
Zwierzęta dozwolone

Moskwa – wyjątkowe noclegi w stolicy Rosji

Niektórzy wciąż się jej boją. Inni uważają za perłę wśród europejskich stolic. Moskwa wciąż budzi emocje i pobudza fantazję. To swoisty tygiel, w którym rdzenna kultura słowiańska miesza się z tradycjami Kaukazu i wpływami azjatyckich sąsiadów. Rosja zaczyna się od Moskwy, ale Moskwa to Rosja zupełnie inna niż reszta kraju. Moskwa to stolica kontrastów oraz miasto, które przytłacza i onieśmiela. Moskwa to miasto, które odwiedza się przynajmniej dwa razy.

Zobacz wszystkie oferty

Pogoda i klimat w Moskwie

max.
Min.
-6°
-11°
27 dni 27
max.
Min.
-2°
-7°
21 dni 21
max.
Min.

-5°
18 dni 18
max.
Min.
11°
17 dni 17
max.
Min.
20°
10°
14 dni 14
max.
Min.
22°
13°
16 dni 16
max.
Min.
25°
15°
16 dni 16
max.
Min.
23°
13°
15 dni 15
max.
Min.
15°
15 dni 15
max.
Min.

17 dni 17
max.
Min.

-2°
20 dni 20
max.
Min.
-2°
-7°
26 dni 26
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Sprawdź wykres pogodowy w Moskwie na cały rok. W najbliższych 6 miesiącach, lipiec będzie miesiącem z najwyższymi temperaturami. Natomiast, styczeń jest najchłodniejszym miesiącem w Moskwie z temperaturami poniżej -11°. Najbardziej deszczowym miesiącem roku jest styczeń. Natomiast najmniejszych opadów deszczu można spodziewać się w maju.

7-dniowa prognoza pogody w Moskwie

śr., 19 cze
26°
24°

0%

2 h

10 km/h

czw., 20 cze
23°
14°

90%

0 h

15 km/h

pt., 21 cze
22°
21°

0%

2 h

13 km/h

sob., 22 cze
22°
22°

0%

2 h

10 km/h

niedz., 23 cze
22°
21°

75%

1 h

5 km/h

pon., 24 cze
22°
22°

0%

1 h

6 km/h

wt., 25 cze
22°
22°

0%

1 h

6 km/h

Noclegi na twoje wakacje w Moskwie

W Moskwie, niemal połowa obiektów noclegowych hotele, które reprezentują 45.22% wszystkich rodzajów noclegów. W dodatku, przeciętna cena za dobę to 446 zł, za hotele w Moskwie o przeciętnej powierzchni 27 m². Warto również wiedzieć, że jeśli planujesz podróż w 5 osób, hotele są najlepszym typem zakwaterowania w Moskwie, dlatego że najczęściej mogą one ugościć grupę tej wielkości. Możesz również poznać inne obiekty w Moskwie. Na przykład apartamenty to inny dostępny rodzaj noclegu w tej lokalizacji z liczbą proponowanych ofert równą . Wspomniane noclegi kosztują średnio 328 zł za dzień i mają powierzchnię 43 m².
Czego warto spróbować w Moskwie?

Spacer przez smaki i aromaty moskiewskich jadłodajni

Przygoda z Moskwą to kulinarne wyzwanie. Mieszkanie wakacyjne w ścisłym centrum sąsiaduje przeważnie z droższymi restauracjami. A te serwują dania zachodnie. W poszukiwanie smaków Wschodu najlepiej udać się na długi spacer po mieście.W strefach przy dworcach kolejowych lub autobusowych królują potrawy i przekąski charakterystyczne dla kuchni Kaukazu i Azji Centralnej.

Znajdziesz tu mączne pierożki w przeróżnych postaciach z farszem mięsnym, serem lub ziemniakami – czeburieki. Chaczapuri to gruziński placek z farszem w postaci koziego sera. Płow to danie prosto z Azji Centralnej. Aromatyczny szaszłyk przeniesie cię nad Morze Czarne i na obszary dawnej Jugosławii. Podczas wędrówki po Moskwie, znakomicie sprawdzają się lokalne bary mleczne.

W upalne dni warto zamówić okroszkę – zupę na bazie jogurtu, która smakiem przypomina polski chłodnik. Wspaniała zupa to solianka – gęsta i tłusta z dodatkiem cytryny, oliwek i kleksem gęstej śmietany. Nie można zapomnieć o pielmienach i warenikach – odmianach pierożków z przeróżnym farszem.

Jakie są najlpesze atrakcje dla rodzin z dziećmi w Moskwie?

Moskwa – wachlarz atrakcji dla najmłodszych podróżników

Moskwa onieśmiela podróżników w każdym wieku. Wystarczy szczypta kreatywności, by z pozoru nieprzyjazne miasto, odkryło przed tobą bardziej przyjemne i fascynujące oblicze. Wykorzystaj kwatery lub mieszkanie wakacyjne w okolicach stacji metra i zabierz dzieci na przejażdżkę kolejką podziemną. Metro moskiewskie przytłacza swoją wielkością i należy do najgłębszych na świecie. Na niektóre stacje prowadzą schody ruchome o długości ponad 120 metrów.

Młodzi podróżnicy będą zachwyceni! Stacje moskiewskiego metra swoim pięknem nie odbiegają od komnat w pałacach królewskich. Każdą z nich zdobią liczne malowidła, płaskorzeźby, mozaiki i syberyjskie marmury. Z kolei Muzeum Filmów Animowanych i Muzeum Komiksu to wspaniała okazja na spotkanie z bohaterami rosyjskich dobranocek, kolorowanek, książek dla dzieci i filmów dla najmłodszych.

Muzeum Iluzji w Moskwie to niezapomniane doświadczenie dla całej rodziny i porcja wiedzy przez śmiech i zabawę. W Muzeum Dzieciństwa przypomnisz sobie o zabawkach, którymi sam się bawiłeś. Twoje dzieci z pewnością zainteresuje czym i jak bawili się ich rodzice, kiedy sami byli mali.

Jakie są najciekawsze lokalne atrakcje w Moskwie?

Mieszkanie wakacyjne w Moskwie – inspirujące spacery po rosyjskiej stolicy

Spaceru po Moskwie nie można ograniczać do Placu Czerwonego z mauzoleum Lenina, Kremla i charakterystycznego gmachu Uniwersytetu Moskiewskiego im. M. Łomonosowa. Moskwa ma wiele twarzy i każdy dzień wypoczynku w stolicy Rosji przyniesie ci moc nowych wrażeń. Ulica Stary Arbat do dzisiaj zachowała swój charakter kulturalno-artystyczny.

Miejscem znakomitym na chwilę odpoczynku po długim spacerze są Patriarsze Prudy – skwer z dużym stawem pośrodku. Przyjemny cień nastraja do zwolnienia tempa, zajęcia miejsca na murku lub ławeczce i przyjemnej kontemplacji. Miejsce rozsławił Michaił Bułhakow, poświęcając mu chwilę uwagi na początkowych stronach Mistrza i Małgorzaty.

Moskwa to również wspaniałe i cenne zbiory muzeum sztuk plastycznych – słynnej Galerii Trietiakowskiej. W galerii można podziwiać olbrzymią kolekcję malarstwa rosyjskiego, którą przez całe życie kolekcjonował rosyjski kupiec – Paweł Trietiakow. Na kolekcję składają się największe dzieła rosyjskiej sztuki. Jeden dzień to stanowczo zbyt mało na zapoznanie się z całą ekspozycją!

Jakie są najlepsze atrakcje w Moskwie?

Moskwa – moc atrakcji przez cały dzień

Plac Czerwony

Serce wydarzeń kulturalnych i politycznych kraju. Główny plac w Moskwie i miejsce najważniejszych obchodów i uroczystości państwowych. To tutaj odbywały się koronacje niektórych carów. Plac Czerwony znajduje się tuż przy Kremlu i onieśmiela swoją wielkością.

Kreml

Dawny gród warowny, wzniesiony na lewym brzegu rzeki Moskwy. Oficjalna siedziba władzy centralnej w Rosji. Na obszarze Kremla znajdują się zabytkowe cerkwie i zabudowania książęce, z których część zajmowana jest przez administrację prezydenta i najwyższych urzędników państwowych.

Klasztor Nowodziewiczy w Moskwie

Zespół klasztorny, powstały w 1524 roku, dla uczczenia zdobycia grodu Smoleńsk. Na przestrzeni wieków pełnił przeróżne funkcje, będąc aresztem dla żony cara Piotra I, Muzeum Emancypacji Kobiet oraz filią Państwowego Muzeum Historycznego. Na szczególną uwagę zasługuje Sobór Smoleńskiej Ikony Matki Boskiej, Cerkiew Zaśnięcia Matki Bożej i dzwonnica z końca XVII wieku.

Muzeum Sztuk Pięknych im. A. S. Puszkina w Moskwie

Największe muzeum sztuki europejskiej w stolicy Rosji. Mieści się w pobliżu Kremla. Potocznie nazywane Muzeum Puszkina. Ekspozycja nie ma jednak żadnego związku z twórczością wybitnego rosyjskiego poety. Znajdziesz tu galerię europejską oraz sztukę amerykańską z przełomu XIX i XX stulecia. Są też prywatne kolekcje i galeria odlewów gipsowych. Wystawę muzeum uzupełnia Ośrodek Edukacyjny MUSEYON.

Sobór Wasyla Błogosławionego

Charakterystyczny kompleks świątyń na samym Placu Czerwonym, tuż przy Kremlu. Wybudowany w połowie XVI wieku przez cara Iwana IV Groźnego w celu uczczenia zwycięstwa nad kazańskimi Tatarami. Na sobór składa się osiem cerkwi o charakterystycznych, wielobarwnych kopułach w kształcie cebuli.

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztują noclegi w Moskwie?

Przeciętna cena noclegu w Moskwie wynosi .

Ile noclegów jest dostępnych w Moskwie?

Obecnie możesz przeglądać i porównywać 0 noclegów, spośród których na pewno znajdziesz coś dla siebie na planowany pobyt w Moskwie.

Jakie udogodnienia są najpopularniejsze dla domków wakacyjnych w Moskwie?

Większość podróżnych poszukuje noclegów Internet, telewizory i klimatyzacja planując swój pobyt w Moskwie.

Ile noclegów i domów wakacyjnych znajdę w Moskwie?

Odkryj 0 domów wakacyjnych i apartamentów w Moskwie.

Czy w Moskwie znajdę noclegi przyjazne zwierzętom?

Tak, w Moskwie jest 0 obiektów, w których zwierzęta są dozwolone, w średniej cenie 0 zł za noc.

Jaki jest najlepszy moment na podróż do lokalizacji Moskwa?

Lipiec i sierpień są zazwyczaj najcieplejszymi miesiącami w Moskwie z temperaturą około 25 °C. Styczeń i luty w Moskwie są miesiącami najchłodniejszymi ze średnią temperaturą -11 °C.

Miasta, które warto zobaczyć

Najlepsze podróżnicze inspiracje

image-tag